Dzisiaj w Betlejem - zdjęcie Dzisiaj w Betlejem - zdjęcie Dzisiaj w Betlejem - zdjęcie Dzisiaj w Betlejem - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

8,2 / 10

Dzisiaj w Betlejem

Mały Widz 4+

Przedstawienie „Dzisiaj w Betlejem” oparte jest na tradycyjnych ludowych tekstach szopkowych z charakterystycznymi dla nich scenami pasterskimi, herodowymi, pokłonem trzech króli, adoracją Dzieciątka i groteskowymi postaciami Diabła i Śmierci.

Autor włączył do niego wątek ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu z baśnowo-apokryficznymi motywami i liczne, mało dzisiaj znane kolędy, tworząc barwne, na poły lalkowe, na poły żywoplanowe, zabarwione humorem i świątecznym liryzmem widowisko. Warto je zobaczyć ze względu na fakt, iż nawiązuje ono do prawdziwie ludowego, unikalnego w skali światowej teatru, który, co prawda, już nie istnieje w swojej naturalnej postaci, ale jego proste przesłanie i pełna wdzięku forma potrafią przemówić do każdego widza, niezależnie od wieku. Można powiedzieć, że szopka nie starzeje się, a że jest elementem naszej kultury, warto, a nawet trzeba się z nią zapoznać albo odnowić znajomość.

Na scenie występują między innymi Elżbieta Grad, Monika Gryc, Agnieszka Harasimowicz, Mateusz Mikosza, Agnieszka Roszko, Alicja Wroniszewska.

Czas trwania: 50 minut

Zwiastuny

Twórcy

Reżyseria: Zbigniew Głowacki

Scenografia: Mikołaj Malesza

Muzyka: Bogdan Szczepański

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    "Dzisiaj w Betlejem" to jest punkt obowiązkowy przed świętami :) Od kilku lat regularnie chodzimy do teatru, aby wprowadzić się w klimat świąteczny. Córka ma 12 lat i nadal nie wyobraża sobie, aby nie obejrzeć spektaklu przed Świętami Bożego Narodzenia :)

    ag.....@....pl / 30 grudnia 2021

  • 10,0/ 10

    Super pomysł. Piękna realizacja.

    pe.....@on...et.eu / 22 grudnia 2019

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet