wróć do bloga

Co robić w weekend w Warszawie? Lista najciekawszych atrakcji

Jeśli zastanawiasz się co robić w weekend w Warszawie, przeżyj nasze propozycje, dzięki którym nie będziesz się nudzić nawet przez chwilę. Jest ich mnóstwo – od kultowych i popularnych miejsc, po nieoczywiste atrakcje. To m.in. uwielbiane spektakle, klimatyczne koncerty i topowe wystawy, które zachwycą każdego miłośnika kultury.

1. Teatry w Warszawie, w których zakochasz się od pierwszego wejrzenia

Jeśli zastanawiasz się co robić w weekend w Warszawie, musisz wiedzieć, że to w teatrach znajdziesz najbardziej różnorodną rozrywkę. Repertuary pękają w szwach więc wybór jest ogromny – od przezabawnych komedii i improwizacji, przez poruszające dramaty, aż po spektakularne musicale, rewie i spektakle muzyczne. A może szukasz inspiracji, co zobaczyć w tym miesiącu? Zobacz nasz poradnik Na co do teatru.

Teatry komediowe w Warszawie

Teatry komediowe w Warszawie to doskonałe miejsce na wieczór z przyjaciółmi lub romantyczną randkę. Najzabawniejsze spektakle obejrzysz w teatrach takich jak Teatr Capitol, Teatr Komedia, Och-Teatr, czy też Teatr 6. piętro. Z nieprzeciętnego humory słyną też teatry impro, m.in. Klub Komediowy, Resort Komedii oraz Niplodram.

Teatry dramatyczne w Warszawie

A jeśli w teatrze najbardziej cenisz sobie emocjonalne i intensywne doświadczenia, postaw na popularne teatry dramatyczne w Warszawie. Obejrzysz w nich klasyczne, współczesne i kontrowersyjne produkcje. Wyjątkowo refleksyjne sztuki znajdziesz m.in. w Teatrze Powszechnym, Teatrze Narodowym, Teatrze Ateneum, Teatrze Współczesnym i Teatrze Polonia.

Teatry musicalowe w Warszawie

Dla fanów teatru i muzyki też coś mamy. To niepowtarzalne teatry musicalowe w Warszawie, które słyną nie tylko ze wspaniałych i robiących ogromne wrażenie inscenizacji, ale też wysokiej jakości produkcji. Niezwykłe musicale wystawiane są m.in. w Teatrze Syrena, Teatrze Rampa i Studio Buffo. Na mapie stolicy znajduje się też jedyny rewiowy teatr w Polsce, czyli legendarny Teatr Sabat.

Nietypowe teatry w Warszawie

Masz ochotę na niepowtarzalne atrakcje? Warszawa to miasto pełne teatrów, w których doświadczysz niebanalnych przeżyć. Jednym z takich miejsc jest teatr Potem-o-tem. Ich spektakle słyną z oryginalnej formy, zaskakującej fabuły i nietypowych miejsc, w których odbywają się przedstawienia, m.in. w autokarze, pałacu lub w kamienicy w ukrytej lokalizacji. Kolejnym niezwykłym miejscem jest Teatr Akt. W kameralnej przestrzeni, wśród publiczności liczącej 20 osób zanurzycie się w przedstawienia łączące teatr uliczny, pantomimę, cyrk i taniec.

2. Koncerty w Warszawie, które sprawią, że spędzisz niezapomniany wieczór

Niezwykłe koncerty w Warszawie znajdziesz w różnych klubach muzycznych, salach koncertowych i na scenach teatralnych. W zależności od upodobań możesz wybrać muzykę eletroniczną, rock, pop, jazz, a nawet klasykę.

Jednym z miejsc, w którym spędzisz czas w niebanalnej atmosferze jest Pardon, To Tu. To popularny klub, który słynie z otwartości na innowacyjne projekty artystyczne. Instytucją, którą też warto odwiedzić jest PROM Kultury Saska Kępa. Odbywają się tam różnorodne koncerty, ale też pokazy filmowe i spektakle.

Jeśli lubisz muzykę klasyczną, w Warszawie znajdziesz mnóstwo opcji na spędzenie kulturalnego wieczoru. Spektakularne występy odbywają się m.in. w Polskiej Operze Królewskiej, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Stowarzyszeniu Smolna, Chopin Salon oraz Fryderyk Concert Hall Concert Agency Presto. Koncerty i recitale odbywają się też w teatrach. Niektóre z nich to Teatr Ateneum, Teatr Polonia oraz Teatr Collegium Nobilium.

Chcesz być na bieżąco z najgłośniejszymi wydarzeniami muzycznymi? Zobacz nasz artykuł Koncerty w Polsce 2023, których nie można przegapić.

3. Wystawy w Warszawie, obok których nie można przejść obojętnie

Co robić w weekend w Warszawie, aby spędzić czas produktywnie? Jeśli interesujesz się sztuką, kulturą lub historią, to muzea i galerie sztuki dostarczą Ci niesamowitych wrażeń. Jednym z miejsc, w których znajdziesz oryginalną rozrywkę jest Muzeum Życia w PRL, które przybliży Ci dawną epokę. Możesz obejrzeć tam wystawę stałą lub wybrać się na rozmaite wycieczki tematyczne po stolicy. Są to m.in. Wycieczki „Ogórkiem” po Warszawie, „Warszawska Przygoda”, „Warszawa w pigułce” i „Warszawa nieznana”.

Inną, ciekawą propozycją jest też interaktywne Muzeum Świat Iluzji, które łączy rozrywkę z edukacją, a także Stacja Muzeum, gdzie czekają na Ciebie nie tylko wystawy stałe i czasowe, ale też przejazdy symulatorem lokomotywy EU07.

Atrakcje w Warszawie, które powinien odwiedzić każdy to też Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku, w którym poznasz historię Starego Miasta, Muzeum Warszawskiej Pragi poświęcone prawobrzeżnej Warszawie oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym obecnie możesz podziwiać m.in. znakomitą wystawę „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”.

Niezwykle ciekawe zbiory odkryjesz też w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Znajdziesz tam m.in. 27 obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz wystawy czasowe ze sztuką sakralną i świecką. Szczególnym miejscem na mapie miasta jest też Żydowski Instytut Historyczny, którego misją jest upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa tysiącletniej obecności Żydów w Polsce.

4. Atrakcje dla dzieci w Warszawie, które pobudzą ich wyobraźnię

Wybierając atrakcje dla dzieci, warto postawić na aktywności, które łączą w sobie zabawę i edukację. W Warszawie takich miejsc jest mnóstwo. To m.in. pobudzające wyobraźnię spektakle i koncerty, interesujące wystawy oraz rozwijające kreatywność warsztaty. Jeśli chcesz poznać sposoby na spędzanie czasu, które maluchy uwielbiają, zobacz nasze propozycje w artykule Atrakcje dla dzieci w Warszawie.


Wszystkie wydarzenia i ciekawe miejsca w Warszawie znajdziesz na kicket.com