BRZECHWA 2020 - zdjęcie

Średnia ocena

33 oddanych głosów

8,8 / 10

BRZECHWA 2020

”Brzechwa 2020″ to spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Jana Brzechwy, w reżyserii Olafa Lubaszenki i Krzysztofa Chodorowskiego. Znana i lubiana klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się codziennie uczniowie oraz ich opiekunowie. Płynące tym samym ze sceny treści edukacyjne są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i atrakcyjne dla najmłodszych. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej.

W capitalnej Szkole – „The Capitol School of Warsaw” odbywa się pierwsza stacjonarna lekcja po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele cieszą się, że mogą spotkać się ponownie „na żywo”. Lekcje odbywające się przez internet to przecież zupełnie nie to samo! Tym bardziej, że już wkrótce ma odbyć się długo oczekiwana uroczystość nadania szkole imienia Jana Brzechwy. Uczniowie w trakcie pandemii, w swoich domach pracowali nad przygotowaniem programu artystycznego, który z tej okazji ma zostać zaprezentowany na szkolnym apelu. Widzowie towarzyszą bohaterom w ferworze ostatnich przygotowań do tej uroczystości, poznając tym samym bliżej ich cechy charakteru oraz wzajemne relacje.

Czy ktoś okaże się „Leniem” albo „Skarżypytą”?

Jakie zwierzęta można spotkać w „ZOO?”

Jaki jest sprawdzony sposób na zdrowie i odporność?

Czy media społecznościowe mogą nam w czymś pomóc?

Czy internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy?

Zapraszamy na pełen humoru, nieco zwariowany spektakl „Brzechwa 2020” o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru :) Serdecznie zapraszamy!

________________________________________________________________

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:

Spektakl „Brzechwa 2020” ma charakter edukacyjny, realizuje punkty z podstawy programowej w zakresie rozwoju kompetencji czytelniczych. Artystyczna adaptacja twórczości poety, którego wiersze są także obecne na aktualnej liście lektur szkolnych, zachęca do sięgania po książki w ogóle i pokazuje, że mogą one być naprawdę ciekawe. Co więcej, w przedstawieniu są także poruszane tematy związane z nowoczesnymi mediami i Internetem, jako źródłem wiedzy – krytyczne spojrzenie na to zagadnienie także wpisuje się w podstawę programową przedmiotu Wiedza o społeczeństwie.

________________________________________________________________

Spektakl oparty na twórczości Jana Brzechwy.

W sztuce został wykorzystany także wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko, Krzysztof Chodorowski

Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński

Scenografia: Katarzyna Dębska

Animacja multimedialna Jana Brzechwy: Michał Kwiatkowski – Studio MIHA

Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot

Opinie naszych widzów (13)

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobre przedstawienie nie tylko dla dzieci Pelne humoru.

  ma.....@tl...en.pl / 16 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie., pełne śmiechu i zabawy. Dzieci zachwycone recytowały wiesze do późnego wieczora.

  bm.....@....pl / 08 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Było super

  ad.....@do...ja.edu.pl / 07 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Profesjonalne połączenie teatru gry aktorskiej, teatru kukiełkowego oraz teatru cieni. Zabawne, wciągające i angażujące dzieci wydarzenie. Polecam.

  m......@gf...is.pl / 06 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacyjny. Wiersze Brzechwy przekazane w sposób humorystyczny, rapowane, śpiewane i recytowane. Będę polecała to przedstawienie każdemu

  mo.....@....gdansk.pl / 06 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Dzieciaki jak i babcia która z nimi była (nauczycielka :) ) byli zachwyceni. Polecamy dalej spektakl!

  e......@....pl / 27 października 2022

 • 10,0/ 10

  Świetnie spędzony czas dzięki Wam!

  se.....@sp...46.edu.gdynia.pl / 18 października 2022

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie

  Pa.....@ta...go.software / 17 października 2022

 • 10,0/ 10

  Uważam, że spektakl Brzechwa 2020 jest bardzo interesujący zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wartka akcja i różnorodna forma przekazu utrzymuje ciągłe zainteresowanie każdego widza.

  na.....@....pl / 17 października 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl fantastycznie przygotowany, wiersze w nowoczesnej aranżacji, świetny przekaz zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie wiem czy do końca młodsze dzieci się odnajdywały w takiej aranżacji ale dla starszych jak najbardziej. Piękna sala koncertowa.

  mu.....@gm...il.com / 17 października 2022

 • 9,0/ 10

  Świetny spektakl, dzieci były zachwycone

  Ka.....@....pl / 17 października 2022

 • 8,0/ 10

  Dzieciom podobała się gra aktorska. Spektakl bardzo zainteresował dzieci. Ja (mama) uśmiałam się z teatrzyku pluszowych warzyw. Petarda.

  ka.....@gm...il.com / 06 listopada 2022

 • 5,0/ 10

  Można było więcej wykorzystać więcej wierszy Brzechwy i dodać Tuwima. Uważam, że całe przedstawienie trwało trochę za krótko. Na scenie mogło się trochę więcej dziać, Większy wystrój sceny, więcej rekwizytów, Scena powinna się zmieniać, a nie do końca taka sama . Dzieci, a szczególnie te małe, lubią jak coś się dzieje na scenie, nie koniecznie te całkiem małe skupiają się na tekście. Dlatego powinno to przedstawienie dobrze przygotowane zarówno dla małych, jak i trochę większych.

  ba.....@....pl / 16 listopada 2022

Teatr Capitol w Trójmieście - Adres i dojazd

https://teatrcapitol.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.