Petit Pierre - zdjęcie Petit Pierre - zdjęcie Petit Pierre - zdjęcie Petit Pierre - zdjęcie Petit Pierre - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

10,0 / 10

Petit Pierre

Spektakl dla młodzieży (9+) i dorosłych

"Petit Pierre" sztuka Suzanne Lebeau - francuskiej dramatopisarki, autorki wielu sztuk teatralnych dla młodej widowni, podejmującej w swojej twórczości tematy trudne i skrajne. Jej spektakle są grane na całym świecie - również w Polsce.

Dramat "Petit Pierre" to sztuka mówiąca o autentycznej postaci, jaką był Pierre Avezard (1909-1992), dotknięty zespołem Treachera Collinsa twórca francuskiej "art brut" tj. sztuki surowej, niefałszowanej i autor "karuzeli Petit Pierre'a". Wcześnie urodzony, upośledzony, niezdolny do nauczenia się prostych czynności. Nieświadomy toczących się tuż obok niego koszmarów wojen światowych i politycznych przemian, na starość - opromieniony sławą, której nie potrafi zrozumieć. Szczery, prostolinijny, bezinteresowny, dobry, ale również genialny. Autor zapierającego dech w piersiach, budowanego element po elemencie przez całe swoje życie, zmechanizowanego wesołego miasteczka, w którym roi się od postaci zwierząt, ludzi i pojazdów. Twórca cudu techniki. Skromny cudotwórca. Sztuka Suzanne Lebeau jest jednocześnie literackim dokumentem i poetycką metaforą. Spektakl na podstawie tego dramatu będzie dla młodych widzów lekcją historii XX wieku i przede wszystkim, lekcją tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

Na scenie występuje Jagna Polakowska, Tomasz Czaplarski.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: http://teatrlalek.olsztyn.pl/

Zwiastuny

Twórcy

Autor: Suzanne Lebeau

Reżyser: Helena Radzikowska

Muzyka: Natasza Topor

Projekcje multimedialne: Sebastian Łukaszuk

Scenografia: Sylwia Maciejewska

Tłumaczenie: Jan Nowak

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Wzruszająca opowieść zagrana z dziecięcą radością w najlepszym stylu. Dziękuję za Te chwile.

    mw.....@in...ia.pl / 10 października 2022

  • 10,0/ 10

    Wzruszająca opowieść o wydawało by się prostym życiu i zwyczajnych potrzebach, a jakże często niemożliwych do spełnienia: akceptacji, empatii, tolerancji, ludzkiej sympatii. Z powodów równie błahych: odmienności, oryginalności, lęków. Cenna lekcja historii i refleksji, że mimo dramatów tak mało wyciągamy z niej wniosków i przestrogi na przyszłość. Ekspresyjna gra aktorów, piękna muzyka, dokumenty filmowe. Byliśmy całą rodziną. Z teatru wyszliśmy wzruszeni i zaniepokojeni tym, w jakim punkcie jesteśmy jako ludzie i społeczeństwo dzisiaj. Spektakl dostarczył nam tematów do ciekawych rozmów z dziećmi; 12 i 9 lat. Bardzo dziękujemy!

    pb.....@....pl / 09 października 2017

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet