Synonimy / Senioralny Klub Filmowy - zdjęcie

Synonimy / Senioralny Klub Filmowy

Yoav postanawia uciec od dotychczasowego życia i opuszcza Izrael. Zmierza do Paryża. Tam decyduje się porzucić nawet rodzimy język. Wędrowanie po mieście i definiowanie siebie na nowo staje się tragikomiczną łamigłówką, w której Yoava wspierają słownik i młoda francuska para.

_____________________________________________

W Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w maju 2023 r. rusza VI edycja projektu SENIORALNY KLUB FILMOWY CSW SOLVAY & CAS PASJA

W Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, w przyjaznej sali dawnego kina Chemik, powstał dyskusyjnych klubów filmowych w klasycznym wydaniu. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy możemy wysłuchać słowa wstępnego przed każdą projekcją filmu, a później wspólnie o nim porozmawiać.

Autorem program, prelegentem i moderatorem dyskusji jest Maciej Gil, animator kultury filmowej, działacz ruchu klubowego, dziennikarz, prelegent i edukator. Po inauguracyjnych spotkaniach z kinem sąsiadów, Czechów i Słowaków (IX-XII 2021) odwiedzaliśmy Szwecję, Grenlandię i Islandię (I-III 2022), Włochy (IV-VI 2022), Macedonię, Bośnię i Chorwację (IX-XI 2022) oraz Francję (II-IV 2023). A teraz zapraszamy na wycieczkę filmową na Bliski Wschód.

Czas trwania: 123 minut

Twórcy

reż. Nadav Lapid, Izrael/Francja/Niemcy 2018

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie - Adres i dojazd

ul. Zakopiańska 62, Kraków

http://solvay.ckpodgorza.pl/

Kup bilet