Szatan z siódmej klasy - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów

9,5 / 10

Szatan z siódmej klasy

Teatr Współczesny w Krakowie zaprasza na szatańsko ciekawe przedstawienie inspirowane powieścią Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".

To ekscytująca, przygodowo-detektywistyczna opowieść o przygodach Adasia Cisowskiego, który zamierza rozwiązać zagadkę z czasów wojen napoleońskich, a my mamy szansę rozwiązać ją razem z nim! Ten energiczny, lubiany przez wszystkich 17-nastolatek został nazwany "Szatanem" przez profesora Gąsowskiego, swojego nauczyciela historii, kiedy udało mu się odgadnąć jego system odpytywania uczniów! Doceniając bystrość i umiejętność dedukcji Adasia, profesor postanawia poprosić go o pomoc w wyjaśnieniu zagadki zniknięcia zabytkowych drzwi z dworku jego brata.

Od tej chwili Adaś wraz z rodziną Gąsowskich (w tym absolutnie przeuroczą bratanicą profesora, Wandzią o fiołkowych oczach), uczestniczy w serii tajemniczych, czasem niebezpiecznych zdarzeń. Używa wszystkich swoich talentów, aby wyjść z opałów i odkrywa coraz to nowe fakty. Kierują go one na trop pewnego Francuza i jego skarbu...

Utrzymana w przedwojennym klimacie adaptacja, ze stylowymi kostiumami i pomysłową scenografią, pozwoli młodzieży na właściwy odbiór historii i fenomenu młodego detektywa Adasia, który z pasją rozwiązywał kolejne zagadki, a nie dysponował przecież internetem w komórce...

Przedstawienie posiada wszystkie atuty powieści Makuszyńskiego, takie jak pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcja, zagęszczenie zagadek i łamigłówek oraz ogromna doza komizmu.

Na scenie występuje Paweł Brandys, Honorata Sokół, Maciej Like, Szymon Grzybek, Łukasz Dąbrowski.

Czas trwania: 65 minut

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobre przedstawienie, świetna gra aktorów (sami uczniowie mi o tym wspominali :), wartka akcja, humor i ciekawe efekty specjalne. Super!

  wi.....@gm...il.com / 25 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl !! Trzymający w napięciu nie zabrakło dowcipu.! Dzieciaki wyszły z teatru zadowolone. Obsluga miła i sympatyczna

  ja.....@gm...il.com / 14 października 2023

 • 10,0/ 10

  Nasz klasa 7b poczuła się szczególnie wyrózniona. Jeden z uczniów powiedział, że to jedyne przedstawienie, jakie mu od klasy pierwszej się podobało!

  pa.....@gm...il.com / 12 października 2023

 • 10,0/ 10

  Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem. Poprosili o kolejną wizytę w Teatrze Współczesnym.. Doskonały spektakl. Dziękujemy..

  bo.....@ya...oo.com / 06 października 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl! Zaczarował wręcz wszystkich widzów i - co należy szczególnie podkreślić- nie tylko dorosłych, ale także, a może nawet przede wszystkim- młodzież. Polecam z całego serca!!!

  iw.....@po...ta.fm / 28 września 2023

 • 9,0/ 10

  Spektakl był ciekawy,podobało mi się to,że aktorzy zaangażowali publiczność

  iz.....@gm...il.com / 14 października 2023

 • 9,0/ 10

  Uczniowie klasy 7 stwierdzili, że...za krótkie. Można więc sądzić, że podobało im się.

  do.....@on...et.eu / 05 października 2023

Teatr Współczesny w Krakowie - Adres i dojazd

ul. Starowiślna 21
31-038 Kraków

http://www.teatrkrakow.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.