Wykład online: Polskie pomniki historii; Kościoły średniowiecznego Stargardu (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

8,9 / 10

Wykład online: Polskie pomniki historii; Kościoły średniowiecznego Stargardu (dr Olaf Kwapis)

Polskie pomniki historii - Seria wykładów poświęconych najważniejszym obiektom – architektonicznym świadkom polskich dziejów – którym nadano tytuł Pomnik Historii w uznaniu szczególnych wartości materialnych i znaczenia dla naszego kraju.

Stargard, w średniowieczu jeden z najpotężniejszych ośrodków miejskich Pomorza Zachodniego, należący do Hansy, konkurencyjny wobec niedalekiego Szczecina, słynął z potężnego systemu fortyfikacji oraz interesujących budowli sakralnych.

Niegdysiejsza Fara, dziś Kolegiata NMP to jeden z najwybitniejszych obiektów sakralnych pobrzeża Bałtyku. Wraz z zachowanymi murami obronnymi w roku 2010 wpisana została na listę „Polskich pomników historii”. Dzięki niej Stargard znalazł się także na europejskim szlaku „gotyku ceglanego”.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Opinie naszych widzów (5)

  • 10,0/ 10

    Wykład prowadzony jest bardzo pięknym językiem,prelegent prezentuje się wytwórnie,czym daje dowód szacunku do swoich słuchaczy.

    mk.....@....pl / 06 marca 2022

  • 9,0/ 10

    Tytul wykladu to Stargard i jednak troche zabraklo czasu na glowny temat wykladu. 40 min zabral Kamien i Szczecin i Stargard juz trzeba bylo omowic bardzo szybko. Mam nadzieje ze ten temat pojawi sie jeszcze kiedys i wtedy ponownie bardzo chetnie wezme w takim wykladzie udzial.

    m......@gm...il.com / 23 lutego 2022

  • 8,0/ 10

    Bardzo ciekawy merytoryczny wykład przedstawiony z zaangażowaniem. Dziękuję

    da.....@gm...il.com / 24 lutego 2022

  • 7,0/ 10

    Większość prezentowanego materiału to było powtórzenie materiału z poprzedniego wykładu

    iw.....@ya...oo.com / 22 lutego 2022

  • 5,0/ 10

    Trochę mało było o Stargardzie niebyło nic o prowadzonych pracach w kryprach Kościoła Mariackego " Katedry Stagardzkiej" my Stargardzianie sami niewiemy co tam odkryto i nie każdy wie ,że coś nam się szuka wiemy tylko ,że jest remont

    gr.....@gm...il.com / 22 lutego 2022

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet