Koncert w ramach cyklu: Korzenie - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,7 / 10

Koncert w ramach cyklu: Korzenie

Zapraszamy na koncert, który przybliża nuty, nastroje i wartości kultury romskiej.

Stefan Mladenovic Orchestra to serbski brass band, który wielokrotnie otrzymywał prestiżową nagrodę Złotej Trąby, na największym na świecie festiwalu trąbki w Guczy. Pochodzą z miasta Vranje w południowo-wschodniej Serbii, blisko granicy z Kosowe, Macedonią i Bułgarią.

Teresa Mirga to cygańska poetka, pieśniarka, gitarzystka, kompozytorka, a jednocześnie założycielka i liderka Zespołu Kałe Bała. W swoich twórczych poszukiwaniach, inspirowała się różnymi stylami i repertuarami oraz głęboko zakorzenioną świadomością rodowej tradycji muzycznej. A efekt stanowi unikatowa synteza, która pozwoliła na stworzenie własnego oryginalnego stylu.

Więcej informacji o artystach: teatrkto.pl/cztery-odcienie-teatru/

Wspólnie działamy na rzecz Europy sprzyjającej integracji społecznej.

Koncert korzysta z dofinansowania w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021.

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Dwa przepiękne występy: zespołu Kałe Bała i zespołu Stefan Mlandenović Orchestra. Pierwszy bardzo wokalny, poetycki, gitarowy. Drugi dęty, z pompą i wielką energią. Obydwa rwały do tańca. Świetny program i miejsce dla takich koncertów. Wrócę do Teatru KTO po ich bardzo korzystnych przenosinach do Podgórza.

    po.....@gm...il.com / 23 października 2021

Teatr KTO - Adres i dojazd

ul. Zamoyskiego 50
Kraków

http://teatrkto.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.