Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

5,0 / 10

Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce

Spektakl dla widzów od 16. roku życia

Punktem wyjścia do spektaklu jest znany wszystkim dramat pt. „Anioły w Ameryce”. Jest on jednak jedynie inspiracją, która popchnęła twórców do stworzenia opowieści dziejącej się tu i teraz, w Polsce XXI wieku.

„Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” to teatr dokumentalny. Autor scenariusza Michał Telega zaprosił do zespołu ludzi na różnych etapach swej artystycznej drogi, głównie takich, którzy dopiero ją rozpoczynają. Mierzą się z codziennością miejsc, z których pochodzą, w których dorastali, i z których wyjechali w poszukiwaniu marzeń. Scenariusz Telegi został oparty na wielu godzinach rozmów z nimi, między nimi, naszych rozmów, które stały się konfrontacjami przeżyć i doświadczeń, pełnymi emocji, które potrafią zarówno rozwalać, jak i relaksować.

Osobiste doświadczenia artystów wepchnięte w anielską strukturę to historie ukrywania się, wychodzenia z szafy, mniej i bardziej efektownych coming outów, historie osobiste i współczesne. Udokumentowane zostały nasze historie, ale przejrzeć się może w nich każdy, również Ty! Bo przecież każdy ma coś do ukrycia, z czym boi się wyjść z szafy do społeczeństwa.

Data premiery: 7 maja 2022

W spektaklu użyte jest światło stroboskopowe.

Na scenie występują między innymi Wojciech Kałuża, Michał Kłodnicki, Monika Kufel, Michał Ana Nowicki, Marek Szajnar, Łukasz Szleszyński.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Piotr Kubic / Magdalena Woch / Aleksandra Staszczyk

Realizacja

scenariusz i reżyseria: Michał Telega

muzyka: Piotr Korzeniak

choreografia: Piotr Mateusz Wach

instalacja performatywna "Paradiso Bricks": Krzysztof Marchlak

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28, Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.