Niebowoda koncert - VOD - zdjęcie Niebowoda koncert - VOD - zdjęcie Niebowoda koncert - VOD - zdjęcie Niebowoda koncert - VOD - zdjęcie Niebowoda koncert - VOD - zdjęcie Niebowoda koncert - VOD - zdjęcie Niebowoda koncert - VOD - zdjęcie Niebowoda koncert - VOD - zdjęcie Niebowoda koncert - VOD - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

8,0 / 10

Niebowoda koncert - VOD

Co o świecie wie roczne dziecko? Strasznie mało i ogromnie dużo. Co prawda nie może tej wiedzy i niewiedzy opowiedzieć słowami, nie potrafi nazwać wszystkich rzeczy i zjawisk, które przecież obserwuje, dotyka, czuje i poznaje na wszelkie możliwe i niemożliwe sposoby. Mały człowiek jest ciekawy świata i wszystkiego, z czym styka się pierwszy raz. Jest odkrywcą, badaczem i pionierem, dlatego patrzy na świat jak nikt z nas dorosłych i i on sam nigdy później.

Jednym z pierwszych, dziecięcych odkryć, jest woda. Dziecko podświadomie pamięta, że zanim zaczęła się jego ziemska przygoda pływało przez długi czas w oceanie maminego brzucha. Teraz na nowo poznaje wodę, w której można się kąpać i którą można pić. Tę rzecz, której nie da się złapać, bo jest miękka i ucieka między palcami, ciepła lub chłodna, pluszcząca, szemrząca i chlapiąca. Jaka wspaniała rzecz do zabawy! Woda dla dziecka to kaczuszki w kąpieli i łódki, rybki, bure kałuże, kolor niebieski, odbicia i blaski i morskie fale.

A wysoko, wysoko nad wodą i wszystkim innym jest niebo. Niebieskie, czasem szare lub różowe; niebo, z którego zdarza się, że kapie woda!… Najpiękniejsze niebo to błękitne z białymi obłoczkami. A po niebie fruwają ptaki, latawce, samoloty. Unosi się puch z dmuchawców. Z nieba patrzy na nas i ogrzewa nas słońce, a nocą gwiazdy mrugają i błyszczą.

I niebo, i woda są pełne czarów i cudowności. Są źródłem niekończących się odkryć i niezwykłych doznań. To również natura i naturalność, spokój i relaks, obrządki i duchowość.

NIEBOWODA to projekt teatralny skierowany do naj-najmłodszej widowni w wieku 0,8 - 2,5 lat oraz rodziców, łączący cechy widowiska plastycznego, muzycznego perfomansu i interaktywnego spektaklu teatralnego. To przyjazna przestrzeń, w której maluszki wraz z dorosłymi mogą zanurzyć się w świat niezwykłych doznań wizualnych, dźwiękowych i dotykowych, i dzięki wyobraźni odbyć pełną poezji i piękna duchową podróż.

Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawy.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (online).

Na scenie występuje Gabriela Całun, Aleksandra Batko, Magadalena Sowul.

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Maria Szajer

Muzyka na żywo: Magdalena Sowul

Scenografia i kostiumy: Ewa Machnio

Konsultacja psychologiczna: Dorota Zawadzka

Współpraca scenograficzna: Tomasz Grabowski

Dla dzieci w wieku: 0,8 - 2,5

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    przedstawienie cudownie delikatne i spokojne, bardzo nam się podobało.

    an.....@gm...il.com / 21 lutego 2022

Teatr Niewielki - Adres i dojazd

ul. Ostrobramska 75C (Atrium Promenada), Warszawa

www.teatrniewielki.pl/

Kup bilet