Nic nie smakuje lepiej, niż kolacja i lampka wina z przyjaciółmi, rodziną lub drugą połówką. A gdyby tak wspólny wieczór urozmaicić wyjściem do teatru? Tak spędzony czas to prawdziwa uczta nie tylko dla podniebienia, ale również dla duszy i umysłu.

Jeśli masz apetyt na spektakl, który Cię zachwyci, zobacz nasze zestawienie 6 spektakli z kuchnią w tle.

„Kuchnia Caroline” Teatr Współczesny w Warszawie

Caroline Mortimer niczym Magda Gessler jest gwiazdą kulinarnego programu telewizyjnego. Prowadzi pozornie idealne życie – jej książki sprzedają się w rekordowych nakładach, mieszka w pięknej posiadłości, ma kochającego męża i wspaniałego syna. Jednak w pewien czerwcowy wieczór wszystko się zmienia…

Na scenie, na której króluje olbrzymia i realistyczna kuchnia, Caroline będzie musiała zmierzyć się z niewygodną prawdą i wyzwaniami. Spodziewajcie się też zaskakującego zakończenia, w którym nie zabraknie kuchennego elementu.

Pełen opis spektaklu Kuchnia Caroline znajdziecie na naszym portalu.

„Jedzonko” Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Podczas spektaklu „Jedzonko” znajdziesz mnóstwo smaczków z dziedzin takich jak antropologia i socjologia. Jedzenie ma znacznie więcej funkcji niż może się wydawać. Nie tylko zaspokaja głód, ale też wyznacza linie podziałów między zamożnymi a ubogimi i kształtuje społeczeństwo.

Spektakl w Teatrze im. Juliusza Słowackiego to pretekst do rozważań nad globalnymi problemami. Ślad węglowy, kwestie etyczne jedzenia mięsa, konsumpcjonizm, głód na świecie to tylko niektóre z nich.

Fabuła zaczyna się od urodzinowego przyjęcia Dziadka, który właśnie kończy 90 lat. Kiedy na stole pojawiają się kolejne dania, jednocześnie odkrywane są rodzinne tajemnice. Jedzenie staje się tematem przewodnim, bo kulinarne wybory i gusta gości wiele o nich mówią.

Pełen opis spektaklu Jedzonko znajdziecie na naszym portalu.

„Kolacja na cztery ręce” w Warszawie Teatr Kamienica

Podczas „Kolacji na cztery ręce” w Teatrze Kamienica możecie spodziewać się iście szampańskiej zabawy. W klimacie barokowego przepychu, podczas wykwintnej kolacji, stoczy się hipotetyczny pojedynek dwóch wielkich kompozytorów XVIII wieku – Jerzego Fryderyka Haendla i Jana Sebastiana Bacha.

Z tego spotkania na pewno nie wyjdziecie głodni wrażeń. Jednak po spektaklu zaplanujcie lepiej bogatą kolację, bo na scenicznym stole będą pojawiać się coraz to bardziej wymyślne potrawy. Zupa grzybowa, wyszukane gatunki owoców morza, świeże warzywa i owoce to tylko niektóre z nich.

Pełen opis spektaklu Kolacja na cztery ręce znajdziecie na naszym portalu.

„Dobrze się kłamie” Spektaklove w Warszawie

Szukasz spektaklu, w którym znajdziesz doskonały humor i zaskakującą fabułę? Bułka z masłem! Spektakl „Dobrze się kłamie” w Spektaklove ma to wszystko. Dodatkowo zostawi Cię z refleksją na temat relacji międzyludzkich i… ochotą na włoską kolację.

Sztuka powstała na podstawie kinowego hitu włoskiego reżysera i scenarzysty Paolo Genovese. Podczas przedstawienia nie zabraknie więc przysmaków ze słonecznej Italii, takich jak gnocchi, bruschette, grissini i oliwki. Bohaterowie spotkają się podczas kolacji i zagrają w nietypową grę.

Każdy kto siedzi przy stole, będzie musiał podzielić się z resztą zawartością swojego telefonu. Na wierzch zaczną wychodzić skrzętnie skrywane tajemnice.

Pełen opis spektaklu Dobrze się kłamie znajdziecie na naszym portalu.

„Wyspa Jadłonomia” STUDIO teatrgaleria w Warszawie

Jeśli lubisz kulinarną tematykę, po kilku pierwszych minutach spektaklu wpadniesz jak śliwka w kompot. Opowieść powstała na podstawie „Jadłonomii” – popularnych książek kucharskich Marty Dymek. A te są nie tylko wyjątkowo apetyczne, ale dodatkowo zachęcają do roślinnego gotowania.

Jednak nie samym jedzeniem żyje człowiek. W tej unikalnej opowieści znajdziesz też wątki podróżnicze, kryminalne i przygodowe. Bohaterką jest dziewczynka, która zmierzy się z potworami, wiedźmą Jadłonomią, a dodatkowo będzie musiała przeprowadzić zieloną rewolucję.

Pełen opis spektaklu Wyspa Jadłonomia znajdziecie na naszym portalu.

„Spaghetti” Teatr Baj w Warszawie

Historia pochodzenia spaghetti jest długa jak sam makaron. Niektóre źródła mówią, że zajadali się nim już Chińczycy i to aż 4 tysiące lat temu. Jednak do Włoch, stolicy pizzy i pasty, makaron przybył dzięki arabskim podróżnikom.

Bracia August Wysoki i Beniamin Wysoki zapraszają do swojej kuchni, w której pokażą najmłodszym widzom, jak przyrządzić idealne, włoskie spaghetti. Młodzi widzowie będą mieli okazję nie tylko poznać tajniki przyrządzania jednej z najpopularniejszych potraw na świecie, ale również posłuchać muzyki granej na żywo.

Pełen opis spektaklu Spaghetti znajdziecie na naszym portalu.