Francois: Francois: Francois: Francois: Francois: Francois:

Średnia ocena

23 oddanych głosów

9,5 / 10

Francois: "Odmieńmy tylko rytm"

Francois to mieszkający od kilku lat w Polsce francuski piosenkarz, muzyk, który występując jako Francois Martineau zachwycił publiczność i jury swoim występem w programie telewizyjnym "Mam Talent!", gdzie m.in został obsypany" złotym deszczem". Jego koncerty to wyjątkowe show, w którym artysta po polsku opowiada anegdoty i zapowiada piosenki, które wykonuje z prawdziwe "francuskim" temperamentem i brawurą, przypominając klimat paryskich uliczek i kafejek. Wieczór z Francois to niezwykła podróż muzyczna między Francją a Polską, między kabaretem a poezją. nostalgią i żartem.

"Odmieńmy tylko rytm" to wyjątkowy koncert piosenek Charlesa Aznavoura w 4 rocznicę odejścia artysty. Podczas koncertu Francois (śpiew, gitara) wraz z Mateuszem Gurgulem (akordeon, fortepian, śpiew) wykonają piosenki z repertuaru Charlesa Aznavoura, niezwykłego piosenkarza, którego pamiętamy z przebojów "La boheme", czy "Isabelle". W rodzimej Francji Aznavoura hołubiono jak skarb narodowy. miał na swoim koncie m.in. współpracę z Edith Piaf. W potężnym, liczącym około tysiąca utworów katalogu znalazły się głównie piosenki śpiewane po francusku i rzadkie perełki, które wykonał po ormiańsku, włosku, rosyjsku lub angielsku.

Występują

Francois Martineau: śpiew, gitara, prowadzenie

Mateusz Gurgul: akordeon, piano, śpiew

Opinie naszych widzów (13)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny młody człowiek, zachwycający w swoim sposobie prowadzenia spektaklu, świetny głos, wykonanie, aktorstwo i swoboda w kontakcie z publicznością. Imponująca znajomość j. polskiego, bardzo chëtnie zobaczę go w nowych koncertach. Naprawdę godny polecenia, również naszym artystom do przyjrzenia się swobodzie i kondycji młodego uroczego Francuza. Elżbieta Gilewska

  bi.....@po...ta.onet.pl / 03 października 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe wydarzenie i uroczy artysta, utwory wykonywał z wielką wrażliwością i wdziękiem. Potrafił stworzyć niepowtarzalną atmosferę koncertu. Więcej takich prosimy.

  lu.....@....pl / 01 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Zawsze z przyjemnością słucham koncertów François.

  sa.....@gm...il.com / 12 października 2022

 • 10,0/ 10

  Na koncercie byłam po raz drugi. Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu Franka i Mateusza.

  iw.....@in...ia.pl / 20 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Cudowny koncert kapitalnie wpisujący się w ducha Loch Camelot. Francois Martineau to perełka – Artysta przez duże „A”. Delikatny, lekko speszony jakby zawstydzony, refleksyjny, fantastyczny bard i świetny gitarzysta zawładnął publicznością na całego. Uwodzi śpiewem opowiastkami, inteligentnym żartem i refleksją, Pani Dyr. Ewo Kornecka ogromna prośba do Pani. Proszę wykorzystać ten potencjał. Może spektakl, w którym oprócz piosenek francuskich będą też włoskie (L’Americano, Bella ciao, L’Italiano) i hiszpańskie (Historie de un Amor). Artyści piwnicy to potrafią. I jeszcze jedna prośba. Po cudownym spektaklu p. Beaty Malczewskiej „6 sekund”, czekam na Shirley Valantine autorstwa Willy Russella w Jej wykonaniu. Bez wątpienia będzie to hit.

  m......@up...ta.pl / 05 października 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny talent, glos, wirtuozeria na gotarze i AKORDEONIE!!! Wspanuale przezycie,. Humor i interakcjacz widzem

  ma.....@gm...il.com / 08 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Pani Adrianna zadawała szyku!!!

  ka.....@....pl / 05 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Swietny repertuar i jeszcze lepsze wykonanie niz oryginały!! Serdecznie polecam wykonawców!!

  ga.....@gm...il.com / 17 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna gra na gitarze; piosenka francuska zawsze dobrze brzmi, a w wykonaniu Francois rewelacyjnie.

  do.....@in...ia.pl / 12 grudnia 2018

 • 9,0/ 10

  Chłopak ma piękny głos, i to "coś" , co powoduje,że chciałoby się go słuchac i słuchać.Publiczność nie pozwalała mu zejść ze sceny."Kupa wdzięku" -tak go określił mój mąż.Bardzo dobry kontakt z widownią. No i piosenki Aznawoura. Chyba pójdziemy jeszcze raz

  zb.....@....pl / 06 października 2019

 • 9,0/ 10

  świetny głos również po polsku, niezwykle sympatyczny koncert, to był bardzo miły wieczór

  pi.....@tl...en.pl / 09 lipca 2019

 • 9,0/ 10

  Polecam, dobrze się bawiłam. Wykonawca ma piękny głos, nawiązuje kontakt z publicznościa , jest bezpośredni. Spędziłam miły wieczór.

  op.....@gm...il.com / 03 czerwca 2019

 • 8,0/ 10

  Swietny występ Francois: "Odmieńmy tylko rytm"”. Bardzo mi się podobał. Polecam, warto posłuchać sympatycznego francuza, który prawie perfekcyjnie opanował język polski.

  ul.....@in...ia.pl / 29 listopada 2022

Teatr Loch Camelot - Adres i dojazd

ul. Świętego Tomasza 17, Kraków

http://www.lochcamelot.art.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.