Wykład online: Poniedziałki warszawskie. Warszawa z mapą wygląda inaczej. Miasto, matematyka i gwiazdy. (dr Paweł Weszpiński) - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Wykład online: Poniedziałki warszawskie. Warszawa z mapą wygląda inaczej. Miasto, matematyka i gwiazdy. (dr Paweł Weszpiński)

Warszawa z mapą wygląda inaczej

Cykl wykładów poświęcony po trosze dziejom planów Warszawy, po trosze Warszawie widzianej na planach miasta, po trosze interpretacjom tego co w mieście znamy z perspektywy innej niż codzienna. Spróbujemy myśleć o Warszawie mapą. Na wszystkich spotkaniach towarzyszyć będą nam plany miasta, zazwyczaj te dawne, czasem przycięte, przekręcone, poskręcane, nieraz powiększone ponad miarę. Ale niezależnie od sposobu ich użycia będą w centrum uwagi – one i ich miasto.

Cykl poprowadzi dr Paweł Weszpiński, geograf i kartograf, opiekun zbioru kartograficznego i kurator Gabinetu planów i map Warszawy w Muzeum Warszawy, współpracownik Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego

Miasto, matematyka i gwiazdy.

Nasz codzienny wzrokowy kontakt z miastem zaczyna się od czubka buta, a kończyna parapetach pierwszego piętra, jest ściśnięty obu pierzejami przemierzanej ulicy. Wystarczy jednak udać rozciąganie skrzydeł – chwycić w rękę plan miasta, by zobaczyć miasto zupełnie odmienne o tego znanego na co dzień. Bohaterką wykładu będzie więc Warszawa widziana z innej perspektywy, trochę geometryczna, trochę gwiezdna, trochę matematyczna.

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.