Stanisław Rzepiela - zdjęcie

Stanisław Rzepiela

8,8 / 10

295 oddanych głosów

Spektakle z udziałem tego aktora:

Opowieści Nieoczywiste, czyli Balkony i Romanse

Muzyczny

„Opowieści Nieoczywiste" – to pogodny, bardzo „krakowski”, muzyczno-kabaretowy wieczór, w którym występują Artyści Teatru Loch Camelot.

Nasz Teatr cieszy się wielkim zainteresowaniem i renomą wśród widzów, zarówno polskich jak i zagranicznych, jest prawdziwą „wizytówką Krakowa” łączy klimat artystyczny miasta z doskonałym poziomem i profesjonalizmem wykonawców. Scena nasza ma długą tradycję – działa w Zaułku Niewiernego Tomasza od 30 lat.

„Opowieści Nieoczywiste" to piosenkowe, żartobliwe spotkanie z nieco tajemniczą i zupełnie zwariowaną, przeżywającą dziwne przygody i przypadki losowe, krakowską rodziną, czyli Rodziną Camelot. W spektaklu nie ma klasycznej fabuły – składa się z aktorsko wykonanych piosenek typu ”żart, łezka i groteska”, niektóre z nich przewrotnie nawiązują do współczesności. „Opowieści...” są kolejną odsłoną niekończącej się, granej od 2014 r. tzw. Sagi Rodu Camelot – w każdym kolejnym sezonie przybywają nowe postacie i piosenki, stopniowo zmienia się narracja, niektóre postaci „odchodzą” z Rodziny. Piosenki i postacie są zabawnie komentowane przez wszystkowiedzącą i nieco złośliwą Ciotkę Zgredkę.
Artyści Teatru wykonują piosenki z repertuaru Teatru LC, a także klasyki polskiej – np. Kabaretu Starszych Panów, czy Andrzeja Waligórskiego itp.

Spektakl aktualnie grany jest na Nowej Scenie, która znajduje się na 2 piętrze budynku Teatru, nad Cafe Camelot. Wejście przez bramę od strony ul. Św. Tomasza, kasa biletowa znajduje się w foyer Teatru.

W budynku, w którym mieści się Teatr, znajduje się także słynna „Cafe Camelot”, w której przed spektaklem, jak i po nim, można napić się przepysznych nalewek, kawy i skosztować tart i sernika – radzimy wcześniej zarezerwować miejsca – tel. 12/421 01 23.

Występują (w różnych konfiguracjach obsadowych):

Basia Stępniak-Wilk, Joanna Wójtowicz, Ewa Świątek, Kinga Nurkowska, Anastazja Gumulińska, Karolina Patla, Bartłomiej Rados, Stanisław Rzepiela, Łukasz Kozub, Michał Gołębiewski, Wiktor Kwarciak, Jakub Figus oraz Małgorzata Sularczyk i Ewa Kornecka.

Teatr Loch Camelot wspiera uchodźców z Ukrainy: prowadzimy bezpłatne kursy języka polskiego i adaptacyjne, "bawialnie" dla dzieci, przekazujemy także pomoc finansową dla Fundacji Happy Kids, wspomagamy Fundację Patchwork Nasi artyści występują pro bono.

Szczegóły

Dwa serduszka, czyli auxiliańska baśń o miłości

Muzyczny

Dwójka przyjaciół z dzieciństwa modli się o spotkanie miłości. Nieoczekiwanie okazuje się, że modlitwy wysłuchuje Bóg Słońce, który składa im niejednoznaczną obietnicę – każde z nich ma szansę odnaleźć swoją drugą połowę. Muszą jednak wyruszyć w podróż do miejsca, gdzie słońcu najłatwiej dotrzeć do ziemi, a na znalezienie go mają jedynie dwa tygodnie.

Jak potoczą się losy dwójki przyjaciół i co wydarzy się po upływie wyznaczonego czasu? Jest tylko jeden sposób, aby poznać zakończenie tej opowieści…

Miłość, podróże i śpiew – to wszystko i wiele wiele więcej znajdziemy w baśniowej opowieści o miłości przedstawionej przez Chór Kameralny Auxilium. Koncert „Dwa serduszka, czyli auxiliańska baśń o miłości” to muzyczna podróż pełna niespodzianek i wzruszeń. Baśniowa koncepcja koncertu pozwoli widzom przenieść się do świata fantazji, w którym wszystko jest możliwe. Ograniczać ich będzie jedynie wyobraźnia. O to jednak, aby pracowała ona na pełnych obrotach, zadba Chór Kameralny Auxilium, przedstawiając słuchaczom bardzo szeroki zakres repertuaru. Od mistrzów doby renesansu przez muzykę ludową aż do najnowszej. Chór Kameralny Auxilium jak zwykle wymknie się ramom klasycznego koncertu chóralnego, proponując swoim słuchaczom nieoczywistą formę mariażu muzyki wokalnej z elementami spektaklu teatralnego.

Spektakl odbywa się w piwnicy Teatru Loch Camelot. Miejsca są nienumerowane, a ich sprzedaż odbywa się wyłącznie na portalu ewejsciowki.pl.

Szczegóły

HISTORIE RODZINNE: Opowieści (nie)dorzeczne

Kabaret

"Historie rodzinne" to "lekki", rozrywkowy wieczór o charakterze muzyczno - kabaretowym złożony z piosenek i komentarzy - układający się w żartobliwą opowieść o pewnej krakowskiej nieco dziwnej rodzinie - rodzinie, której przedstawiciele są obdarzeni różnymi typowo polskimi zaletami i wadami, co prowadzi do zabawnych i groteskowych wydarzeń w ich życiu.

Artyści Teatru Loch Camelot śpiewają piosenki od lat wykonywane na tej scenie, a także zupełnie nowe... usłyszeć będzie można także także utwory należące do klasyki piosenki polskiej, m.in z Kabaretu Starszych Panów.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów nieco doroślejszych...

Szczegóły