Jubileuszowa edycja Festiwalu Mozartowskiego w Warszawskiej Operze Kameralnej rozpocznie się już dziś wieczorem!

Muzyczny festiwal otworzy Gala Mozart Night – inauguracja 30. Festiwalu Mozartowskiego  w piątek 7 maja o godz. 19:00 na platformie VOD eWejściówki.pl, a całe wydarzenie będzie streamingowane na żywo. Transmisja inauguracji będzie dostępna online również 8 maja

Czego możemy się spodziewać? Największych mozartowskich hitów, wspaniałych gwiazd i niezwykłej orkiestry MACV! Galę poprowadzą Alicja Węgorzewska i Marcin Cejrowski.

W trakcie inauguracji zobaczymy dwuczęściowe show mozartowskie, w którym – jak w szekspirowskim “Śnie nocy letniej” – mylą się kochankowie, pojawiają się niezapowiedziani goście, dochodzi do zaskakujących qui pro quo. Podstawą fabularną jest Così fan tutte, ale w trakcie tej przedziwnej i przepięknej nocy usłyszymy także wyimki z Don Giovanniego, Wesela Figara oraz Czarodziejskiego fletu.

W gali wezmą udział artyści Warszawskiej Opery Kameralnej, m.in. Artur Janda, Ewa Tracz, Maria Rozynek-Banaszak, Natalia Rubiś, Tomasz Rak, Elżbieta Wróblewska. Wydarzenie muzyczne wyreżyserował Tomasz Cyz, za zjawiskową scenografię odpowiada Katarzyna Szymańska, za choreografię – Sebastian Piotrowicz i Natalia Jóźwiak.

Artystom towarzyszyć będzie orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Radosława Kamieniarza.

Źródło: materiały Warszawskiej Opery Kameralnej

30. Festiwal Mozartowski będzie wyjątkowy w wielu aspektach. Po pierwsze, jubileuszowa edycja festiwalu pokrywa się z sześćdziesiątymi urodzinami instytucji. Po drugie, ze względu na pandemię, festiwal będzie odbywał się w hybrydowej formie. Wszystkie najbliższe koncerty będą transmitowane na żywo, dzięki czemu widzowie z całej Polski będą mogli uczestniczyć we wspaniałych widowiskach.

Zgodnie z ostatnim ogłoszeniem obostrzeń już 29 maja teatry, kina i inne instytucje kultury będą mogły wznowić swoją działalność i zaprosić widzów na widownię przy maksymalnym zapełnieniu połowy miejsc. W związku z tym już pod koniec miesiąca festiwal będzie zarówno dostępny dla widzów na żywo, jak i online.

Już 29 maja na żywo będzie można zobaczyć operę ”Don Giovanni” w reżyserii Michała Znanieckiego.

Źródło: materiały Warszawskiej Opery Kameralnej

Od 7 maja do 4 lipca będziemy mogli zobaczyć prawie czterdzieści muzycznych wydarzeń, w trakcie których usłyszymy i zobaczymy najlepszych artystów Warszawskiej Opery Kameralnej. Wśród festiwalowych tytułów nie zabraknie najważniejszych operowych dzieł, takich jak “Czarodziejski Flet”, “Wesele Figara” czy “Cosi Fan Tutte”. Dzieła Mozarta pojawią się też jako samodzielne koncerty poza operami.

Wszystkie wydarzenia 30 Festiwalu Mozartowskiego znajdziecie na naszej stronie

Gwarantujemy, że te widowiska na długo pozostaną w Waszej pamięci. Zapraszamy nie tylko fanów muzyki poważnej, ale też wszystkich miłośników kultury, teatru i muzyki. Przez dwa miesiące festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie!