O dwóch doktorach i jednej pacjentce - zdjęcie O dwóch doktorach i jednej pacjentce - zdjęcie O dwóch doktorach i jednej pacjentce - zdjęcie O dwóch doktorach i jednej pacjentce - zdjęcie O dwóch doktorach i jednej pacjentce - zdjęcie O dwóch doktorach i jednej pacjentce - zdjęcie O dwóch doktorach i jednej pacjentce - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

O dwóch doktorach i jednej pacjentce

Dwóch doktorów: Józef Dietl – emerytowany lekarz i prezydent Krakowa oraz młody Stanisław Kurkiewicz – pionier polskiej seksuologii. Spotykają się pod koniec XIX wieku w krakowskim salonie, by razem zająć się leczeniem pewnej dojrzałej, eleganckiej pacjentki. W pełen lekkości i humoru sposób odkrywają oni przed nami kulisy dawnego Krakowa, polskiego nazewnictwa seksuologicznego oraz… teatru.

O dwóch doktorach… to sztuka napisana specjalnie dla naszych aktorów przez świetnie znanego krakowskiej publiczności Macieja Wojtyszkę. Twórcę, który z niezwykłą uważnością i poczuciem humoru zagłębia się w tematy i życiorysy z przeszłości, by wydobyć z nich świetnie rezonujące z teraźniejszością treści.

Na scenie występuje Hanna Bieluszko, Feliks Szajnert, Karol Kubasiewicz.

Źródło zdjęcia: Bartek Barczyk

Realizacja

Tekst i reżyseria: Maciej Wojtyszko

Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Krzysztof Małachowski

Muzyka: Bolesław Rawski

Inspicjent: Iwona Cieślik

Producent: Bartosz Jelonek

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Adres i dojazd

pl. Św. Ducha 1, Kraków

https://teatrwkrakowie.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.