Robert Kibalski - zdjęcie

Robert Kibalski

9,0 / 10

169 oddanych głosów

Data urodzenia:
17-10-1965 (57 lat)

Zdał aktorski egzamin eksternistyczny w 1997 roku. W latach 1994-1995 związany był z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, na deskach którego zagrał między innymi: Hrabiego w „Panu Tadeuszu” (wg A. Mickiewicza, reż. Józef Skwark), Pipo w „Kowalu Malambo” (T. Słobodzianek, reż. M. Pasieczny) oraz Johna Smitha w „Mayday” (R. Cooney, reż. J. Skwark). Przez następny rok związany był z Teatrem Dramatycznym w Legnicy, w którym zagrał Amiensa w „Jak wam się podoba” (W. Shakespeare, reż. R. Czechowski).

W latach 1996-2001 oraz 2002-2005 należał do zespołu Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Zagrał w nim między innymi: Rudolfa w „Wiośnie” (wg B. Schulza, reż. R. Major); Bawastro, Profesora Kranka i Pracownika w „Joko świętuje rocznicę” (R. Topor, reż. K. Galos); Kaprala Słodkoszczyna w „Ubu niewolniku” (A. Jarry, reż. W. Górski); Filemona, Jadama, Żaka i Paskudę w „Historyji o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” (Mikołaj z Wilkowiecka, reż. A. Żarnecki) oraz Walerego w „Szkole mężów” (Moliere, reż. J. Bratkowski).

Występował także między innymi w Teatrze Ochoty w Warszawie (Ozryk w „Hamlecie” W. Shakespeare’a w reż. T. Mędrzaka) oraz Teatrze Powszechnym w Radomiu (Boromir, Kerot i Czarny Rycerz w „Tolkienadzie” wg J.R.R. Tolkiena w reż. K. Galosa). Ma na swoim koncie także role w serialach telewizyjnych, między innymi w „Plebanii”, „Kryminalnych” i „Pitbullu”.

Jest laureatem plebiscytu na najpopularniejszego aktora sezonu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (1998) oraz Nagrody im.Hieronima Konieczki przyznawanej przez „Gazetę w Bydgoszczy” młodym aktorom za ciekawe role minionego sezonu (1999).

W Laboratorium Dramatu brał udział w czytaniu sztuki „Tramtadrada” Roberta Utkowskiego w reżyserii Piotra Jędrzejasa.

Spektakle z udziałem tego aktora:

NA STARE LATA PÓJDĘ DO DZIECI! - "Scena z Forum"

Dramat psychologiczny

Na stare lata pójdę do dzieci - Cykl: “Scena z forum”
Weź udział w spektaklu, w którym możesz wpłynąć na bieg opowiadanej historii!

Zapraszamy na spektakl realizowany w popularnej na świecie formule teatru forum. Dzięki wskazówkom udzielanym przez widzów każde spotkanie z bohaterami kończy się inaczej. Wpłyń na ich losy i zmień bieg wydarzeń. Odkryj z nami magię teatru zaangażowanego!

O SPEKTAKLU
Poruszająca, niepozbawiona humoru opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych.
Trzydziestodwuletnia Kornelia stara się unikać swojego ojca. Nie, nie był tyranem. Po prostu przez większość czasu źle się przy nim czuła. A już szczególnie w towarzystwie ubóstwianej przez niego jej siostry, Reginy. Tak było od dzieciństwa aż do teraz.

Kornelia nie musiałaby się nad tym zastanawiać, gdyby nie 60-te urodziny ojca. Wtedy właśnie sprawy zdecydowanie się komplikują, a bohaterka staje przed trudnym dla siebie wyborem.

Do jakich zbrodni jesteśmy zdolni wobec siebie, by sprostać oczekiwaniom społecznym? Co nas czeka w odpowiedzi za niesienie pomocy? Jakie koszty emocjonalne, relacyjne i zawodowe będziemy musieli ponieść? Jak poradzimy sobie z ciągłymi poradami, oceną, a nawet krytyką? Czym będzie realne wsparcie w takiej sytuacji?


Widzowie uzyskają odpowiedzi na te pytania w rozmowie z bohaterami w drugiej części wieczoru! Dzięki temu będą mieli szansę pokierować Kornelią, pomóc jej w momentach, które ją przerosły.
Pod czujnym okiem Jokera będziecie mogli zadać pytania bohaterom i podzielić się swoim doświadczeniem, a nawet wejść na scenę - jak to w spektaklu granym metodą teatru forum! Dzięki aktywnemu uczestnictwu widzów, wieczór zyska nowy wymiar - stanie się dialogiem o relacjach rodzinnych, ich sile i obciążeniach. W końcu przez teatr opowiadamy o tym, co nas dotyka.
Bywa zabawnie, bywa wzruszająco, zawsze ekscytująco.

*Historia inspirowana "Królem Learem" W. Szekspira i doświadczeniami twórców.

Szczegóły

Karnawałovo

Improwizacja

"Karnawałovo" czyli ovo sedno zabawy. Będzie tanecznie, śpiewnie i z brokatem. Postanowienie noworoczne jest jedno: dużo śmiechu! Zapraszamy na wieczór w szampańskim nastroju, podczas którego wszystko może się zdarzyć.

Szczegóły

Wieczór Świątecznych Improwizacji

Improwizacja

Gdy choinka się sypie, makowiec nie chce rosnąć a kurier z prezentami zaginął w akcji jedno jest pewne. W radiu zaraz usłyszysz Last Christmas i ... z pewnością poczujesz uroczystą, świąteczną, atmosferę. Brzmi znajomo? Wyluzuj i daj upust frustracji w wielkiej świątecznej improwizacji z teatrem Ab Ovo. Dużo śmiechu i muzyki jak zwykle w pakiecie.

Szczegóły

Vipovo

Improwizacja

Wyobraź sobie stepującego Tuwima albo Ordonkę śpiewającą italo disco! Teatr Ab Ovo bierze na warsztat kultowe postaci świata teatru, literatury... i jak zwykle wypuszcza je na manowce improwizacji. "Zapraszamy ich do zabawy! Pełen hedonizm!" - obiecują aktorz

Szczegóły

Nasz MiszMasz

Kabaret

Show w wykonaniu Teatru Impro AB OVO to wybuchowa mieszanka inteligentnego humoru, piosenek i teatru.

To widz decyduje jakimi wątkami naszpikowana będzie fabuła:

Tu się może zdarzyć wszystko
Gdy tak myślisz, jesteś blisko
Gdy tak myślisz, to masz rację
Czas na dziką improwizację!

(Baw się dobrze!)

Szczegóły

Impro show

Improwizacja

Nowy show Ab Ovo to improwizowany musical. Jak zwykle będzie dużo śmiechu, zabaw i zwrotów akcji. A tytuł musicalu wymyśli publiczność.

Szczegóły

Co to jest impro?

Improwizacja

Co to jest impro? Przewodnik dla początkujących - konferencja prasowa.

Jak to jest, że wychodzi trzech aktorów i robi takie show, że wszyscy myślą "eee, oni to mieli napisane"? Na te i inne pytanie odpowie Ab Ovo podczas najbliższego spektaklu z udziałem publiczności Sceny SPATiF.

Rozpoczynamy sezon z IMPRO! Pierwsze show dla początkujących.

Szczegóły

Publiczność rządzi

Improwizacja

Improwizowane show pełne humoru i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Tu nie ma scenariusza ani reżysera, są za to aktorzy gotowi dać się ponieść nawet najbardziej absurdalnym pomysłom widzów. Uwielbiana przez publiczność na całym świecie forma teatralno - kabaretowa znów na Scenie SPATiF. Gotowi?

Szczegóły

Jadwiga - piekielna mamuśka

Komedia

MIELIŚCIE KIEDYŚ PROBLEM Z MAMUSIĄ? A MOŻE TEŚCIOWĄ?

JADWIGA PIEKIELNA MAMUŚKA TO KOMEDIA, zapewniająca WIDZOWI potężną dawkę śmiechoterapii, ale i prowokująca do przemyśleń.
Warszawa rok bieżący. Tytułowa Jadwiga nie ma zamiaru wypuścić dojrzałego syna- Jacusia, spod swoich skrzydeł. Stosuje „TYPOWE matczyne sposoby”, nie pozwalające na odcięcie pępowiny. I pewnie wszystko toczyłoby się po staremu czyli zgodnie z wizją piekielnej mamuski, gdyby nie INNA KOBIETA. Masz rację Drogi Widzu- BĘDZIE ISKRZYĆ. Dodatkowo, całą historię silnie rozpali Antoni- listonosz i łowca majątków.
W komedii JADWIGA- Piekielna Mamuśka, sprawne i dowcipne dialogi autorki zostają przeniesione na scenę przez reżysera, którego spektakle wyróżniają się latynoskim temperamentem i odwagą światowych produkcji. A na koniec NIESPODZIANKA!!
W roli tytułowej bohaterki – Miriam Aleksandrowicz, której głos zna cała Polska.

Szczegóły

Psychoterapia

Komedia

„Psychoterapia” jest sztuką wielowymiarową, zaglądającą w zakamarki ludzkiego umysłu i ludzkich doświadczeń. Spektakl łączy w sobie uniwersalną tematykę zachwianego poczucia komfortu psychicznego ze zindywidualizowanym charakterem historii każdego z bohaterów.

Osadzona we współczesnej rzeczywistości, ujmuje ponadczasowe zagadnienia – kwestie ludzkiej psychiki oraz radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami – w zindywidualizowaną formę. Jej specyficzny, absurdalny akcent humorystyczny, przeplata się ze znamionami nadchodzącej katastrofy, co nadaje jej charakter nieco farsowy, a jednocześnie podszyty głębszą analizą. Pozornie zachowane ramy całej sytuacji scenicznej ulegają wywróceniu w scenach finałowych. Niespodzianki piętrzą się, zaś przewidywana kulminacja okazuje się być dopiero początkiem nowej historii.

Szczegóły

Zalajkuj mi życie

Komedia

Nastoletnia Klaudia doprowadza swój świat do ruiny. Czy dziewczyna była zła i zepsuta, a może złe były jej decyzje.? Mówi się, że żaba wrzucona do wrzątku wyskoczy, natomiast włożona do zimnej wody i stopniowo podgrzewana ugotuje się…

Rozterki i wybory głównej bohaterki, odnoszą się do bieżących problemów z jakimi zmaga się młodzież licealna. W naturalny sposób przyczynia się to do utożsamiania widowni z problemami Klaudii oraz chęci wsparcia i uchronienia jej przed fatalnym końcem. Spektakl prowadzony jest tak by w pewnym momencie, każdy z chętnych widzów miał możliwość przemienienia się w twórcę i doradcę Klaudii. Krok po kroku widownia prowadzona przez Jokera, stara się zmienić koleje losów dziewczyny. Dzięki temu widz nie tylko obserwuje, ale i doświadcza konsekwencji wyborów i poczynań; najpierw Klaudii- potem swoich, jeżeli czuje się na siłach by na moment wejść w jej świat. Pozwala to uczestnikom, doświadczać, a przez to odkrywać i pogłębiać wiedzę o sobie oraz otaczającej rzeczywistości, zamiast jej wysłuchiwać . A wszystko to dzieje się w bezpiecznym eksperymentalnym środowisku stworzonym przez bohaterów.
Pytanie tylko czy widowni faktycznie uda się pomóc Klaudii?

Szczegóły