Najlepsze atrakcje dla dzieci w Warszawie, to przede wszystkim takie, które dostarczą najmłodszym mnóstwo emocji i radości. Takich miejsc jest nieskończenie wiele.

Jednak co robić z dzieckiem w Warszawie, aby spędzić wartościowy czas całą rodziną? Zobacz TOP 13 propozycji!

Co robić z dzieckiem w Warszawie?

Zastanawiasz się, co robić z dzieckiem w Warszawie? Opcji na spędzenie czasu jest tak wiele, że aż trudno się zdecydować.

Znajdziesz tu mnóstwo aktywności dla całej rodziny, od magicznych i bajkowych spektakli, które rozwijają wyobraźnię, przez warsztaty, wycieczki, po najlepsze na świecie interaktywne muzea.

Teatralne atrakcje dla dzieci w Warszawie

Jeśli szukasz atrakcji, które rozwijają wyobraźnię i dostarczają niesamowitych wrażeń, postaw na spektakle dla dzieci. Warszawa to miasto, w którym znajdują się liczne teatry z repertuarem dla najmłodszych. A jakie wydarzenia odbywają się obecnie? Pełną listę wydarzeń znajdziesz na portalu kicket.com (dawne eWejeściówki.pl).

1. Teatr Capitol dla dzieci

W wyjątkowym Teatrze Capitol w Warszawie znajdziesz najpiękniejsze spektakle dla dzieci i młodzieży. Bogata scenografia i wciągające historie oczarują najmłodszych od pierwszych minut przedstawienia.

Maluchy mogą obejrzeć znane na całym świecie bajki i baśnie, takie jak „Królowa śniegu”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, czy „Pinokio”. Jednak w repertuarze znajdują się też muzyczne spektakle edukacyjne dla dzieci i młodzieży, m.in. „Projekt Tuwim” oraz „Wanna Archimedesa”.

2. Bohema House Teatr Ekologiczny dla dzieci

Jak połączyć rozrywkę dla dzieci z nauką o ekologii? Nie ma nic lepszego niż zabranie malucha na widowiskowy spektakl do teatru Bohema House! To Teatr Ekologiczny, w którym przedstawienia nie tylko zwiększają świadomość ekologiczną, ale też zachwycają spektakularnymi efektami.

Co więcej, na scenie występują jedni z najpopularniejszych artystów w kraju. To akrobaci, tancerze, muzycy i aktorzy, którzy oczarują publiczność w każdym wieku. Podczas spektakli takich jak „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle”, „Magia recyklingu” lub „Calineczka. Magia tkwi w naturze” dzieci przeniosą się do magicznego świata.

3. Teatr Baj dla dzieci

Teatr Baj to jeden z najcudowniejszych teatrów dla dzieci. Wcale nas to nie dziwi – to pierwszy teatr lalek dla dzieci w Polsce. Barwne i żywiołowe spektakle przyciągają tłumy od 1928 roku niezwykłymi kostiumami i scenografią.

A w teatrze jak z bajki znajdują się najbardziej znane tytuły, m.in. „Piotruś Pan i Wendy”, „Pinokio”, „Szkoła Marzeń czyli Akademia Pana Kleksa”, czy „Przygody kota Filemona”.

4. Teatr Rampa dla dzieci

Repertuar Teatru Rampa wypełniony jest doskonałymi spektaklami i musicalami dla osób w każdym wieku. Przedstawienia dla dzieci i młodzieży oraz spektakle familijne przygotowywane są z wielkim rozmachem. Dzięki temu mali widzowie mogą przeżywać niesamowite przygody razem z bohaterami.

Na scenie wystawiane są najbardziej urzekające opowieści na świecie. To m.in. musical familijny „Tajemniczy ogród”, adaptacja bestsellera Michaela Endego „Niekończąca się historia” i komediowa baśń muzyczna „Mały Syrenek”.

5. Teatr Lalka dla dzieci

Na spektakle, które są wystawiane w Teatrze Lalka, z pewnością chciałby iść niejeden dorosły! Dodatkowo, jego siedziba znajduje się w samym centrum miasta, a dokładniej w Pałacu Kultury i Nauki. Jednak co najważniejsze – teatr posiada jeden z najlepszych repertuarów wśród warszawskich instytucji.

Znajdziesz w nim słynne teatralne adaptacje, takie jak „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla, „O Aladynie i o lampie cudownej” Bolesława Leśmiana i „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” wg Lymana Franka Bauma lub „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.

Muzyczne atrakcje dla dzieci w Warszawie

Muzyka może być dla dziecka nie tylko emocjonalnym przeżyciem, ale też sposobem na rozwijanie umiejętności intelektualnych, społecznych i motorycznych. Dlatego doświadczenia związane z muzyką warto zapewnić dzieciom już od najwcześniejszych lat.

6. Smykofonia na Grochowskiej

Czym jest Smykofonia na Grochowskiej „Gwiazdozbiory i latawce”? To niebanalna muzyczna atrakcja dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat. Nie byłoby jej, gdyby nie nieziemska postać Urmasa Sisaska. To estoński kompozytor, który, dosłownie i w przenośni, tworzył muzykę nie z tej ziemi.

Jego pasja do astronomii natchnęła go do opracowania muzycznej skali na podstawie… toru planet w Układzie Słonecznym. Podczas wydarzenia dzieci będą mogły zanurzyć się w kosmiczne dźwięki fortepianu, wiolonczeli, głosu i kalimby.

7. Mała Akademia Muzyki 

Mała Akademia Muzyki Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego to dla dzieci w wieku przedszkolnym prawdziwa przygoda. Wydarzenie odbywa się w niesamowitym miejscu w Warszawie, w zabytkowym Pałacu Szustra wybudowanym dla księżnej Izabeli z Czartoryskich Lubomirskiej.

Jednak podczas spotkania zachwycają nie tylko wnętrza, ale przede wszystkim muzyka. Bo dla dzieci zagra wyjątkowy kwartet smyczkowy. Dodatkowo najmłodsi będą uczyć się, jak słuchać muzyki i przede wszystkim – będą dobrze się bawić.

Nietypowe muzea dla dzieci w Warszawie

Jeśli chcesz rozwijać w dziecku ciekawość świata, postaw na muzea dla dzieci. Warszawa to miasto, w którym znajdziesz mnóstwo wyjątkowych i oryginalnych propozycji.

8. Magic Mind Museum 

Wnętrza Magic Mind Museum kryją atrakcje, które oczarują każde dziecko. Znajdziesz tam nie tylko muzeum Sztuki Iluzji, ale też… jedyny teatr Iluzji w Polsce.

Odwiedzający zagłębią się też w historię Sztuki Iluzji, zrobią sobie zdjęcie do góry nogami, obejrzą magiczne spektakle oraz odkryją tajemnice niemożliwych zjawisk, np. lewitacji człowieka!

9. Muzeum Świat Iluzji

Jedno z najwspanialszych muzeów w Warszawie to oczywiście interaktywne Muzeum Świat Iluzji. To połączenie rozrywki na najwyższym poziomie oraz niezwykle ciekawej edukacji.

W Pokojach Luster, Gabinecie Cieni, Tunelu Vortex, czy Pokoju Amesa dzieci i dorośli mogą poznawać zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, sztuki i psychologii.

10. Stacja Muzeum

Zabierz dziecko do Stacji Muzeum, która mieści się w zabytkowym budynku byłego Dworca PKP i zanurz się w świecie techniki kolejowej. Co więcej, razem z dzieckiem będziecie mogli poczuć się jak prawdziwi maszyniści i przejechać się symulatorem lokomotywy EU07.

W muzeum znajdują się też niesamowite zabytki, m.in. tabor kolejowy, rozmaite wagony, pługi, dźwigi i inne elementy infrastruktury kolejowej oraz stare mapy, modele, makiety, lampy, fotografie, mundury i nieskończona liczba pamiątek.

11. Muzeum Karykatury. „Fikaj z Koziołkiem Matołkiem”

Wystawa dla dzieci „Fikaj z Koziołkiem Matołkiem” w Muzeum Karykatury to wspaniała przygoda nie tylko dla najmłodszych, ale też powrót do czasów dzieciństwa dla dorosłych. Dzieci od 4 do 10 lat odbędą drogę do Pacanowa, przeskakując, wpinając się i zjeżdżając po licznych przeszkodach, które dostarczą im niesamowitej rozrywki.

Wystawa-gra opiera się na fabule kultowych „Przygód Koziołka Matołka”, a w przestrzeni muzeum można podziwiać oryginalne kadry i rysunki z przedwojennych wydań komiksu.

Edukacyjne atrakcje dla dzieci w Warszawie

Nauka, która jest równocześnie rozrywką jest nie tylko doskonałym sposobem na przyjemne spędzanie wolnego czasu, ale dodatkowo pozwala dziecku się rozwijać i uczyć nowych umiejętności.

12. Smyki na Kępie

Smyki na Kępie to jedyne w swoim rodzaju zajęcia muzyczne dla dzieci z udziałem kwartetu smyczkowego. Przeznaczone są dla dzieci od 4 do 7 lat i ich opiekunów.

Interaktywny koncert muzyki klasycznej, a także animacje i zabawy dla dzieci pozwalają maluchom poznać instrumenty, ich wygląd i dźwięki.

13. Warsztaty w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Warsztaty w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie to jedna z najlepszych propozycji dla dzieci i młodzieży. Regularnie odbywają się tam intrygujące zajęcia edukacyjne, czy warsztaty, m.in z kaligrafii, tkactwa, teatru, malarstwa, muzyki i mnóstwa innych dziedzin.

Dodatkowo dla dzieci organizowane są wyjątkowe spacery przyrodnicze, oprowadzanie po wystawach, spektakle i niesamowite koncerty.