Paweł Hajnos - zdjęcie

Paweł Hajnos

8,0 / 10

261 oddanych głosów

Spektakle z udziałem tego aktora:

NA STARE LATA PÓJDĘ DO DZIECI! - "Scena z Forum"

Dramat psychologiczny

Na stare lata pójdę do dzieci - Cykl: “Scena z forum”
Weź udział w spektaklu, w którym możesz wpłynąć na bieg opowiadanej historii!

Zapraszamy na spektakl realizowany w popularnej na świecie formule teatru forum. Dzięki wskazówkom udzielanym przez widzów każde spotkanie z bohaterami kończy się inaczej. Wpłyń na ich losy i zmień bieg wydarzeń. Odkryj z nami magię teatru zaangażowanego!

O SPEKTAKLU
Poruszająca, niepozbawiona humoru opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych.
Trzydziestodwuletnia Kornelia stara się unikać swojego ojca. Nie, nie był tyranem. Po prostu przez większość czasu źle się przy nim czuła. A już szczególnie w towarzystwie ubóstwianej przez niego jej siostry, Reginy. Tak było od dzieciństwa aż do teraz.

Kornelia nie musiałaby się nad tym zastanawiać, gdyby nie 60-te urodziny ojca. Wtedy właśnie sprawy zdecydowanie się komplikują, a bohaterka staje przed trudnym dla siebie wyborem.

Do jakich zbrodni jesteśmy zdolni wobec siebie, by sprostać oczekiwaniom społecznym? Co nas czeka w odpowiedzi za niesienie pomocy? Jakie koszty emocjonalne, relacyjne i zawodowe będziemy musieli ponieść? Jak poradzimy sobie z ciągłymi poradami, oceną, a nawet krytyką? Czym będzie realne wsparcie w takiej sytuacji?


Widzowie uzyskają odpowiedzi na te pytania w rozmowie z bohaterami w drugiej części wieczoru! Dzięki temu będą mieli szansę pokierować Kornelią, pomóc jej w momentach, które ją przerosły.
Pod czujnym okiem Jokera będziecie mogli zadać pytania bohaterom i podzielić się swoim doświadczeniem, a nawet wejść na scenę - jak to w spektaklu granym metodą teatru forum! Dzięki aktywnemu uczestnictwu widzów, wieczór zyska nowy wymiar - stanie się dialogiem o relacjach rodzinnych, ich sile i obciążeniach. W końcu przez teatr opowiadamy o tym, co nas dotyka.
Bywa zabawnie, bywa wzruszająco, zawsze ekscytująco.

*Historia inspirowana "Królem Learem" W. Szekspira i doświadczeniami twórców.

Szczegóły

SPID DEJTING

Komedia

W czasach uczuciowych fast foodów piątka Typowych Warszawskich Singli, postanawia odnaleźć miłość.
Czy można się sparować, przestając się kreować?
Czy SPID DEJTING pomoże im spełnić marzenia o prawdziwym uczuciu?

"Wieczór na barce. Spid Dejting. Podczas wydarzenia następuje wybuch. Czwórka uczestników i prowadząca wydarzenie, trafiają na wyspę po Dzikiej Stronie Wisły.
Jak potoczy się ta noc? Kto ma szansę na miłość??"

Szczegóły

Porodówka

Komedia

Czy sprawa tak poważna jak oczekiwanie na poród może być tematem doskonałej komedii? Oczywiście, że tak! Udowadnia to rosyjski współczesny pisarz i dramaturg Aleksiej Słapowski.
Akcja rozgrywa się w poczekalni kliniki położniczej. A tam – zderzenie ludzkich charakterów, oczekiwań, ambicji i prawdziwych emocji.

Oto jedna z bohaterek tuż przed rozwiązaniem wyobraża sobie nienarodzonego syna jako dorosłego i nawet zaczyna z nim rozmawiać, gdy ten nieoczekiwanie pojawia się na scenie. Okazuje się,żę przyszły potomek nie chce się urodzić, bo matka nie dba w ciąży o zdrowie i razem z ojcem nie stworzyła odpowiednich warunków do życia. Buntuje się; „My, siedmiomiesięczne płody mamy mózg i nie godzimy się na taki świat! Nie urodzę się! ONZ powinien zagwarantować nam prawo wyboru!” Krytyczna ocena rzeczywistości przez zbuntowane nienarodzone dzieci – to tylko jeden z wątków tej oryginalne komedii. Są i inne. Pewna dziewczyna zgłasza się na oddzial, usiłując manipulować trzema domniemanymi ojcami. Wśród odwiedzających Panów jest i taki, który omyłkowo umieścił na porodówce zarówno swą żonę jak i kochankę. Jak z tego wybrnie? A może to panie dadzą mu popalić? Wątki zaskakująco przeplatają się ze sobą, a nad wszystkim czuwa demoniczna i korupcyjna siostra oddziałowa.
„Porodówka” – to także arcyzabawne nagromadzenie ludzkich przesądów i wróżb, a nawet sposobów na to czy ma być chłopiec czy dziewczynka…Zachęcamy zatem do obejrzenia!
Teatr XL kolejny raz podejmuje ważki społecznie temat i to w satyrycznej, bezkompromisowej formie. Ponadto w spektaklu nie zabraknie romansów cygańskich i pięknych melodii.
„Porodówka” Aleksieja Słapowskiego będzie pierwszym wystawieniem tego autora w Polsce!

Szczegóły