Na Warmii... dawno, dawno temu - zdjęcie Na Warmii... dawno, dawno temu - zdjęcie Na Warmii... dawno, dawno temu - zdjęcie Na Warmii... dawno, dawno temu - zdjęcie Na Warmii... dawno, dawno temu - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów

8,9 / 10

Na Warmii... dawno, dawno temu

Mały Widz 4+

Najnowsza produkcja Olsztyńskiego Teatru Lalek w adaptacji i reżyserii Zbigniewa Głowackiego. Twórcy spektaklu sięgają tym razem po znane mieszkańcom naszego regionu legendy warmińskie spisane przez Marię Zientarę Malewską.

Od reżysera: Na Warmii... dawno, dawno temu to spektakl oparty na trzech baśniach Marii Zientary Malewskiej. Ich akcja rozgrywa się nie za siedmioma górami, nie za siedmioma rzekami, ale blisko nas, w bardzo konkretnych miejscach, nad konkretnymi warmińskimi jeziorami. Jest to sceniczna podróż, mająca swe źródła w uteatralnionej zabawie dziecka i zapomnianej już sztuce opowiadania, gdzie szczerość i naiwność są skrzydłami wyobraźni niosącej małego, ale mamy nadzieję, również dużego widza, w bajeczną przeszłość. Tworzywem naszej scenicznej opowieści są barwne i przejmujące fabuły, zwykłe przedmioty, nawiązujące swą formą do dziecięcych zabawek proste lalki, animujący i opowiadający aktorzy oraz pobudzona przez nich wyobraźnia widzów.

Na scenie występuje Hanna Banasiak, Jagna Polakowska, Roman Wołosik.

Czas trwania: 45 minut

Zwiastuny

Twórcy

Adaptacja i reżyseria: Zbigniew Głowacki

Scenografia: Ireneusz Salwa

Muzyka: Bogdan Szczepański

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  super uwielbiam moich aktorów Olsztyńskich

  go.....@....pl / 24 września 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajne przedstawienie o naszym regionie. Dla młodszych dzieci.

  pa.....@....pl / 09 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Najlepsze przedstawienie na jakim byłyśmy

  ca.....@....pl / 09 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Zabawne, refleksyjne

  d......@....pl / 23 marca 2022

 • 9,0/ 10

  Spektakl podobal sie mojej corce lat 9 i mi tez,jestesmy z Elku,teatr pobudza wyobraznie a wyobraznia jest wazniejsza od wiedzy jak mowil Einstein

  ad.....@....pl / 15 lutego 2023

 • 6,0/ 10

  Świetna gra aktorska, jednak przedstawienie zdecydowanie nie na wiek 4+. Pacynki małe. z daleka ledwo widoczne, starodawny język. Dla 4+latka spektakl nieciekawy.

  be.....@....pl / 26 września 2023

 • 5,0/ 10

  Gra aktorów była ok, natomiast uważam, że sceneria powinna być bardziej kolorowa i wesoła. Wszystko czarne, ciemno i nawet aktorzy ubrani na czarno. Mój 4,5 -latek czuł się niepewnie w takiej scenerii, a miało być miło. Nasz rejon to zieleń i niebieska woda a nie czerń.

  ma.....@....pl / 09 lutego 2023

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet