Małgorzata Pieczyńska - zdjęcie

Małgorzata Pieczyńska

9,3 / 10

288 oddanych głosów

Data urodzenia:
04-05-1960 (62 lat)

Małgorzata Pieczyńska, aktorka teatralna i filmowa . Absolwentka warszawskiej PWST .

Jeszcze jako studentka stanęła pierwszy raz przed kamerą u boku Franciszka Pieczki i Olgierda Łukaszewicza w ekranizacji powieści Żeromskiego ,,Wierna Rzeka” w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Film został wstrzymany na wiele lat przez cenzurę ,tymczasem aktorka wcielała się w kolejne role w wybitnych ekranizacjach polskiej literatury.

,,Trzy Młyny,, wg Iwaszkiewicza w reż. Jerzego Domaradzkiego,

,,Jezioro Bodeńskie,, wg Dygata w reż. Janusza Zaorskiego( z udziałem Kaliny Jędrusik ,Jana Englerta, Krzysztofa Pieczyńskiego ,Joanny Szczepkowskiej),

,,Komediantka”, wg Reymonta w reż. Jerzego Sztwiertni (z udziałem Beaty Tyszkiewicz, Grażyny Szapołowskiej ,Bronisława Pawlika ,Władysława Kowalskiego).

Doświadczeni partnerzy z planów zdjęciowych stali się także najwspanialszymi jej nauczycielami- Janusz Gajos w ,,Piłkarskim Pokerze”, Zbigniew Zapasiewicz i Piotr Fronczewski w ,,Barytonie , oba filmy w reżyserii Janusza Zaorskiego , Marek Kondrat w ,,Ekstradycji,, w reż. Wojciecha Wójcika. Aktorka wystąpiła w wielu innych filmach m.in. w ,,Quo Vadis,, Jerzego Kawalerowicza, w ,,Pannie Nikt ,,Andrzeja Wajdy ,w ,,Dekalogu,, Krzysztofa Kieślowskiego, w “Nadzorze” Wiesława Saniewskiego.

Często pojawia się w filmach reżyserów młodszego pokolenia m.in. “Big Love” Barbary Białowąs oraz w serialach m.in. ,,Psie serce,, ,, Pensjonat Pod Różą,, ,,Na dobre i na złe,, ,,Kopciuszek,, “Kryminalni”, ,,Na Wspólnej,,, ,,Rezydencja,,, ,,Szpilki na Giewoncie,, , “Chichot Losu”, “M Jak Miłość” ,,Prawo Agaty,,, “Hotel 52″ ,”Komisarz Alex” .

W teatrze debiutowała główną rolą żeńską w słynnym spektaklu ,,Mefisto” wg Klausa Manna w Teatrze Powszechnym w Warszawie .Grała również w Teatrach Ateneum ,Syrena i Bajka.

Małgorzata Pieczyńska jest laureatką wielu nagród m. in. jednej z najważniejszych nagród aktorskich : Nagrody im Zbyszka Cybulskiego.

Za jeden z największych sukcesów uważa zagranie jedenastozgłoskowcem w języku szwedzkim głównej kobiecej roli w dramatycznym przedstawieniu w Teatrze Orion w Sztokholmie.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Kolacja dla głupca

Komedia

Tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera.
Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji, a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady.
Hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych scen! To znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał.


NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE ZAPEWNIAMY BEZPŁANY AUTOBUS SPOD OPERY WROCŁAWSKIEJ ORAZ POWRÓT.

Szczegóły

Kolacja dla Głupca

Komedia

Tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje,niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady.
KOLACJA DLA GŁUPCA–to hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów! To znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał.

Szczegóły

Kochanie na kredyt

Komedia

Żyjemy w świecie najróżniejszych "holizmów" - uzależnienia stają się naszą naturą, a dostępnych używek przybywa z dnia na dzień. Uzależniamy się już nie tylko do chemicznych substancji, ale od czynności i uczuć na skalę niespotykaną do tej pory w historii cywilizacji. Internet, zakupy, telewizja, seks, przyjemności, higiena, jedzenie, popularność - przedawkowane wpędzają nas w kłopoty nie mniejsze, niż nadmiar alkoholu. Anna to dziewczyna sukcesu - w pogoni za życiowym powodzeniem wpada w spiralę uzależnień, a uzależnić potrafi się w równym stopniu od kochania, jak i od kupowania. Chłopak wymyka jednak jej się z rąk, na progu mieszkania staje komornik z obstawą, w dodatku niezbyt lubiana do tej pory macocha nagle odkrywa w sobie pokłady instynktu macierzyńskiego, które obsesyjnie manifestuje. Osaczona dziewczyna próbuje zapanować na rozsypującymi się elementami układanki, jednak uzależnienia wciąż biorą górę... "Kochanie na kredyt" to komedia z elementami farsy - wypukłe zwierciadło, którego zniekształcenie komicznie wyolbrzymia szczegóły rzeczywistości. Każde powiększenie ma jednak to do siebie, że daje widzowi szansę dostrzeżenia pozornie nieistotnych detali determinujących nasze życie, a z tego spostrzeżenia płynie konkretna nauka - w dzisiejszym świecie niezwykle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem.

Szczegóły

Pokrewieństwo dusz

Tragedia

Oparta na dramacie Fedry opowieść o związku dojrzałej kobiety i młodego mężczyzny. Zauroczenie, fascynacja, niezwykły trójkąt ONA - ON - Jej przyjaciółka, a Jego matka.

Szczegóły