Warsztaty języka polskiego przez teatr - PO POLSKU NA SCENIE - zdjęcie

Warsztaty języka polskiego przez teatr - PO POLSKU NA SCENIE

A gdyby tak nauczyć się dobrze mówić po polsku dzięki praktyce scenicznej? Nauczyć się języka polskiego jako obcego przez teatr, a przy tym spotkać fantastycznych ludzi?

Zapraszamy wszystkich, mówiących w języku białoruskim, ukraińskim, rosyjskim, którzy chcą udoskonalić swój język polski. Zapraszamy od poziomu B1.

Na warsztatach: improwizacja, rozgrzewka teatralna, muzyka, reflektory, drewniana scena, dykcja, relaks, relacja z partnerem scenicznym, etiudy grupowe.

Zadania improwizatorskie będą różne. Będziesz mógł prowadzić scenę lub być całkowicie zależnym od partnera. Będziesz mógł dowiedzieć się z jaką intencją masz do czynienia, co sam założyłeś początkowo i jak to się ma to tego co narodzi się podczas sceny. Do tego popracujemy nad prawidłową wymową. Na zajęciach będzie obecna tłumaczka 🙂 Na koniec teatr – będziesz aktorem i będziesz widzem... Dużo śmiechu i dobra zabawa gwarantowana!

Warsztat prowadzą:

Magdalena Jewuła – absolwentka Aktorstwa w Krakowskiej Szkole Artystycznej SPOT z kilkuletnim doświadczeniem na scenie oraz przed kamerą. Ma na koncie spektakle taki jak: „Job interview”, „Ostatnia strona”, „Niebiańskie istoty”, „Moralność Pani Dulskiej”, „Męczeństwo Piotra Oheya, „Igraszki z diabłem” i wiele innych. Od 3 lat trenerka teatralna dzieci i młodzieży. Obecnie aktorka Teatru Przypadków Feralnych, gdzie obecnie można ją zobaczyć w spektaklu : „Na pełnym morzu”, "Baba Dziwo", oraz " NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców". Prowadzi również warsztaty z improwizacji teatralnej - "W świetle reflektorów". Ponad to jest Pedagogiem szkolnym, pedagogiem specjalnym i terapeutą.

Małgorzata Avdashchenko - absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego - z wykształcenia kroatystka i glottodydaktyczka, po godzinach pasjonatka języków słowiańskich i bałkańskich podróży.

Prócz pracy jako nauczycielka języka polskiego jako obcego, spełnia się również teatralnie. Wystąpiła m. in. w takich spektaklach jak: “Moralność Pani Dulskiej”, “Łysa śpiewaczka”, “Męczeństwo Piotra Oheya”. Od 2020 roku pracuje z obcokrajowcami, spełniając swoją misję nauczania języka polskiego, kultury, gramatyki, zwracając przy tym uwagę na staranną wymowę. Założycielka i twórczyni konta Język Polski - Nie Taki Obcy z materiałami edukacyjnymi dla chcących uczyć się języka polskiego.

Jej ulubione słowa w języku polskim to “wyobraźnia” i “nietuzinkowy”.

Czas trwania: 300 minut

Teatr Przypadków Feralnych - Adres i dojazd

Rynek Główny 8, Kraków

https://feralni.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.