Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

9,6 / 10

Pan Twardowski

Spektakl dla dzieci od 10 lat.

Wedle legendy Twardowski był szlachcicem zamieszkującym w Krakowie w XVI wieku. Jego postać wzorowana jest prawdopodobnie na jednym z czarnoksiężników króla Zygmunta Augusta - tenże miał rzeczywiście istnieć i i wywołać ducha zmarłej żony króla, Barbary Radziwiłłówny, czego dokonał dzięki zastosowaniu magicznego lustra.

Spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie z dużą dozą humoru pokazuje barwne perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość i potyczki z Diabłem, Bazyliszkiem (gościnnie z innej bajki) oraz samą… Panią Twardowską!

Pouczająca, zabawna opowieść pełna magii ale i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych, z pewnością wciągnie młodą widownię w atmosferę tajemniczych legend osnuwających Kraków. Zapraszamy!

UWAGA: miejsca nienumerowane - zajmowane dowolnie.

Na scenie występują między innymi Paweł Brandys, Paulina Dziuba, Szymon Grzybek, Łukasz Dąbrowski, Maksymilian Czarnecki, Katarzyna Gołąb.

Czas trwania: 65 minut
Źródło zdjęcia: http://www.teatrkrakow.pl/

Realizacja

Reżyseria i adaptacja scenariusza: Bartosz Jarzymowski

Scenografia i kostiumy: Barbara Mateja

Muzyka: Maksymilian Czarnecki

Realizacja światła i dźwięku: Mateusz Wójcik

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Fantastyczne przedstawienie.

  Pe.....@ya...oo.co.uk / 16 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Jestem pod wrażeniem. Moje rozbrykane bliźniaki oglądały jak zahipnotyzowane. Świetny spektakl, wspaniałe kostiumy i scenografia, a przede wszystkim doskonałe aktorstwo - postać Pana Twardowskiego rewelacyjna. Bardzo miła obsługa. Na pewno jeszcze tu przyjdziemy. Serdecznie polecam.

  ba.....@au...af.pl / 24 lutego 2022

 • 6,0/ 10

  Spektakl interesujący aczkolwiek legenda Twardowskiego ukazana w wersji 'kościółkowej'. Umowa człowieka z diabłem staje się nieważna na skutek ingerencji boskiej. Zdecydowanie za dużo tego głosu i tej ingerencji w spektakl, zwłaszcza że takiej wersji nie opowiada żadna legenda...

  do.....@in...ia.pl / 03 listopada 2022

Teatr Współczesny w Krakowie - Adres i dojazd

http://www.teatrkrakow.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.