Michał Wolny - zdjęcie

Michał Wolny

8,1 / 10

18 oddanych głosów

Spektakle z udziałem tego aktora:

Podróż życia

Dramat

„Podróż życia” to spektakl płynący ze źródła naszej kreacji.

Sztuka zawiera prosty, ale jednocześnie silny przekaz, który w zalewie bodźców, jakie sami sobie serwujemy na co dzień, pozwoli zatrzymać się i zastanowić nad tym, czego tak naprawdę
potrzebujemy. Czy chcemy ulegać zbiorowym lękom i frustracjom, czy raczej budować własny spokój i przekazywać go bliskim i ukochanym? Decyzja zależy od każdego z nas.

„Podróż życia” jest jak płynąca rzeka, w której zanurzamy się po to, aby czuć się dobrze. Spektakl wzbudzi poczucie łagodności do siebie a intensyfikację doznań spotęgują dźwięki grane na gitarze klasycznej oraz wiolonczeli.
Uczestniczenie w pokazach sztuki pozwoli doświadczyć mocy, która - nie zawsze uświadomiona - tkwi w każdym z nas. Wydarzenia sceniczne, będą rodzajem lustra, które pozwoli dostrzec przestrzeń energetyczną oraz punkty, w których tę energię zyskujemy lub tracimy. To co nosimy w sobie jako ludzie w czystej postaci – w spektaklu „Podróż życia” otrzyma swoją zasłużoną wartość i rangę. Udział w spektaklu „Podróż życia” pomoże zatrzymać się i rozpocząć proces „zastanawiania się” nad poczuciem własnej mocy a może nawet podpowie, jak podążać przez życie, aby ta moc kształtowała naszą rzeczywistość.

Szczegóły

Jaskółeczka

Dla dzieci

Jaskółeczka to współczesna baśń autorstwa Tadeusza Słobodzianka inspirowana baśnią brazylijskiego pisarza Jorge Amado "O gato Malhado e a andorinha Sinhá". To opowieść o miłości niemożliwej, która się jednak zdarzyła, a która połączyła istoty będące w naturze wrogami – Jaskółkę i Kota. Ich historię opowiada Wiatr, zakochany w Jutrzence. Miłości znów tych dwojga sprzeciwia się Czas, ojciec Jutrzenki.Jaskółeczka to piękna wielopoziomowa narracja łącząca świat baśniowy i świat realny – ludzki. Świat, w którym istnieją różne miłości i każda z nich znajduje dla siebie miejsce. Spektakl przedstawia skomplikowane relacje między ludźmi, ich pragnienia i marzenia, strach przed samotnością, ale też szczęście jakie towarzyszy miłości. Zadaje pytania o zasadność oceny czyichś uczuć. Nie narzuca jednak żadnych odpowiedzi – wnioski pozostawia widzowi.Spektakl opisuje różne przestrzenie ważnych dla człowieka uczuć: tolerancji, empatii, wrażliwości na drugiego człowieka. Pokazuje też jak wielką moc ma miłość, która łączy ludzi bez względu na wiek, rasę, pochodzenie czy status społeczny.Spektakl realizowany jest w stylistyce steampunkowej.

Szczegóły

Projekt Laramie

Dramat

MOISÉS KAUFMAN oraz członkowie Tectonic Theatre project
koprodukcja z Fundacją FETA

Homofobiczny mord, który wstrząsnął Ameryką.
Po zabójstwie studenta w Laramie członkowie teatralnej grupy pojawiają się w miasteczku i rozpoczynają rozmowy z mieszkańcami. Przez ponad rok dokumentują proces poszukiwań motywów zbrodni i adekwatnej dla niej kary tworząc emocjonujący obraz społeczności, w której uprzedzenia dały niemy poklask czynom.

„Projekt Laramie” został uznany przez „The New York Times” za jedną z najważniejszych sztuk współczesnych ostatnich dwóch dekad. W Stanach Zjednoczonych doczekał się ponad 2000 wystawień.

Szczegóły