wróć do bloga

asthma rusza w trasę „Nowe życie Tour”. Na koncertach usłyszymy nowe kawałki

asthma, czyli Mateusz Wardyński, przez wielu uznawany jest za jednego z najciekawszych twórców młodego pokolenia, którego często porównuje się do Magika czy Fokusa. Artysta niebawem ruszy w trasę „Nowe życie Tour”, podczas której premierowo usłyszymy niewydane jeszcze kawałki. Bilety na koncerty asthma „Nowe życie Tour” kupicie tylko na kicket.com.

● 21 września 2023, Kraków, Alchemia ⟶ BILETY
● 4 października 2023, Wrocław, Transformator ⟶ BILETY
● 5 października 2023, Poznań, Klub pod Minogą ⟶ BILETY
● 26 października 2023, Warszawa, Hydrozagadka ⟶ BILETY
● 27 października 2023, Łódź, P29 ⟶ BILETY
● 28 października 2023, Gdańsk, Grizzly Drizzly ⟶ BILETY

Ponad 500 tys. wyświetleń na YouTube

Reprezentant wytwórni Def Jam Recordings Poland, mimo krótkiego stażu w branży, na swoim koncie ma m.in. nagrodę Lech Polish Hip-Hop Music Awards i kilka singli, w tym głośną „Centralę”. Singiel na samym tylko YouTube zgromadził już ponad 500 tys. wyświetleń.

Na debiutanckim krążku „Manifest”, który ukazał się pod koniec października 2021 r. 23-letni teraz raper opowiadał o katastrofie klimatycznej, brutalności policji czy swoim sprzeciwie na temat tego, co dzieje się w polskim świecie politycznym. Za dosadnie opisujące rzeczywistość teksty zyskał uznanie równie dziennikarzy oraz fanów, których liczba stale się powiększa.

Zdecydowanie najbliżej mi do hip-hopu i ten hip-hop jest zawsze brudny, zimny i ciężki: Public Enemy, Nas, generalnie – Wschodnie Wybrzeże, a z Polski – zdecydowanie Paktofonika

— mówił w jednym ze swoich wywiadów.

Trasa „Nowe życie Tour”

asthma tłumaczy, że wydany w 2023 r. krążek „Nowe życie” jest owocem drogi przebytej od wydania debiutu przez proces, który zmienił życie rapera. O swojej twórczości mówi tak:

To płyta o ludziach, krzywdzie, przebaczeniu, stratach i początkach, marzeniach i przede wszystkim — miłości.

Podczas trasy koncertowej „Nowe życie Tour” raper odwiedzi siedem polskich miast, a pierwszym przystankiem będzie krakowska Alchemia, gdzie asthma pojawi się już 21 września 2023 r.

Bardzo się cieszę, bo gramy w nowej formule. Łączymy materiały z płyt poprzednich i tej, która jest jeszcze w planach

– opowiada raper.

Po koncercie w Krakowie „Nowe życie Tour” raper odwiedzi także: Wrocław (04.10), Poznań (05.10), Bielsko-Biała (12.10), Warszawę (26.10) oraz Łódź (27.10). Finałowe spotkanie z fanami zaplanowano na 28 października w gdańskim klubie Grizzly Drizzly.

Do zobaczenia pod sceną.


Koncert dla fanów od 16. roku życia, a poniżej 18. roku życia za zgodą rodziców.

Wzór zgody  POBIERZ