Pamięć wody - zdjęcie Pamięć wody - zdjęcie Pamięć wody - zdjęcie Pamięć wody - zdjęcie Pamięć wody - zdjęcie Pamięć wody - zdjęcie Pamięć wody - zdjęcie Pamięć wody - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów

9,7 / 10

Pamięć wody

Teatr Totutotam

„Pamięć wody”

Autorka: Shelagh Stephenson

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Reżyseria i opracowanie tekstu: Mateusz Przyłęcki

Zdjęcia: Jakub Szachnowski

Prawa autorskie autora reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru ADiT

Scena Supernova, ul. Zyblikiewicza 12/4, Kraków

Czas trwania: 1 h 15 min

„Pamięć wody” to poruszający tekst o potrzebie uporządkowania rodzinnych relacji. Mary, Teresa i Catherine – siostry, widują się rzadko. Nie czują się ze sobą jakoś wyjątkowo związane. Każda z nich przeprowadziła się do innego miasta i żyje własnym życiem, tu i teraz, „z dala od przeszłości”. Śmierć matki zmusza je do „powrotu” do rodzinnego domu. Spotykają się tam dzień przed pogrzebem. Jest zima, dom stoi na uboczu, daleko od miasta. Siostry odcięte od świata, skazane na przebywanie we własnym towarzystwie, w domu, w którym wszystko przypomina im dzieciństwo, nie mogą już dłużej uciekać od przeszłości. Konfrontacja z przeszłością jest bolesna, ale dzięki niej każda z sióstr odkrywa samą siebie. Akceptując przeszłość i obecność matki w swoim życiu, Mary, Catherine i Teresa stają się wolne i mogą zacząć żyć własnym życiem. To, co się wydarza pomoże im uporządkować ich wzajemne relacje oraz ich związki z mężczyznami (oprócz sióstr w spektaklu pojawiają się też dwaj mężczyźni – mąż Teresy – Frank i partner Mary – Mike).

Warto wspomnieć, że S. Stephenson potrafi pisać o ważnych rzeczach z dużym poczuciem humoru - w 2000 roku w Anglii tekst został nagrodzony nagrodą Laurence Olivier Award dla najlepszej komedii.

Na scenie występują między innymi Ewa Żabińska, Beata Furgalska, Małgorzata Miernikowska, Jakub Kowalik, Sławomir Zakrzewski, Agnieszka Mandat.

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Pełna profeska. Bardzo dobrze zagrany i wyreżyserowany spektakl o - mimo kilku elementów humorystycznych - dość trudnej tematyce. Aktorzy zaangażowani i równocześnie doświadczeni - widać, że grają to już pewien czas. Bardzo dobrze się bawiłem i polecam każdemu.

  fr.....@tl...en.pl / 06 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Wspanialy spektakl i świetna gra aktorska całej ekipy! Beatka Furgalska - rewelacja!

  yy.....@po...ta.onet.pl / 06 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Super wydarzenie świetna gra aktorów miło spędzony czas

  el.....@gm...il.com / 05 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacyjny i dający do myślenia. Gra aktorska na wysokim poziomie. Goraco polecam !!!

  wr.....@....pl / 13 października 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Świetnie zagrany - bardzo naturalnie. Mała i dyskretna scena budowała atmosferę miejsca.

  ma.....@gm...il.com / 29 września 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl teatru amatorskiego Totutotam. Wszystko pieknie zaaranzowane, swietna gra aktorska i ciekawa wartka akcja. Bardzo goraco polecam.

  am.....@....pl / 29 września 2021

 • 10,0/ 10

  To spektakl o nas, o naszym wewnętrznym świecie i uzewnętrznianych potrzebach. Nie zawsze tak jak byśmy chcieli, żeby to wyglądało.

  mi.....@ou...ok.com / 29 września 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, dopracowany w szczegółach. Smutny klimat, ale dobrze przemycone nieoczywiste żarty. Miałem wrażenie, że nieraz widownia wstydzi się reagować, ze względu na tematykę, ale jest to na pewno świetna tragikomedia.

  s......@gm...il.com / 27 września 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl !!! gorąco polecam :)

  ka.....@....pl / 17 września 2021

 • 10,0/ 10

  bardzo nam się podobał spektakl, tematyka, gra aktorów, będziemy polecać

  iw.....@gm...il.com / 26 czerwca 2021

 • 7,0/ 10

  Tematyka spektaklu choć nie należy do łatwych została przez realizatorów świetnie ukazana, bez nadmiernego patosu, dowcipnie i z humorem. Bardzo dobrze się to oglądało.

  zm.....@gm...il.com / 04 czerwca 2021

Scena Supernova - Adres i dojazd

Mikołaja Zyblikiewicza 12/4, Kraków

http://scenasupernova.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.