Sandra Stencel - zdjęcie

Sandra Stencel

7,7 / 10

575 oddanych głosów

Data urodzenia:
07-09-1989 (33 lat)

Aktorka, tancerka, Filolog polski, pedagog teatru. Absolwentka Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku Filologia polska ze specjalizacją Teatrologia (dyplom licencjacki) w Warszawie. Jest w grupie roboczej 2013/2014 Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań Instytutu Badań im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. W ramach projektu Fundacji Młyn, Teatru Ochoty i SCEK-u przeszła kurs i staż na Instruktora Teatralnego.

Współzałożycielka Międzynarodowego Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych EduTeArt i Teatru XL.

Uczestniczka licznych warsztatów aktorskich i tanecznych z aktorami, reżyserami i tancerzami z Polski, Niemiec, Francji, Włoch i Rosji, m.in. z Metody Stanisławskiego z Sergiejem Timofeevem, z Metody Bolesławskiego z Sergiejem Czerkasskim, z Metody Hansen z Marią Rosati Hansen oraz z Teatru Forum z Simonem Blaschko. Grała gościnnie na deskach: Teatru Studyjnego, Teatru Nowego i Teatru Logos w Łodzi, a także Teatru Akademia, Teatru Druga Strefa (debiut aktorski „Wychowajmy ich” premiera styczeń 2013) w Warszawie. Współpracowała z Anną Ciszowską, Piotrem Krukowskim, Januszem Stolarskim, Katarzyną Łęcką, Jakubem Snochowskim, Sławomirem Krawczyńskim, Andrzejem Marią Marczewskim, Sylwestrem Biragą, Sylwią Kalisz, Andre dela Cruz i Sergeiem Timofeevem.

Prowadzi warsztaty aktorskie i Metodą Dramy dla dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Obecnie aktorka Teatru XL.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Randka w TEATRZE - interaktywny spektakl z kolacją na scenie teatralnej

Spektakl interaktywny

Dla zakochanych w doznaniach na żywo.
Historia, której jesteś bohaterem…
Droga Widzko! Drogi Widzu!
Weź udział w konspiracyjnym wydarzeniu artystycznym i przyjdź do zupełnie współczesnej przestrzeni inspirowanej latami 20. poprzedniego stulecia.
George prowadzi konspiracyjną działalność na rzecz… SZA! Dla zachowania pozorów pracuje w lokalu o nazwie “Artystyczna Speluna”. Jak George sam mówi - tu się oddycha “w atmosferze czystej blagi”.
Niezwykłą gwiazdą lokalu jest piękna wokalistka Jacquline Peugot, która śpiewa francuskie piosenki wyłącznie po polsku. Towarzyszy jej ubogi muzyk Jean Pierre. Bohaterowie rozkochują w sobie zarówno Panie, jak i Panów.
Za serwowanie jedzenia i napitków odpowiada urocza Marion. Miejska legenda głosi, że dziewczyna w dzieciństwie została porwana dla okupu przez ludzi George’a… Czy to może być prawda? Czym zatem zajmuje się sympatyczny właściciel? Co oznacza jego deklaracja, że “w tym miejscu nic nie jest takie, jakie być powinno”?
Zapraszamy Was na Randkę w Teatrze, w trakcie której zapewnimy Wam niezapomniany czas. Usiądziecie przy stoliku na scenie teatralnej i weźmiecie udział w niezwykłym wydarzeniu artystycznym. Poza tym Wasze podniebienia doświadczą wyjątkowej podróży kulinarnej zapewnionej przez naszą kuchnię. W cenie biletu przysługuje Wam również trunek.
Spotkanie w “Artystycznej Spelunie” ma charakter elitarny (maksymalna liczba uczestników: 10 osób/ 5 stolików).
Wejście wymaga podania otrzymanego wcześniej hasła.
Kwota 360 zł zawiera wstęp oraz stolik dla 2 osób i butelkę prosecco lub wina.
Scenariusz powstał w oparciu o twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jest interaktywnym spektaklem teatralnym.
Czas trwania randki może zostać wydłużony o kolejne zamówienia trunków “Artystycznej Spelunie”.

Szczegóły

NA STARE LATA PÓJDĘ DO DZIECI! - "Scena z Forum"

Dramat psychologiczny

Na stare lata pójdę do dzieci - Cykl: “Scena z forum”
Weź udział w spektaklu, w którym możesz wpłynąć na bieg opowiadanej historii!

Zapraszamy na spektakl realizowany w popularnej na świecie formule teatru forum. Dzięki wskazówkom udzielanym przez widzów każde spotkanie z bohaterami kończy się inaczej. Wpłyń na ich losy i zmień bieg wydarzeń. Odkryj z nami magię teatru zaangażowanego!

O SPEKTAKLU
Poruszająca, niepozbawiona humoru opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych.
Trzydziestodwuletnia Kornelia stara się unikać swojego ojca. Nie, nie był tyranem. Po prostu przez większość czasu źle się przy nim czuła. A już szczególnie w towarzystwie ubóstwianej przez niego jej siostry, Reginy. Tak było od dzieciństwa aż do teraz.

Kornelia nie musiałaby się nad tym zastanawiać, gdyby nie 60-te urodziny ojca. Wtedy właśnie sprawy zdecydowanie się komplikują, a bohaterka staje przed trudnym dla siebie wyborem.

Do jakich zbrodni jesteśmy zdolni wobec siebie, by sprostać oczekiwaniom społecznym? Co nas czeka w odpowiedzi za niesienie pomocy? Jakie koszty emocjonalne, relacyjne i zawodowe będziemy musieli ponieść? Jak poradzimy sobie z ciągłymi poradami, oceną, a nawet krytyką? Czym będzie realne wsparcie w takiej sytuacji?


Widzowie uzyskają odpowiedzi na te pytania w rozmowie z bohaterami w drugiej części wieczoru! Dzięki temu będą mieli szansę pokierować Kornelią, pomóc jej w momentach, które ją przerosły.
Pod czujnym okiem Jokera będziecie mogli zadać pytania bohaterom i podzielić się swoim doświadczeniem, a nawet wejść na scenę - jak to w spektaklu granym metodą teatru forum! Dzięki aktywnemu uczestnictwu widzów, wieczór zyska nowy wymiar - stanie się dialogiem o relacjach rodzinnych, ich sile i obciążeniach. W końcu przez teatr opowiadamy o tym, co nas dotyka.
Bywa zabawnie, bywa wzruszająco, zawsze ekscytująco.

*Historia inspirowana "Królem Learem" W. Szekspira i doświadczeniami twórców.

Szczegóły

Korpo Story 2B

Komedia

Jesteś młodą, dynamiczną osobą, sfokusowaną na karierę? Nie boisz się konkurencji i nie wykluczasz romansu w miejscu pracy? Świetnie! Zapewniamy WŁASNE BIURKO!

No limit na ołpen spejsa, nerwica i nadgodziny gratis. Nasi pracownicy nie korzystają z L4! O godzinie 17:00 możesz opuścić biuro co najwyżej nogami do przodu. Aplikuj już teraz!

KORPO STORY 2B
Poznaj prawidzwe oblicze korporacji, od procesu rekrutacji, do wypalenia zawodowego. Wellnes i spa dla naszyc pracowników w nieograniczonym dostępnie.

Szczegóły

SPID DEJTING

Komedia

W czasach uczuciowych fast foodów piątka Typowych Warszawskich Singli, postanawia odnaleźć miłość.
Czy można się sparować, przestając się kreować?
Czy SPID DEJTING pomoże im spełnić marzenia o prawdziwym uczuciu?

"Wieczór na barce. Spid Dejting. Podczas wydarzenia następuje wybuch. Czwórka uczestników i prowadząca wydarzenie, trafiają na wyspę po Dzikiej Stronie Wisły.
Jak potoczy się ta noc? Kto ma szansę na miłość??"

Szczegóły

Prosty sposób na ZDRADĘ MAŁŻEŃSKĄ- SCENA Z FORUM

Komedia

PUBLICZNOŚĆ MA WPŁYW NA LOSY BOHATERÓW HISTORII !!

Leonid omyłkowo umieszcza na oddziale położniczym zarówno swą żonę Sonię, jak i kochankę Kirę. Jak z tego wybrnie? Obydwie ciężarne panie, mają niełatwe charaktery.
Sytuacja rozwija się komicznie, ale ma bolesny dla każdego z bohaterów finał.
Zadaniem widowni po obejrzeniu spektaklu, będzie wspólne działanie by zmienić bieg historii. Przez całe wydarzenie, widzowie zostaną poprowadzeni przez postać JOKERA- przewodnika.

“Prosty sposób na Zdradę Małżeńską ” to komediowe sceny wybrane ze sztuki rosyjskiego dramatopisarza Aleksieja Słapowskiego “Porodówka” w reż. Grzegorza Mrówczyńskiego i tłum. Tomasza Leszczyńskiego.
W kolejnych odsłonach cyklu prezentowane są istotne dla widzów wątki i tematy, wybrane ze spektakli, znajdujących się w repertuarze lub planowanych premierach Teatru XL.

Czas: 80 min
Autorka cyklu: Diana Karamon,
Reżyseria wątku: Grzegorz Mrówczyński,
Na podstawie: Porodówki Aleksieja Słapowskiego,
Scenografia i Kostiumy: Jerzy Rudzki,
Występuję: Izabela Górska, Sandra Stencel, Patryk Pawlak,
Joker: Diana Karamon.


TEMATY do rozważenia z publicznością (forum) :

ZDRADA
Czy warto i kiedy warto wybaczyć zdradę?
Czy zapewnienie miłości to wystarczający powód, by ratować związek po zdradzie?
Czy jest szansa by partnerzy po zdradzie znowu sobie zaufali?
Czy intuicja to wystarczający powód by osądzić o winie partnera?
Jak zachować godność w takiej sytuacji?

WINA I KARA
Kto jest winny on czy ona? A może to wina zdradzonej osoby, bo za mało się starała? I czy kara przyniesie ulgę karzącemu?

Cel interwencji widowni (forum): Odnalezienie konstruktywnych sposobów na pomoc bohaterom historii.

Scena z Forum to nowy cykl w propozycji repertuarowej Teatru XL. Każdorazowo widz po obejrzeniu spektaklu, decyduje jak odmienić bieg proponowanej przez aktorów historii. Aktywnemu uczestnictwu widowni w drugiej części spotkań, przewodniczy zawsze Joker. Spektakle proponowane w ramach cyklu, to barwne historie, jednocześnie poruszające problemy bliskie widowni. Scena z Forum daje widowni okazję zarówno do wspólnej refleksji oraz, poprzez odpowiednie poprowadzenie wydarzenia, do działań i zmian. Tym samym widz przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu Teatru Forum jest społecznie wyzwalające. Jest to też niespotykana i atrakcyjna forma spędzenia czasu w teatrze.

Szczegóły

Porodówka

Komedia

Czy sprawa tak poważna jak oczekiwanie na poród może być tematem doskonałej komedii? Oczywiście, że tak! Udowadnia to rosyjski współczesny pisarz i dramaturg Aleksiej Słapowski.
Akcja rozgrywa się w poczekalni kliniki położniczej. A tam – zderzenie ludzkich charakterów, oczekiwań, ambicji i prawdziwych emocji.

Oto jedna z bohaterek tuż przed rozwiązaniem wyobraża sobie nienarodzonego syna jako dorosłego i nawet zaczyna z nim rozmawiać, gdy ten nieoczekiwanie pojawia się na scenie. Okazuje się,żę przyszły potomek nie chce się urodzić, bo matka nie dba w ciąży o zdrowie i razem z ojcem nie stworzyła odpowiednich warunków do życia. Buntuje się; „My, siedmiomiesięczne płody mamy mózg i nie godzimy się na taki świat! Nie urodzę się! ONZ powinien zagwarantować nam prawo wyboru!” Krytyczna ocena rzeczywistości przez zbuntowane nienarodzone dzieci – to tylko jeden z wątków tej oryginalne komedii. Są i inne. Pewna dziewczyna zgłasza się na oddzial, usiłując manipulować trzema domniemanymi ojcami. Wśród odwiedzających Panów jest i taki, który omyłkowo umieścił na porodówce zarówno swą żonę jak i kochankę. Jak z tego wybrnie? A może to panie dadzą mu popalić? Wątki zaskakująco przeplatają się ze sobą, a nad wszystkim czuwa demoniczna i korupcyjna siostra oddziałowa.
„Porodówka” – to także arcyzabawne nagromadzenie ludzkich przesądów i wróżb, a nawet sposobów na to czy ma być chłopiec czy dziewczynka…Zachęcamy zatem do obejrzenia!
Teatr XL kolejny raz podejmuje ważki społecznie temat i to w satyrycznej, bezkompromisowej formie. Ponadto w spektaklu nie zabraknie romansów cygańskich i pięknych melodii.
„Porodówka” Aleksieja Słapowskiego będzie pierwszym wystawieniem tego autora w Polsce!

Szczegóły

Korpo Story

Komedia

Marzy Ci się kariera w dużej firmie? Prześlij do nas CV. Mamy wakat! Koleżanka właśnie wyskoczyła przez okno.

Możliwość rozwoju. Wspaniała atmosfera pracy, a także szansa na szybki awans.
Pamiętaj - dołączając do nas, dołączysz do:
BEST OF THE BEST TEAM
Darmowe nadgodziny i pakiet biurowych romansów gratis!

KORPO STORY
Korporacyjna historia wrzucona do boksu, wymieszana z absurdem i podana w przezabawnym firmowym kubku z kapką mistycznej śmietanki.
SPRAWDŹ, CZY TAK WYGLĄDA ŻYCIE W TWOJEJ FIRMIE?

Szczegóły

Lekarz mimo woli

Komedia

Ponadczasowa tematyka i ŚMIECHOTERAPIA BEZ RECEPTY

„Ta medycyna to jest dobra rzecz. Ja się będę tego trzymał do końca życia, bo czy się dobrze robi czy źle zapłata ta sama. A jak coś pójdzie źle to i tak nie nasza wina, zawsze chorego” – szybko orientuje się pijak i utracjusz Sganarell, który omyłkowo zostaje uznany za wziętego lekarza i siłą pojmany, trafia na dwór pana, by tam uzdrowić jego córkę.

Lekka i dosadna komedia, mistrza obnażania przywar ludzkich Moliera. Rosyjska reżyseria i szalona polska obsada, to gwarancja dla Ciebie WIDZU, że przełkniesz gorzką pigułkę prawdy o medycynie i prawach tego świata z uśmiechem na ustach.
Klasyczna komedia omyłek w najlepszym wydaniu.

Szczegóły

Psychoterapia

Komedia

„Psychoterapia” jest sztuką wielowymiarową, zaglądającą w zakamarki ludzkiego umysłu i ludzkich doświadczeń. Spektakl łączy w sobie uniwersalną tematykę zachwianego poczucia komfortu psychicznego ze zindywidualizowanym charakterem historii każdego z bohaterów.

Osadzona we współczesnej rzeczywistości, ujmuje ponadczasowe zagadnienia – kwestie ludzkiej psychiki oraz radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami – w zindywidualizowaną formę. Jej specyficzny, absurdalny akcent humorystyczny, przeplata się ze znamionami nadchodzącej katastrofy, co nadaje jej charakter nieco farsowy, a jednocześnie podszyty głębszą analizą. Pozornie zachowane ramy całej sytuacji scenicznej ulegają wywróceniu w scenach finałowych. Niespodzianki piętrzą się, zaś przewidywana kulminacja okazuje się być dopiero początkiem nowej historii.

Szczegóły

Panny Dworskie

Komedia

KTO MA PRAWO DO MORDERSTWA?

To aktualne pytanie - zadane w Pannach Dworskich, przynosi przewrotną i przepełnioną czarnym humorem odpowiedź. A może tej odpowiedzi tam nie ma, a jest jedynie arcyciekawie podana prowokacja.
Cztery kobiety, przyjaciółki z dawnych lat. Różne zawody, różne poglądy, różne osobowości. Ale wspólne tajemnice, które wychodzą z każdym kolejnym drinkiem.
Spektakl inspirowany „Sznurem” Alfreda Hitchcocka.
Panny Dworskie – to współczesna historia, która sprawi, że staniesz się świadkiem gry towarzyskiej, w której piękno, inteligencja, humor i mroczna natura człowieka, przeplatają się w zaskakujący sposób.

SPEKTAKL TYLKO DLA PEŁNOLETNIEJ WIDOWNI.

Szczegóły