Małgorzata Lipmann - zdjęcie

Małgorzata Lipmann

8,0 / 10

103 oddanych głosów

Data urodzenia:
10-01-1976 (46 lat)

Aktorka teatralna i filmowa.

W wieku 19 lat debiutowała w teatrze. Miało to miejsce 23 kwietnia 1995 roku na scenie Teatru Ochoty w Warszawie. Aktorka wcieliła się w rolę Iherve w spektaklu "Królik, królik". W 2000 roku ukończyła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Od 2001 roku w zespole Teatru Polskiego. W latach 2006-2007 studiowała w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Od 2006 roku jest Członkiem Zarządu Fundacji „Moc Sztuki” w Warszawie, w której działa organizując i biorąc udział w Otwartych Próbach Czytanych i innych niezależnych projektach teatralnych. Występuje w filmach, serialach i spektaklach Teatru Telewizji.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Żywot Józefa

Dramat

Fundacja Uwaga na Kulturę!, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów mają zaszczyt zaprosić na premierę pierwszego oryginalnego polskiego dramatu pt. „Żywot Józefa” autorstwa Mikołaja Reja, w adaptacji i reżyserii Jarosława Gajewskiego.


* ZAZDROŚĆ *NAMIĘTNOŚĆ *MIŁOŚĆ *POWODZENIE *PRZEZNACZENIE *OCALENIE
- wszystko to (i wiele więcej) w jedynym w swoim rodzaju projekcie badawczo-artystycznym.

Spektakl powstaje w ramach projektu „Pracownia staropolska”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Szczegóły

Di, Viv i Rose

Komedia

Trzy przyjaciółki na scenie i w życiu prywatnym. Studenckie życie, pierwsze miłości, wariackie decyzje. Jak wpływają na ich dalsze życie? Wyjątkowa okazja aby zerknąć „od kuchni” na relacje bratnich dusz na scenie. Kobiet nieprzeciętnych, zabawnych i ciekawych życia. Codzienność ale bez rutyny. Historie pełne śmiechu i wzruszeń. Poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o towarzyszkach życia na dobre i złe.

„Kiedyś myślałam, że dorastanie razem to nic więcej niż rośnięcie obok siebie, ale teraz wiem, że to, jak rośniesz, w którą stronę – zależy od ludzi, którzy rosną razem z tobą.”

Oto co same Aktorki mówią o spektaklu:
Di Viv Rose - To dla nas przedsięwzięcie wyjątkowe, bo naszą motywacją do spotkania się na scenie jest... przyjaźń. Kiedy ponad 15 lat temu poznałyśmy się, byłyśmy na początku dorosłego życia osobistego i zawodowego, zupełnie jak nasze bohaterki. Wtedy zawiązał się miedzy nami rodzaj niemego przyzwolenia na towarzyszenie sobie w życiu. Bez zbędnych deklaracji i wielkich słów stałyśmy się sobie bardzo bliskie.

„Poznałyśmy się z Rose szesnaście lat temu, na uniwersytecie. To wtedy ona wybrała mnie i Viv, a my wybrałyśmy ją…”.

Szczegóły