Tajemniczy ogród - zdjęcie Tajemniczy ogród - zdjęcie Tajemniczy ogród - zdjęcie Tajemniczy ogród - zdjęcie Tajemniczy ogród - zdjęcie

Tajemniczy ogród

„Tajemniczy ogród” to spektakl, który wyrasta z inspiracji powieścią Frances Hodgson Burnett, a przede wszystkim – z fascynacji tytułowym miejscem. Zapisany w powieści ogród staje się punktem wyjścia do opowieści o osobach, roślinach, zwierzętach i innych, niemających swojej precyzyjnej nazwy zjawiskach (jak ruchy powietrza, zachody słońca, światło i cień) oraz o zachodzących pomiędzy nimi relacjach. To opowieść o tym, jak elementy przyrody i krajobrazu doświadczają się nawzajem i jak człowiek może pełniej i bardziej świadomie wchodzić w relacje z pejzażem i ekosystemem, którego jest częścią.

Tajemniczy ogród to miejsce przemiany, w którym zmienia się perspektywa, weryfikują się priorytety i punkty odniesienia. To laboratorium relacji. Miejsce spotkania z innym. Miejsce wymiany, czułości, wychylenia się ku tym, którzy i które są obok. To laboratorium utopii. Model utopii. Miejsce wyobrażania sobie optymalnych rzeczywistości i konstruowania ich. To miejsce medytacji. Przestrzeń służąca do wsłuchiwania się w to, co w sobie i obok siebie. To ekosystem. System organizmów połączonych ze sobą. To szkoła wrażliwości. Miejsce wyostrzania uważności na utopie i perspektywy istniejące w nas i wokół nas.

Spektakl sugerowany jest dla widzów od 13. roku życia.

Na scenie występuje Kinga Bobkowska, Adam Borysowicz, Maria Witkowska.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Klaudyna Schubert

Realizacja

REŻYSERIA: Tomasz Fryzeł

ADAPTACJA I DRAMATURGIA: Mira Mańka

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Anna Oramus

ŚWIATŁO: Klaudyna Schubert

MUZYKA: Nikodem Dybiński

KONSULTACJA NAUKOWA: Zuzanna Berendt

INSPICJENTKA: Katarzyna Białooka

WYSTĘPUJĄ

Kinga Bobkowska, Maria Witkowska, Adam Borysowicz

PRODUKCJA: Teatr Łaźnia Nowa

Na podstawie powieści „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett w tłumaczeniu Zbigniewa Batko.

Teatr Łaźnia Nowa - Adres i dojazd

os. Szkolne 25, Kraków

http://www.laznianowa.pl/

Kup bilet