PĘTLA - REMIX - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów

9,7 / 10

PĘTLA - REMIX

Spektakl dla widzów dorosłych.

PĘTLA - REMIX to spektakl oparty na opowiadaniu Marka Hłaski, oraz improwizacjach aktorskich. Punktem wyjścia był sen głównego bohatera Kuby (imię nie jest przypadkowe, bo to drugie imię Hłaski). Sen ten okazuje się bardziej prawdziwy niż jego życie.

Jest to opowieść o wrażliwym człowieku, dążącym do samodestrukcji, o jego bezsilności wobec otaczającego świata, pokus i nieuchronności losu. Jest to także historia o kobiecej miłości, której ogromna siła potrafi przezwyciężyć wszystko, nawet śmierć.

W spektaklu przenikają się jawa ze snem, teraźniejszość ze wspomnieniem, życie ze śmiercią, a może nawet z tym co jest po śmierci.

Formalnie spektakl, łączy w sobie teatr z elementami filmu. Taki zabieg tworzy pole eksperymentu dla trójki aktorów. Zbudowany przez nich świat dopełnia muzyka, która powstawała na żywo podczas trwania prób z aktorami na scenie.

Temat opowiadania jest aktualny i uniwersalny, bo jak pisał sam Marek Hłasko: „Ludzie nie zmieniają się nigdy. Ludzi zmienia życie. Dobre czy złe, dobrego czy złego człowieka, ale zawsze życie.”

To spektakl dla tych, którzy w teatrze chcą coś przeżyć, czegoś doświadczyć. Ma on budzić emocje-niewygodne i często bolesne, ale zawsze prawdziwe.

UWAGA: miejsca nienumerowane - zajmowane dowolnie.

Na scenie występuje Katarzyna Gołąb, Łukasz Dąbrowski, Szymon Grzybek.

Czas trwania: 75 minut

Realizacja

Adaptacja scenariusza i reżyseria: Łukasz Dąbrowski

Muzyka: Maksymilian Czarnecki

Scenografia: Elżbieta Bień

Kostiumy: Agata Wierzbicka

Reżyseria światła: Bartosz Jarzymowski

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska na wysokim poziomie,zaostrzyla moj apetyt na ogladniecie kolejnego spektaklu ! W szczególności zrobił na mnie wrażenie Pan Szymon Grzybek ,wcielajac się wręcz perfekcyjnie w postać zagubionego pijaka . Skłamałabym pisząc, że Pan Łukasz zostawał w tyle =) Obsługa Teatru bardzo uprzejma i pomocna=) widzimy się na POJEBAJCE =) J.

  be.....@gm...il.com / 14 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Niezwykłe studium alkoholizmu.Przejmujące

  ka.....@gm...il.com / 14 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Genialne przedstawienie, fantastyczna atmosfera, niesamowicie sympatyczna obsługa. Miejsce klimatyczne i. Pewnoscia jeszcze nie raz się wybiorę.

  ma.....@gm...il.com / 14 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Super spektakl. Bardzo mi się spodobał. polecam

  mo.....@gm...il.com / 27 października 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl mocny i głęboki, swoiste studium zapętlenia. Surowa scenografia, a także intymne chwilami ujęcia kamerą dopełniają klimatyczności. Brawa dla aktorów, choć bardziej pasowałoby tu milczące podziękowanie poruszonego wnętrza.

  ki.....@....pl / 19 października 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorów, interesująca scenografia, porywająca problematyka, ciekawa interpretacja Hłaski...

  pi.....@gm...il.com / 18 października 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobrze dobrane środki ,dobrze napisany scenariusz i świetna obsada. Jeden z lepszych spektakli na jakich byłam i mam nadzieję , że Katarzynę Gołąb ,Łukasza Dąbrowskiego i Szymona Grzybka zobaczę w kolejnym spektaklu. Szacunek za przekazanie takiego wachlarzu emocji , na pewno nie jest to proste ,ale widać , że na scenie są profesjonaliści. Pochwała też za oprawę dżwiękową . Teatr Współczesny -brawo .

  ja.....@on...et.pl / 18 października 2022

 • 10,0/ 10

  Pętla to jest wzruszające widowisko. Brawa!!!

  sw.....@....pl / 17 października 2022

 • 10,0/ 10

  Gratulację! Ogromne brawa dla świetnej obsady! Cieszę się, że miałam okazję zobaczyć Pętle. Przedstawienie w tak piękny i czytelny sposób emocji zostawia widza z wyjątkową możliwością przeżywania ich w niepowtarzalny sposób dla jednostki. Wspaniałe zabiegi m.in wykorzystanie muzyki, kamery oraz świetna gra aktorska całej ekipy! Szczególne wyróżnienie dla Pana Grzybka, którego emocje wylewały się na widownie, a cierpienie przeszywało serce. Autentyczność biła ze sceny. Polecam spektakl, każdej osobie, która chce doświadczyć czegoś co zostanie z nią oraz obok czego nie da się przejść obojętnie. Dziękuję!

  jo.....@gm...il.com / 17 października 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorka, a spektakl nie dość, że wciąga to jeszcze skłania do refleksji.

  al.....@gm...il.com / 02 października 2021

 • 10,0/ 10

  To taki spektakl do oglądania i słuchania, do podróży w głąb siebie. Super muzyka i przenikanie się scen. Zapętlenia. „ Hłasko teatralnie o fimowo”

  tu.....@ic...ud.com / 13 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Ciekawa interpretacja opowiadania Hłaski. Gorąco polecam.

  ba.....@au...af.pl / 25 lipca 2021

Teatr Współczesny w Krakowie - Adres i dojazd

http://www.teatrkrakow.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.