Noc cudów - zdjęcie Noc cudów - zdjęcie Noc cudów - zdjęcie Noc cudów - zdjęcie Noc cudów - zdjęcie Noc cudów - zdjęcie Noc cudów - zdjęcie Noc cudów - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów

9,9 / 10

Noc cudów

Podobno wiara przenosi góry.

Każdy z nas w coś wierzy. Tylko w co tak naprawdę? W świecie, w którym jesteśmy ze wszystkich stron bombardowani informacjami, wystarczy chwila, aby rzesza ludzi w coś uwierzyła i poddała się tej wierze bez zastanowienia. Religie, polityczne obietnice, miejskie legendy, wspaniałe życiorysy, mity... Nauczyliśmy się odbierać świat bezkrytycznie, bo tak jest łatwiej. Nie weryfikujemy tego co widzimy i słyszymy, bo po co? Jak łatwo w ten sposób można zmanipulować człowieka, grupę ludzi, społeczeństwo. Jak łatwo narzucić mu określony sposób myślenia. Wszystko jest możliwe — nawet Dzik z głową Batorego.

W „Nocy Cudów” każdy w coś wierzy. W magiczne zjawiska, w pieniądze, w miłość, w zaufanie. Każdy w tej wierze pokłada bezgraniczne zaufanie.

Ślepo podąża za obranym celem, nie zważając na konsekwencje. Czy w tej w sztuce wszyscy ogłupieli? Czy może szukają swojego sposobu na życie?

Na scenie występują między innymi Alicja Kurowska jako Katarzyna/Szarlatan, Justyna Czort jako Szarlatan, Mikołaj Maciejski jako Jerzy/Rączka, Justyna Marzec jako Babcia, Michał Szafarski jako Wnuczek, Maria Pilch jako Katarzyna.

Czas trwania: 60 minut

Występują

Alicja Kurowska - zdjęcie

Alicja Kurowska
Katarzyna/Szarlatan

Justyna Czort - zdjęcie

Justyna Czort
Szarlatan

Mikołaj Maciejski - zdjęcie

Mikołaj Maciejski
Jerzy/Rączka

Maria Pilch - zdjęcie

Maria Pilch
Katarzyna

Twórcy

Reżyseria - Michał Szafarski

Scenografia - Sabina Kopińska

Fotografia - Małgorzata Fatalska

Na podstawie dramatu "Babcia i wnuczek czyli noc cudów" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Licencję na wykorzystanie utworu wydało Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Opinie naszych widzów (18)

 • 10,0/ 10

  Bardzo odpowiadająca mi osobiście formuła przedstawienia. Kameralnie, z elementami udziału publiczności. Dojrzała gra aktorska pomimo bajkowej tematyki. Pomysłowe, proste ale bardzo wymowne środki wyrazu artystycznego. Na podstawie tego przedstawienia polecam sztukę i ten zespół :-)

  ju.....@gm...il.com / 22 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Przezabawna komedia, świetna scenografia i boska gra aktorska! Rola babci zagrana epicko! Polecam jeśli lubicie płakać ZE ŚMIECHU ;)

  sa.....@gm...il.com / 16 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Nie chciało mi się iść na ten spektakl, bo pogoda typowo jesienna, ale się zebrałem i nie żałuję, Polecam.

  kr.....@gm...il.com / 13 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Doskonała gra aktorska. W każdej minucie, spektakl zmuszał do myślenia i refleksji. Zaledwie pięciu aktorów, skromna scenografia, a wyrazisty przekaz dotyczący ludzkich zachowań i postaw. Muzyka doskonale dopasowana do treści. Również po spektaklu przemyślenia i refleksje.

  m......@up...ta.pl / 12 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Byłam już kilka razy na różnych spektaklach tego zespołu i coraz pozytywniej zostaje zaskoczona. Ciekawa gra aktorska, prosta scenografia, idealnie wkomponowana w to co się aktualnie dzieje na scenie. Czas spektaklu również jest idealny. Czujesz pewien niedosyt na więcej... Generalnie wybrałabym się ponownie nawet na wyżej oceniony tytuł.

  ka.....@on...et.pl / 12 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl!

  Ju.....@gm...il.com / 12 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Polecam, warto.

  re.....@gm...il.com / 06 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Wrócę, nie mam już wyboru.

  ku.....@gm...il.com / 05 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Fenomenalny spektakl. Błyskotliwa gra aktorska zrobiła na nas dobre wrażenie. Warto podkreślić, że bez scenografii na najwyższym poziomie ten spektakl nie byłby taki sam. Bardzo polecamy wszystkim obejrzenie sztuki "Noc cudów" w Teatrze Przypadków Feralnych.

  jo.....@gm...il.com / 05 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl z dużą dozą humoru zrealizowany przez młody, pełen pasji i werwy zespół aktorski. Ciekawa forma i kreatywne podejście do wyboru tekstów Kameralna atmosfera sceny Teatru Przypadków Feralnych pozwala na bliskie obcowanie ze Sztuką. Polecam.

  mi.....@gm...il.com / 05 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl dostarczył mi wiele rozrywki i śmiechu. Zaskoczył kreatywnością i ciekawym podejściem do tematu. Świetnie spędzony czas. Polecam wszystkim miłośnikom teatru.

  ba.....@gm...il.com / 05 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, każda postać zagrana perfekcyjnie, dobrze się bawiłam

  an.....@po...ta.fm / 05 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Cuda się dzieją! Cudni jesteście i cudowni...

  an.....@po...ta.fm / 05 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl premierowy fantastyczny! Przenosi widza w wyimaginowany, absurdalny świat. Sądzę, że Gałczyński byłby zadowolony!

  kr.....@pu...ol.pl / 05 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Co to była za noc, cudów było sporo. Spore zaskoczenie, jak najbardziej pozytywne. Kto by pomyślał, że Gałczyński pisał takie rzeczy :)

  ta.....@gm...il.com / 05 listopada 2023

 • 9,0/ 10

  Polecam spektakl w wykonaniu młodego ale bardzo zaangażowanego zespołu. Miło spędzony czas.

  pi.....@gm...il.com / 13 listopada 2023

 • 9,0/ 10

  Ciekawy spektakl, dobra gra aktorów.

  ka.....@gm...il.com / 12 listopada 2023

 • 9,0/ 10

  Feralni zrobili to, co zawsze – dali mi dużo rozrywki. Zabawna sztuka, pełna groteski i absurdu, bawiąca się scenografią i rekwizytami, aktorzy jak zawsze ekspresyjni i odpowiednio przerysowujący role. Polecam, beczka śmiechu.

  ka.....@gm...il.com / 12 listopada 2023

Teatr Przypadków Feralnych - Adres i dojazd

Rynek Główny 8, Kraków

https://feralni.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.