E-wykład online: Spacery UNESCO. Spacerem po Starym Mieście w Wilnie (dr Jarosław Pietrzak) - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

8,8 / 10

E-wykład online: Spacery UNESCO. Spacerem po Starym Mieście w Wilnie (dr Jarosław Pietrzak)

Niemal wszyscy kojarzą i z sentymentem wspominają trasę od Ostrej Bramy ku brzegom Wilii. Po drodze mija się rozliczne kościoły i pałace. Starem Miasto w Wilnie, to bogactwo form architektonicznych, budowli oraz kultur ukształtowanych przez konfesje – rzymskokatolicką, ortodoksyjną oraz protestancką. W przeszłości obszar ten stanowił często arenę ścierających się wpływów i tumultów. Historyczne budowle, w tym pałace Paców, Radziwiłłów i Chodkiewiczów, bazyliański klasztor św. Ducha z celą Konrada, kościół Misjonarzy oraz cerkiew św. Trójcy świadczą o wspaniałości miasta. Nie można także pominąć symboli Wilna - katedry z konfesją św. Kazimierza, Zamku Witolda oraz Uniwersytetu wraz z kościołem św. Janów, gdzie w XVIII działali luminarze osiemnastowiecznej myśli oświeceniowej.

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy wykład

  e......@in...ia.pl / 24 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Miłosz pisał: Nigdy od Ciebie miasto....wykład wpisuje się w to przesłanie .Dr J. Pietzrak przedstawił dokładne dzieje miasta, jego zniszczenia w wyniku pożarów i historię sięgającą początku XiX wieku. Co jest cenne zostały omówione dzieje Akademii Wileńskiej. Chwała Jej Pamięci! (Jestem polonistką) uk

  ul.....@....pl / 24 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo interesujacy

  an.....@ho...il.com / 24 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały wykład, prowadzony przepięknym językiem.

  mi.....@ic...ud.com / 24 marca 2022

 • 8,0/ 10

  Za długi wstęp

  iw.....@ya...oo.com / 24 marca 2022

 • 7,0/ 10

  Wykład bardzo sprawnie poprowadzony, piękna polszczyzna. Spodziewałam się, że usłyszę o Ostrej Bramie i Cmentarzu na Rossie. Nie rozumiem dlaczego te dwa ważne dla Polaków miejsca zostały pominięte.

  bo.....@in...ia.pl / 28 sierpnia 2022

 • 1,0/ 10

  Stanowczo za długie, zbyt naukowe i mało na temat. Oczekiwałam spacer po Wilnie a nie wykład naukowy, który chyba był skierowany do kolegów naukowców. Pan Dr. Pietrzak niewątpliwe posiada dużą wiedzę ale było jej za dużo na taki format spotkania i bardzo monotonne.

  ed.....@gm...il.com / 03 kwietnia 2022

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.