Przez mgłę, czyli mimowolne studium wolności - zdjęcie Przez mgłę, czyli mimowolne studium wolności - zdjęcie Przez mgłę, czyli mimowolne studium wolności - zdjęcie Przez mgłę, czyli mimowolne studium wolności - zdjęcie Przez mgłę, czyli mimowolne studium wolności - zdjęcie Przez mgłę, czyli mimowolne studium wolności - zdjęcie Przez mgłę, czyli mimowolne studium wolności - zdjęcie Przez mgłę, czyli mimowolne studium wolności - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

9,4 / 10

Przez mgłę, czyli mimowolne studium wolności

Spektakl inspirowany dramatem „Strip-Tease" Sławomira Mrożka.

Jest to wnikliwa analiza problemu szeroko pojmowanej wolności.

Dwóch mężczyzn. Jedna przestrzeń. A w niej... wanna. Wszystko spowite bezduszną mgłą... niezbadane zjawiska, niejasne przyczyny... kim są, skąd przyszli, gdzie się znaleźli, dokąd dążyli, co będzie dalej... niczego nie można stwierdzić z należytą ostrością... wszystko rozmyte, niewyraźne – bo nieistotne. Ważna jest idea, a właściwie ich mnogość...

„Przez Mgłę" to starcie pomiędzy antagonistycznymi koncepcjami wolności. Która z nich jest słuszna, która skuteczna, jakie niosą ze sobą konsekwencje... i czy tytułowa mgła jest rzeczywiście bezduszna... Próba odpowiedzi na te pytania, przebiega w niemal laboratoryjnych warunkach, a jej sposób jest iście eksperymentalny.

Wyrafinowana i niezwykle inteligentna rozgrywka dwójki bohaterów spowitych metaforyczną i rzeczywistą mgłą. Czy brak jakiegokolwiek działania przekuje się w szeroki wachlarz możliwości? Czy podejmowanie jakichkolwiek czynności, dla samego ich wykonywania sprawi, że drzwi się uchylą i owa mgła spowijająca zmysły i ciało nieco się rozrzedzi?

Na scenie występuje Łukasz Pracki, Lech Walicki.

Czas trwania: 55 minut
Źródło zdjęcia:

Zwiastuny

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Lech Walicki

Muzyka: Filip Walicki

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Genialny tekst, genialnie zagrany, super .

  wo.....@on...et.pl / 02 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Teatr bez rzędów na swoim bardzo wysokim poziomie. Niezwykle zastanawiający spektakl przy użyciu skromnych środków, ale to stanowi jego ogromną zaletę. Polecam gorąco! Niestety nie do końca zrozumiałem zakończenie:P

  ja.....@....pl / 25 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl na super poziomie, prawdziwa uczta - POLECAM

  ra.....@tw...en.pl / 09 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dziękuję za wczorajszy spektakl! Podobno sprzed kilku lat, a jakże aktualny... Sprawia wrażenie jakby był pisany na te pandemiczne czasy.

  kl.....@in...ia.pl / 28 listopada 2021

 • 9,0/ 10

  Byłam na tym spektaklu juz po raz drugi. Wspaniały! Mroczno-śmieszny. Teatr Bez Rzędów - obecnie mój ulubiony teatr w Krakowie. Za każdym razem przenosi duszę w lepsze miejsce.

  mi.....@gm...il.com / 29 listopada 2021

 • 8,0/ 10

  Bardzo ciekawy spektakl. Zaskakujący i godny uwagi. Zastrzeżenia mam głównie do samego miejsca. Choć jest bardzo klimatyczne, to miejsca siedzące są ustawione w taki sposób, że osoby siedzące z tyłu praktycznie nie są w stanie zobaczyć co się dzieje na scenie (zwłaszcza jeśli są niższe).

  be.....@gm...il.com / 29 listopada 2021

 • 8,0/ 10

  Świetna dykcja i gra aktorska, meritum zrozumiałe i ciekawie przedstawiona idea współpracy, bierności i aktywności społecznej w sytuacjach kryzysowych. Ocena 8/10 przez nie do końca zrozumiałe zakończenie. Mimo to polecam spektakl!

  lj.....@gm...il.com / 28 listopada 2021

 • 6,0/ 10

  Temat trudny, do własnych przemyśleń. Środki przekazu skromne, ale sugestywne.

  an.....@gm...il.com / 30 listopada 2021

Teatr Bez Rzędów - Adres i dojazd

Krakowska 13, Kraków

http://www.teatrbezrzedow.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.