Wykład online: Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga Marie-Louise zostaje Ludwiką Marią. Francuska księżniczka królową Polski (dr Ewa Kociszewska) - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów

9,2 / 10

Wykład online: Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga Marie-Louise zostaje Ludwiką Marią. Francuska księżniczka królową Polski (dr Ewa Kociszewska)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Cykl: Między Paryżem a Warszawą - Ludiwka Maria Gonzaga

Marie-Louise zostaje Ludwiką Marią. Francuska księżniczka królową Polski

W 1645 roku Marie-Louise Gonzague de Nevers przybywa z Paryża do Warszawy, aby poślubić króla Polski Władysława IV. W pierwszym wykładzie z cyklu „Między Paryżem a Warszawą – Ludwika Maria Gonzaga” przyjrzymy się awanturniczej młodości przyszłej królowej i pierwszym spotkaniom z nową ojczyzną.

Wykład prowadzi dr Ewa Kociszewska, historyczka sztuki z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

dr Ewa Kociszewska – historyczka sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się historią sztuki nowożytnej europejskiej (szczególnie francuskiej), historią idei, historią kobiet i gender studies. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, cześć studiów doktoranckich odbyła na Université de Paris-IV Sorbonne (thèse en cotutelle). W latach 2012-2014 Marie Curie Fellow w Warburg Institute w Londynie, 2014-2016 Postdoctoral Fellow na University of Oxford. Stypendystka m.in. Rządu Francuskiego, Warburg Institute (Saxl Fellowship, dwukrotnie), Institut national de l’histoire de l’art w Paryżu, Fondazione Cini w Wenecji, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (stypendium START), Fundacji Lanckorońskich; Junior Research Fellow w St Catherine’s College w Oksfordzie. Laureatka William Nelson Prize przyznanej przez Renaissance Society of America i Nancy Roelker Prize przyznanej przez Sixteenth-Century Society and Conference. Publikowała m.in. w „Journal of the Warburg and Courtauld Institutes”, „French Studies Bulletin”, „Renaissance Quarterly”, „Artibus et Historiae”.

Cykl "Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga" będzie kontynuowany w maju, czerwcu i lipcu 2021 roku.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (6)

  • 10,0/ 10

    Wykład bardzo merytoryczny. Bogaty w informacje, wyrażony w spokojny a jednocześnienie płynny i przystępny sposób.

    ku.....@gm...il.com / 14 kwietnia 2021

  • 10,0/ 10

    Prezentacja pokazała młodzieńcze losy przyszłej królowej Polski. Poza tym przedstawiła doniosłą rolę klejnotów w ceremoniale dworskim w Europie.

    ba.....@sa...ba.elartnet.pl / 14 kwietnia 2021

  • 10,0/ 10

    Bardzo ciekawe przedstawienie postaci Marii Ludwiki Gonzagi. Do tej pory nie zwracałam na nią uwagi, ale historie kobiet w czasach zdominowanych przez mężczyzn są inspirujące.

    al.....@gm...il.com / 13 kwietnia 2021

  • 10,0/ 10

    chętnie wysłuchałabym wykładu o dalszych losach Marii Ludwiki - w Polsce :-) Brawo!

    so.....@....pl / 13 kwietnia 2021

  • 9,0/ 10

    Wspaniały wykład👍

    um.....@gm...il.com / 13 kwietnia 2021

  • 8,0/ 10

    Świetny wykład, ale trochę niedosytu, bo zbyt krótki

    at.....@gm...il.com / 14 kwietnia 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.