Patryk Kośnicki - zdjęcie

Patryk Kośnicki

9,5 / 10

4 oddane głosy

Data urodzenia:
27-08-1988 (34 lat)

Urodzony 27.08.1988r. we Wrocławiu. Już jako dziecko zadebiutował na scenie Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej w spektaklach Skrzypek na dachu, oraz Sztukmistrz z Lublina w reż. Jana Szurmieja. W 2011 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie na wydziale Wokalno-Aktorskim – opiekunem i mistrzem jego grupy była aktorka Beata Fudalej. Za rolę w muzycznym spektaklu dyplomowym Śluby w reż. Wojtka Kościelniaka otrzymał nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską na VI Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie. Od 2012 roku związany z Teatrem Bagatela w Krakowie, w którym pracuje na stałe, realizując kolejne premiery (m.in. Lot nad Kukułczym gniazdem, Tato, My w Finale, Testosteron) oraz do niedawna z Teatrem Śląskim w Katowicach, gdzie grał rolę tytułową w spektaklu Przygody Sindbada Żeglarza w reż. Jarosława Kiljana. Uwielbia sport i teatr. Jego największą pasją i miłością są musicale.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Carmen. Bella Donna

Komedia

Niezwykle atrakcyjna autorka poczytnych książek kucharskich, Carmen, uważa, iż „na miłość i na szampana nigdy nie jest za późno”.

Żyje wg doskonale działającego schematu: „mężczyzn co dwa lata trzeba utylizować”. Dniem morderstwa, a zarazem dniem początku nowego romansu, jest zawsze sylwester - tym razem jednak cały plan może wziąć w łeb, gdyż córka Carmen wraca przed czasem do domu, za nią zaś przybywa narzeczony o konserwatywnych poglądach, a za nim jego jeszcze bardziej konserwatywny ojciec. W dodatku kandydat na nowego kochanka może wcale nie być tym, za kogo się podaje, a na ścianie wciąż wisi portret męża Carmen.

Przypominająca nieco klasyczne „Arszenik i stare koronki” austriacka komedia kryminalna z rozerotyzowaną bohaterką i wątkiem romansowym, w podwójnie doborowej obsadzie gwarantuje wieczór pełen różnorakich wrażeń. Jak przypomniał Jerzy Pilch w „Dzienniku”, komedia, w której nikt nie umiera, zawsze będzie mniej warta od komedii z jednym tylko nieboszczykiem.

Szczegóły

Evita

Musical

Evita jest opartą na faktach muzyczną biografią Evy Perón-Duarte – drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Jest to najbardziej znane i najczęściej wystawiane dzieło Andrew Lloyda Webbera. Premiera odbyła się w Prince Edward Theatre na londyńskim West Endzie w dniu 21 czerwca 1978 roku. Rok później to niezwykłe dzieło pokazano na Broadwayu, gdzie zagrano je 1584 razy! Ogromnym sukcesem okazała się również wersja filmowa w reżyserii Alana Parkera, nominowana do pięciu Oscarów, gdzie w głównej roli wystąpiła Madonna, a partnerował jej Antonio Banderas.

26 września, po raz pierwszy w Poznaniu, pokażemy musical najsłynniejszego kompozytora musicalowego na świecie – Andrew Lloyda Webbera. Będzie to najnowsza muzyczna wersja spektaklu Evita z 2010 roku. Zawiera ona piosenkę „You must Love me” skomponowaną dla Madonny na potrzeby filmu z 1996 roku.

Andrew Lloyd Webber jest twórcą najbardziej kasowych musicali na świecie, takich jak „Koty”, „Jesus Christ Superstar” czy „Upiór w operze”. Spektakl przygotują realizatorzy, pracujący wcześniej przy musicalu „Jekyll&Hyde”. Reżyserii podjął się Sebastian Gonciarz, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, choreografii Paulina Andrzejewska, a kostiumów Agata Uchman. Kierownikiem muzycznym spektaklu został Piotr Deptuch. Musical zostanie przedstawiony w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi. Licencji na wystawienie musicalu udzieliła Teatrowi firma The Really Usefull Group. Obsada wyłoniona została w drodze castingu, na który zgłosiło się ponad 100 osób z całej Polski.

Szczegóły