Marcin Rychcik - zdjęcie

Marcin Rychcik

8,2 / 10

33 oddanych głosów

Data urodzenia:
29-10-1973 (49 lat)

Jest absolwentem VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie i Szkoły Muzycznej II st. w Warszawie (Wydział Piosenki), którą ukończył przedstawieniem dyplomowym Cats w reż. Artura Barcisia w Teatrze Ateneum. Skończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Na deskach teatru zadebiutował w musicalu Metro. Od roku 2000 jest związany z Teatrem Rampa na Targówku, grając Jima Morrisona w musicalu Jeździec burzy w reżyserii Arkadiusza Jakubika oraz śpiewając w wersji koncertowej spektaklu pt. Morrison koncert. Od 2004 jest także aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie występuje w spektaklu muzycznym Krzyk według Jacka Kaczmarskiego w reżyserii Roberta Talarczyka oraz w spektaklu Jekyll&Hyde.

W 2004 wydano jego książkę Roman Wilhelmi. I tak będę wielki! (wyd. Oficyna Wydawnicza "Rytm", 2004), będącą jego pracą magisterską.

Śpiewa w zespole rockowym Talath Dirnen oraz The Ball.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Jeździec Burzy

Musical

Jeździec burzy to jedyny w Polsce, rockowy musical o Jimie Morrisonie, jego życiu i karierze. W nim wspaniałe, koncertowe wykonanie większości największych przebojów Artysty i zespołu The Doors.

Cieszy się od lat ogromnym powodzeniem, zagrany został już ponad 200 razy. Kultowe piosenki, znane większości fanów muzyki, w tym wydaniu śpiewane są po polsku, co dodatkowo daje niepowtarzalną okazję wsłuchania się nie tylko w muzyczne, ale i w liryczne przesłanie tego idola.
Jeździec burzy – to muzyczna opowieść o samotności artysty, którego machina przemysłu rozrywkowego sprowadziła do cielesnego symbolu „sex-idola”, gubiąc postać wrażliwego poety. I chociaż jego wizje i przeczucia wyprzedziły swój czas, to niekłamana pasja kontestatora rzeczywistości, dopiero po jego śmierci stała się legendą trwającą do dzisiaj. Najlepszym tego dowodem jest ekspansja płytowo-wydawnicza twórczości Morrisona i grupy The Doors notowana do dziś w Anglii, w Ameryce i w Polsce.

Szczegóły