Arcadia - zdjęcie Arcadia - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

Arcadia

10,0/ 10

Seans lamentacyjny bez słów

Niezależnie od tego, którego zakątku globu jesteśmy mieszkańcami, zagubiliśmy zdolność przysiadania na ulicznych i osiedlowych ławkach. Ta niegdysiejsza domena ludzi wieku dojrzałego, bezpowrotnie dziś utracona, pozbawia człowieka umiejętności obserwacji świata i przyglądania się mu. Spoglądania za jego horyzont. Wpatrywania się w ten symbol nadziei na tak potrzebne odrodzenie. Inspirowana Różewiczowskim Et in Arcadia ego podróż płonnych wiar do kolebki śródziemnomorskiej kultury staje się poematem o kondycji cywilizacji.

W najnowszej premierze Jerzy Zoń nakazuje nam wytężać wzrok do wszechwidzenia. Demaskuje czas teraźniejszy jako wybornego mordercę przeszłości. Idące za tym nieodparte poczucie tęsknoty – za światem, za sztuką, za sobą samym – wraz z pragnieniem posiadania daru przenośnych korzeni towarzyszyć nam będą od pierwszej aż do ostatniej sceny tego lamentacyjnego seansu pozbawionego słów. Jego autor maluje arkadyjski pejzaż z wszystkiego, co najpiękniejsze i najokrutniejsze w ziemskim życiu, w którym echa mitycznych słów dopadają nas w każdym zakamarku.

Na scenie występują między innymi Tomasz Łukawski, Grażyna Srebrny-Rosa, Magda Dymsza, Paulina Lasyk, Mieszko Syc, Sławomir Bendykowski.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń

Ruch sceniczny, choreografia: Eryk Makohon

Scenografia: Marek Braun, Jerzy Zoń

Kostiumy: Joanna Łagowska, Elżbieta Kwasek

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    wspaniałe wydarzenie pod każdym względem, zaskakujące, wzruszające, perfekcyjne, dziękuję

    ma.....@gm...il.com / 20 listopada 2022

  • 10,0/ 10

    Niesamowity spektakl.

    ma.....@....pl / 28 października 2022

Teatr KTO - Adres i dojazd

ul. Zamoyskiego 50
Kraków

http://teatrkto.pl/

Kup bilet