O Rybaku i Złotej Rybce - zdjęcie O Rybaku i Złotej Rybce - zdjęcie O Rybaku i Złotej Rybce - zdjęcie O Rybaku i Złotej Rybce - zdjęcie

Średnia ocena

54 oddanych głosów

9,0 / 10

O Rybaku i Złotej Rybce

Mały Widz 4+

Uwaga: w spektaklu używany jest stroboskop.

„W pewnej wiosce była chata, taka, jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata…jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak […], jego żona… A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to…”.

Pełna humoru adaptacja sceniczna znanej wszystkim dzieciom legendy "O Rybaku i Złotej Rybce" oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina, napisana na nowo lekkim, współczesnym językiem przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską, której twórczość cieszy się ostatnio ogromnym powodzeniem. Scenografię do spektaklu zaprojektował Ireneusz Salwa. Muzykę skomponowali Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski. Spektakl powstaje w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich Olsztyńskiego Teatru Lalek. Urzeka pięknem teatru cieni i animacją dużych form teatralnych.

Na scenie występuje Jarosław Cupriak, Elżbieta Grad, Agnieszka Harasimowicz, Marcin Młynarczyk.

Czas trwania: 50 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Zespół w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich

Scenografia: Ireneusz Salwa

Muzyka: Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski

Opinie naszych widzów (20)

 • 10,0/ 10

  Bardzo polecam

  bu.....@gm...il.com / 27 października 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajny i zabawny spektakl! Dobra zabawa dla dzieci i dorosłych. Gorąco polecam:)

  mo.....@gm...il.com / 18 października 2022

 • 10,0/ 10

  Fantastyczne, kameralne przedstawienie. Prosta bajka, ale pokazana trochę inaczej, zachwyca dzieci, a dorosłych zachęca do refleksji i docenienia tego, co mamy (jeszcze i oby jak najdłużej). Świetny kogut :)

  ur.....@gm...il.com / 17 października 2022

 • 10,0/ 10

  Polecam, rozrywka dla dzieci i dorosłych.

  go.....@gm...il.com / 17 października 2022

 • 10,0/ 10

  Było cudownie :)

  ag.....@gm...il.com / 16 października 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorów., Dzieciom podobała się wesoła muzyka, klaskały w rytm muzyki przez co nawiązały kontakt z odtwórcami bajki

  ma.....@....pl / 17 marca 2022

 • 10,0/ 10

  PrzEdstawienie było interesujące i bardzo się podobało mojemu czteroletniemu wnuczkowi.

  os.....@gm...il.com / 08 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl fantastyczny. Aktorzy super 👍👍👍

  m......@in...ia.pl / 07 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny, pełen humoru spektakl, moja córeczka 2,5 roku siedziała bez ruchu przez 50 min. zapatrzona tak, że zastanawialam się czy nie zapomni oddychać 🤣 Oboje z mężem tez z przyjemnością oglądaliśmy, polecam serdecznie!

  ap.....@gm...il.com / 07 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Fantastycznie. Razem z synkiem świetnie spędziliśmy czas.

  em.....@gm...il.com / 07 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Niech was nie zwiodą z pozoru może trochę groźne miny lalek. Spektakl zabawny, lekki, a dzieci i dorośli nie przestają się na nim śmiać.

  da.....@gm...il.com / 23 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl przygotowany SUPER. Moja uwaga dotyczy zapewnienia widoczności dzieciom. Już najwyższy czas zadbać o komfort małego widza, bo to spektakl dla nich. Aż się prosi wprowadzić zmiany organizacyjne i np. wyznaczyć opiekunom miejsca w dalszych rzędach.. Dzieci niewiele widzą jak opiekunowie rozsiądą się w pierwszych rzędach. Tak niewiele trzeba. Ja na spektaklu byłam z trójką moich wnucząt przez godzinę trzymałam dwójkę na kolanach (i tak niewiele widziały) , a trzecie klęczało na siedzeniu. MAKABRA. Obsługa dbała o to, żeby nie dotykać eksponatów, a nie zadbała o tak ważną sprawę. Można odnieść wrażenie, że mały widz nikogo nie interesuje - siedzenie na podłodze, schodach, widzą, nie widzą - "to nie ważne". Jeżeli dziecko potrzebuje bliskości opiekuna to niech zajmą miejsca w dalszych rzędach (jest wówczas możliwość trzymania dziecka na kolanach). Sala jest tak mała, że pozostałym opiekunom dojście do dziecka zajmie sekundę. A przy obecnej sytuacji pozostaje dyskomfort, że miało być fajnie, a wyszło tak sobie. Spektakle są dla dzieci i to one powinny być najważniejsi. Z poważaniem, Bożena Najda

  b......@....pl / 30 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  fantastyczni aktorzy, treść i fabuła 'idzie z duchem czasu', przekaz z humorem, dobra zabawa z wartościowym przesłaniem dla dzieci i rodziców

  bu.....@gr...ns.pl / 19 lutego 2018

 • 9,0/ 10

  Ciekawe, współczesne przedstawienie starej bajki. Słownictwo i okoliczności znajome dzieciom. Reakcja dzieci na widowni jest najlepszą ocena spektaklu.

  es.....@....pl / 01 marca 2020

 • 8,0/ 10

  Spektakl świetny, mimo, ze dla dzieci Rodzice też się naśmiali, polecam. Niestety nie rozpoczął się punktualnie, ze względu na spóżnialskich. Mała salka, sporo osób siedziało na materacach :-(((

  ew.....@in...ia.pl / 21 listopada 2016

 • 7,0/ 10

  LAlki bardzo straszne jak dla oka dziecka, twarze zniekształcone, powyginane, pomarszczone. To nie są lalki dla dzieci. Byłam z trójką dzieci, jedno z nich (4,5l.) popłakało sie na ich widok. Gra aktorów oraz muzyka fantastyczne.

  m......@....pl / 06 marca 2022

 • 6,0/ 10

  za bardzo przerobiona bajka

  be.....@....pl / 31 października 2022

 • 6,0/ 10

  Sam spektakl ciekawy, aktorzy grali fantastycznie. Moja opinia niestety tak niska ze względu na warunki, nie wiem czy na tym portalu oceniamy sam spektakl czy również udogodnienia. Oczywiście otrzymałam informacje, ze miejsca są nienumerowane, jednak rozdzielenie rodziców z dziećmi (mam synka 4 lata wiec maluszek) nie było dobrym rozwiązaniem, gdyż dziecko po prostu się bało w niektórych momentach przebywać bez rodzica. Na szczęście przemiły Pan ochroniarz szybko rozwiązał sytuacje i przyniósł mi krzesło abym mogła być blisko dziecka.

  mo.....@....pl / 17 marca 2022

 • 5,0/ 10

  Jak dla mnie za mocno unowocześniona

  go.....@on...et.pl / 02 listopada 2022

 • 5,0/ 10

  scenograficznie raczej ascetyczny

  qu.....@....pl / 02 marca 2020

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.