Psy ras drobnych - zdjęcie Psy ras drobnych - zdjęcie Psy ras drobnych - zdjęcie Psy ras drobnych - zdjęcie Psy ras drobnych - zdjęcie Psy ras drobnych - zdjęcie Psy ras drobnych - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,2 / 10

Psy ras drobnych

Spektakl dla widzów od 16. roku życia

Spektakl dyplomowy w koprodukcji z AST.

Wychodząc od książki Olgi Hund, twórczynie spektaklu badają instytucjonalne mechanizmy opresji wobec kobiet, a także społeczny konstrukt mitu choroby psychicznej oraz sposób jego funkcjonowania w kulturze. Opisywana przez Hund heterotopiczna przestrzeń szpitala i zasady jego funkcjonowania skupiają jak w soczewce wszystkie absurdy związane z koniecznością partycypacji w społecznie usankcjonowanych rytuałach i warunkach, które należy spełnić, aby zostać uznanym za „osobę normalną”. Szpital funkcjonuje tu nie jako miejsce rekonwalescencji, ale jako schronisko, w którym przechowywane są jednostki, które nie potrafią odnaleźć się w rzeczywistości późnego kapitalizmu.

Spektakl stanowi również próbę demitologizacji doświadczenia choroby w jego romantycznej, popkulturowej odsłonie. „Psy ras drobnych” to teatralny coming out i terapia grupowa w jednym. Świadectwo doświadczenia choroby, wyznanie dotyczące realiów hospitalizacji i wyzwanie rzucone widzowi. Oddział damski szpitala w krakowskim Kobierzynie staje się symboliczną anty-arką, mitycznym statkiem szaleńców, na którego pokładzie bohaterki spektaklu wyruszają w podróż egzystencjalną, próbując nadać sens doświadczeniu choroby i odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest owa upragniona „normalność”.

Data premiery online: 20 listopada 2020

Data premiery stacjonarnej: 11 czerwca 2021

Na scenie występuje Karolina Kuklińska, Marianna Linde, Kamila Janik.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Piotr Kubic, Szymon Budzyn

Zwiastuny

Realizacja

autor: Olga Hund

reżyseria: Adrianna Alksnin

muzyka: Filip Franczak

scenografia: Adrianna Alksnin

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spekatkl, poza ważną tematyką, należy wspomnieć wybitnej grze aktorkiej (każdej aktorki) oraz filmie, który jest świetnie nagrany. Chyba najlepszy spektakl, na którym byłam. Żałuje tylko, że nie mogłam wstać do owacji na stojąco. Gorąco polecam!

  al.....@gm...il.com / 09 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Młody, ekspresyjny zespół, interesująca interpretacja trudnego tematu społecznego, jakim jest depresja, odbierająca swoim ofiarom stopniowo życie i jego radość. Jest to opowieść o doznaniach i odczuciach pacjentek, które usułują dostospwać się do trudnej rzeczywistości. Szpitala Psychiatrycznego.

  an.....@gm...il.com / 12 czerwca 2021

 • 6,0/ 10

  Oczekiwałem więcej dramatyzmu i raczej tragicznego zakończenia. Trochę było nijako.

  pi.....@po...ta.onet.pl / 12 czerwca 2021

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28, Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.