Mężczyzna z różowym trójkątem - premiera - zdjęcie

Średnia ocena

42 oddanych głosów

9,4 / 10

Mężczyzna z różowym trójkątem - premiera

„Mężczyzna z różowym trójkątem”- spektakl na podstawie książki Heinza Hegera pt; „Mężczyźni z różowym trójkątem” to wstrząsająca historia homoseksualisty, skazanego na mocy paragrafu 175 za kontaktu seksualne z osobą tej samej płci, na więzienie, a później 5 lat obozu koncentracyjnego…

Spektakl ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa i bardzo wyraźne pokazanie, do czego może doprowadzić obojętność. Jak powiedział Marian Turski, „Obojętność może doprowadzić nagle do tego, że na was, na waszych potomków, “jakiś Auschwitz” nagle spadnie z nieba”. Teatr Kamila Maćkowiaka pragnie podkreślić, w sposób bezkompromisowy, że procesy, które doprowadziły do powstania planu eksterminacji homoseksualistów, są we współczesnym świecie boleśnie żywe.

Do dziś istnieją kraje, gdzie najwyższym wymiarem kary za kontakty homoseksualne jest kara śmierci, zapisana w systemach prawnych: Afganistanu, Arabii Saudyjskiej, Czeczenii, Iranu, Jemenu, Mauretanii, Somalii, Sudanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich (z wyjątkiem emiratu Dubaj, gdzie za stosunek homoseksualny grozi 10 lat więzienia). Jeszcze liczniejsze są kraje, w których w istocie nie ma społecznego przyzwolenia dla inności, ze względów religijnych czy obyczajowych.

Inspiracją do powstania spektaklu jest głośna książka, która przełamała temat tabu ofiar homoseksualnych w czasie II Wojny Światowej. Osoby nieheteronormatywne to jedna z grup zapomnianych ofiar nazizmu, prześladowanych w Trzeciej Rzeszy, których przez lata nie upamiętniono.

Spektakl to zapis 5 lat życia bohatera, spędzonych w obozie koncentracyjnym Dachau na bloku dla osób homoseksualnych, oznaczonych różowym trójkątem. Na potrzeby przesłania spektaklu został dopisany finał opowieści, który ukazuje niebezpieczne procesy odradzania się demonów w każdym człowieku, kiedy świat gubi się w szaleństwie.

Zadanie pt. Realizacja 6 bezpłatnych pokazów spektaklu „Mężczyzna z różowym trójkątem” na podstawie książki „Mężczyźni z różowym trójkątem” Heinza Hegera dla mieszkańców Łodzi jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Na scenie występuje Kamil Maćkowiak.

Czas trwania: 80 minut

Występują

Opinie naszych widzów (22)

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, mnóstwo emocji, wzruszeń, Kamil jak zawsze gra na najwyższym poziomie :-)

  mo.....@on...et.eu / 03 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl jest wstrzasający, ale bardzo dobry. Skłania do refleksji; " żeby to się nigdy więcej nie powtórzyło" . A można mieć obawy, że to nie jest pewne.

  ma.....@in...ia.pl / 01 marca 2023

 • 10,0/ 10

  kolejne świetne przedstawienie.

  ba.....@....pl / 01 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Niestety przez remonty ulic w Łodzi nie udało mi się zdarzyć na spektakl 😔przykro mi.

  bo.....@....pl / 01 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniale przygotowany i zagrany monodram, Wielki szacunek i podziw za udźwignięcie takiego trudnego i wywołującego niemałe emocje tematu.

  Jo.....@sk...ka.pl / 01 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Znakomicie dobrana scenografia: płaszcze w głębi sceny opatrzone różowymi trójkątami symbolizujące więźniów (świetny pomysł!). Aktor w ciemnym stroju siedzący pośrodku trójkąta wyznaczonego światłami, gra w zasadzie wyłącznie głosem i mimiką - Kamil Maćkowiak rewelacyjny, jak zawsze. Sztuka niezwykle poruszająca, niełatwa w odbiorze ze względu na przekazywane treści, m.in. opisy tortur. Zdecydowanie warta zobaczenia. Bardzo cenię ten teatr przede wszystkim za otwartość w postrzeganiu świata oraz wyjątkowy kontakt z widzami w trakcie (każdego) spektaklu.

  ma.....@in...ia.pl / 26 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl przygotowany i zrealizowany profesjonalnie. Głęboko porusza, budzi silne emocje. Polecam.

  po.....@gm...il.com / 20 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  To niezwykły, emocjonalny, wzruszający spektakl. Pan Kamil Maćkowiak GENIALNY. Wieczór pełen wzruszeń, długo pozostanie w pamięci.

  ol.....@6s...ek.pl / 20 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Trudne emocjonalnie, ale warto!!! Poza tym świetny KAMIL MAĆKOWIAK. Dziękuję za trudne, ale wartościowe doświadczenie.

  11.....@gm...il.com / 20 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Pojechałam na spektakl nie mając żadnego wyobrażenia jaki on może być. Ale już po kilku minutach wiedziałam, że było warto! Temat trudny, ale uważam że bardzo potrzebny. Sposób przekazania niesamowicie wzruszający. Na końcu słowa były dobitne i dające do myślenia... Były to lata '60 i homoseksualizm był potępiany. Czy po takim czasie dużo się zmieniło?

  mp.....@gm...il.com / 20 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Wow. Bylem na kilku spektaklach, mam bolety ma maj, czerwiec. Ale to co widzialem zostanie na dlugo w glowie. Kamil poszedl po wysokiej półce. Poprzeczka bardzo wysoko. Gratulacje. I Polecam

  ro.....@gm...il.com / 20 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Uświadamiający nam, że zło może powrócić

  ff.....@ga...ta.pl / 20 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Kolejne spotkanie z Teatrem w wykonaniu Kamila Maćkowiaka, i znów nie pozostawia bez emocji. Dziękuję

  jo.....@on...et.pl / 20 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Wybitny. Ten spektakl jest bardzo mocny, bardzo potrzebny, Ten spektakl zostaje w głowie na długo.

  To.....@au...af.pl / 20 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Mistrzowska gra aktorska Tematyka spektaklu bardzo ważna Podsumowując: Czekamy na więcej spektakli poruszających tak ważę obszary życia społecznego

  gu.....@....pl / 19 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Super monodram i super wykonaie- Kamil potrafi przekazać emocje

  ka.....@on...et.eu / 19 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe, i mocne przedstawienie, fenomenalny Kamil Maćkowiak, wyobrażam sobie ile emocjonalnie kosztuje go ten spektakl.

  fa.....@....pl / 19 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  U Maćkowiaka jest zawsze tak jak trzeba, ale w "Mężczyźnie z różowym trójkątem" przeszedł samego siebie. Spektakl wbija w fotel

  ig.....@in...ia.pl / 19 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl znakomity, nigdy nie jesteśmy zawiedzeni, gdy chodzimy do Teatru Kamila Maćkowiaka :) Jedyna rzecz, która mogła by sprawić, że sztuka była by jeszcze lepsza, to w niektórych momentach opowieść aż prosiła się o niedopowiedzenia. Nie trzeba wszystkich szczegółów widzowi podawać na tacy i zostało by wtedy poczucie, że bohater nie potrafi ubrać w słowa tego co go spotkało. Trzymamy kciuki za kolejne występy i czekamy na kolejne spektakle! :)

  mi.....@gm...il.com / 19 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Badzo poruszjacy spektakl I rewelacyjny wystep Kamila Mackowiaka 👍👍👍❤

  no.....@....pl / 19 lutego 2023

 • 9,0/ 10

  Bardzo sugestywnie i plastycznie przedstawiony tragiczny obraz tamtych lat.

  go.....@gm...il.com / 20 lutego 2023

 • 9,0/ 10

  Świetna ,emocjonująca ,przerażająca ,włącza myślenie ci rzadko zdarza się w tych czasach .

  gr.....@....pl / 19 lutego 2023

Teatr Kamila Maćkowiaka - Adres i dojazd

ul. Wojska Polskiego 83, Łódź
Kontakt: 794 460 500

www.teatrmackowiaka.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.