Łukasz Simlat
2 225 oddanych głosów
Data urodzenia:
11-12-1977 (45 lat)
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Same plusy
SAME PLUSY to komediodramat o tym, że w życiu warto ŻYĆ... nie tylko dla siebie!
W spektaklu występują znakomici aktorzy: Gabriela MUSKAŁA, Grażyna WOLSZCZAK, Marieta ŻUKOWSKA i Michał CZERNECKI/Łukasz SIMLAT. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz a reżyserem wybitny, wyróżniony wieloma nagrodami reżyser teatralny i telewizyjny Wawrzyniec Kostrzewski. Same plusy to świetnie przyjęty przez widzów spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Producentem spektaklu jest Fundacja Garnizon Sztuki.
Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus. Jedynym bliskim Zuzy jest anonimowy „znajomy” z Facebooka. Na domiar złego dziewczyna zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, który ulatnia się jak kamfora. Wydaje się, że Zuza już się nie pozbiera. Tymczasem drażniące koleżanki z pracy: niezbyt pojętna blondynka i zawzięta feministka okazują się prawdziwymi przyjaciółkami. Nawet machismo-boss wysupłuje z siebie drobiny empatii i wrażliwości. Rozpoczyna się zbiorowe poszukiwanie nieznanego ojca. Jednak szalona misja zawodzi. Czy jest dno, w które można zapukać od spodu? Jest. A czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie? Oto jest pytanie....
więcej
SzczegółyPozytywni
POZYTYWNI to szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia w gwiazdorskiej obsadzie. Na tragikomiczną sesję terapeutyczną zapraszają : Grażyna Wolszczak, Olga Bołądź/Hanna Konarowska, Janusz Chabior, Łukasz Simlat oraz reżyser: Krzysztof Czeczot i autor sztuki Cezary Harasimowicz. POZYTYWNI to kultowy już i uwielbiany przez widzów spektakl. Producentem spektaklu jest Fundacja GARNIZON SZTUKI.
Będzie śmiesznie, będzie wzruszająco...
Rzecz rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym. EWA jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, ma szczęśliwą rodzinę, udane życie i wydaje się, że wszystko jest piękne i idealne. Poznajemy jej pacjentów: MICHAŁA - geja, rolnika spod Mławy; ANNĘ - arystokratkę, która odkrywa swoje -bynajmniej niearystokratyczne! - korzenie oraz JANA, męża i ojca dwójki dzieci, który od dawna czuje się kobietą. Jaki będzie rezultat serii spotkań terapeutycznych? Niech pozostanie tajemnicą.
#Pozytywni Cezarego Harasimowicza to opowieść, która w przystępny, czasami wręcz zabawny sposób, dotyka naszych największych traum i lęków, która rozprawia się ze stereotypami, a do tego - co warto podkreślić - pozwala widzowi zanurzyć się w naszym przedstawieniu, bo problemy o których opowiadamy tak naprawdę dotyczą każdego z nas- mówi Krzysztof Czeczot, reżyser.
W przedstawieniu wykorzystywane są wyroby tytoniowe.
więcej
SzczegółyWzrusz Moje Serce
„WZRUSZ MOJE SERCE” to mało jeszcze znana w Polsce sztuka wybitnego i bardzo popularnego dramatopisarza izraelskiego Henocha Levina, który jak mało kto potrafi bezbłędnie łączyć prześmieszność z goryczą i delikatność z okrucieństwem. To rzecz niewzruszonej i zarazem beznadziejnej miłości pewnego nic nieznaczącego mężczyzny w średnim wieku do kobiety o zbyt szerokim sercu, by mogła pokochać tylko jednego.
więcej
SzczegółySame plusy
Plejada znakomitych gwiazd w spektaklu „Same plusy”. Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus. Jedynym bliskim Zuzy jest anonimowy „znajomy” z Facebooka. Na domiar złego dziewczyna zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, który ulatnia się jak kamfora. Wydaje się, że Zuza już się nie pozbiera. Tymczasem drażniące koleżanki z pracy: niezbyt pojętna blondynka i zawzięta feministka okazują się prawdziwymi przyjaciółkami. Nawet machismo-boss wysupłuje z siebie drobiny empatii i wrażliwości. Rozpoczyna się zbiorowe poszukiwanie nieznanego ojca. Jednak szalona misja zawodzi. Czy jest dno, w które można zapukać od spodu? Jest. A czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie? Oto jest pytanie…
„Same plusy” – sztuka napisana przez Cezarego Harasimowicza to zgrabnie skrojony komediodramat, który doskonale sprawdza się na scenie. Sztuka ma wyrazistych, zróżnicowanych charakterologicznie bohaterów, ciekawą fabułę, i porusza ważny społeczny problem – samotność. Na szczęście, autor „Samych plusów”, naszpikował sztukę inteligentnym poczuciem humoru, przez co ani przez chwilę, opowiadana na scenie historia nie jest nużąca. Spektakl ten to przede wszystkim aktorski popis Gabrieli Muskały w roli Zuzy. Aktorce udało się stworzyć pełnokrwisty portret współczesnej czterdziestolatki singielki, targanej sprzecznymi emocjami, zagubionej w „wielkim mieście”, która próbuję ułożyć na nowo swoje życie.
więcej
SzczegółySame plusy - Premiera
Plejada znakomitych gwiazd w spektaklu SAME PLUSY
SAME PLUSY to komediodramat o tym, że w życiu warto ŻYĆ ...nie tylko dla siebie
Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus. Jedynym bliskim Zuzy jest anonimowy „znajomy” z Facebooka. Na domiar złego dziewczyna zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, który ulatnia się jak kamfora. Wydaje się, że Zuza już się nie pozbiera. Tymczasem drażniące koleżanki z pracy: niezbyt pojętna blondynka i zawzięta feministka okazują się prawdziwymi przyjaciółkami. Nawet machismo-boss wysupłuje z siebie drobiny empatii i wrażliwości. Rozpoczyna się zbiorowe poszukiwanie nieznanego ojca. Jednak szalona misja zawodzi. Czy jest dno, w które można zapukać od spodu? Jest. A czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie? Oto jest pytanie....
więcej
SzczegółyPozytywni
Będzie śmiesznie, będzie wzruszająco, będzie POZYTYWNIE! Szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia.
EWA jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, posiadająca szczęśliwą rodzinę, udane życie małżeńskie - wszystko wydaje się być idealne. Jej pacjenci to MICHAŁ – ukrywający się gej, rolnik spod Mławy, ANNA – arystokratka, która odkrywa swoje - bynajmniej niearystokratyczne! – korzenie oraz JAN, mąż i ojciec dwójki dzieci, który od dawna czuje się kobietą.
Jaki będzie rezultat serii spotkań terapeutycznych?
Niech to pozostanie tajemnicą...
więcej
SzczegółyWiosna
"Wiosna" jest o małych wyborach, które zmieniają albo mogły zmienić nasze życie, o ścieżkach, którymi mogliśmy kroczyć i oglądając "Wiosnę" widzowie będą musieli wybrać sami, którą ścieżką pójdą.
Pamięć to niezwykły akt kreacji i w dodatku ciągle się zmienia. Ludzie zupełnie inaczej pamiętają to samo zdarzenie. Często nie wiemy, czy coś się naprawdę zdarzyło, czy to wymyśliliśmy. Fascynujące jest to pomieszkanie fikcji z rzeczywistością: co sam przeżyłem, a co mi opowiedziano?
Wykorzystująca Wujaszka Wanię Czechowa jako inspirację do stworzenia nowej historii, opartej na biografiach aktorów i ich doświadczeniach osobistych, Wiosna może być czytana jako dwie równoległe sztuki, dziejące się w tym samym miejscu. Jedna z nich śledzi drogę postaci po podjęciu przez nią decydującego życiowego wyboru, druga przedstawia drogę dla wyboru alternatywnego. Jak wyglądałyby chwile, które mogliśmy przeżyć, ale których nie przeżyliśmy? Czy sztuka może pokazać zarówno życie, jak i te niezaistniałe momenty?
więcej
SzczegółyEfekt
W inscenizacji dramatu Lucy Prebble Efekt eksplorujemy niejasne granice oddzielające ludzki smutek i melancholię od depresji jako jednostki chorobowej oraz miłość rozumianą jako stan ducha od chemicznej euforii neuronów.
Dwójka młodych ludzi zgłasza się jako ochotnicy do badań klinicznych nad nową generacją leków antydepresyjnych prowadzonych przez koncern farmaceutyczny. Sytuacja zamknięcia, izolacja od realnego życia, kolejne dawki leku i konfrontacja z lekarzami prowadzącymi eksperyment – wszystko to sprawia, że Maja i Tristan stają przed najistotniejszymi pytaniami: kim jestem i co naprawdę czuję.
Efekt nasuwa skojarzenia z Melancholią Antoniego Kępińskiego, w której psychika ludzka rozpatrywana jest z pozycji głęboko humanistycznych. Jednak w sztuce Prebble ważny jest także aspekt etyczny. Czy melancholię powinno się leczyć i czy lecząc ją chemicznie, nie odbieramy sobie ważnego doświadczenia? Co to znaczy „normalny umysł”? Kto i po co tworzy kategorie normalności? Pytamy o kondycję człowieka dziś w świetle najnowszych naukowych badań i o władzę koncernów farmaceutycznych nad naszymi umysłami. I pytamy o miłość.
więcej
SzczegółyAnna Karenina
Anna Karenina Lwa Tołstoja jest jednym z najsłynniejszych kobiecych portretów XIX-wiecznej literatury rosyjskiej. W imię miłości do młodego oficera, Anna postanawia opuścić rodzinę, rezygnując tym samym z beznamiętnego choć bezpiecznego życia, za co przychodzi zapłacić jej cenę znacznie wyższą niż tylko skandal towarzyski…
Teatr Studio przedstawia klasyczną powieść w nowej adaptacji autorstwa brytyjskiej pisarki Helen Edmundson. Tekst, korzystając z osiągnięć XX-wiecznej dramaturgii, nadaje tołstojowskiej historii niezwykle współczesną formę.
więcej
SzczegółyRewizor
„Mottem sztuki jest: «Nie przygaduj zwierciadłu, jak masz gębę krzywą». Wystawiam spektakl według sztuki Gogola i ludzie powinni się śmiać z postaci, które opisał Gogol, i to w nich powinni dostrzec siebie.
Jesteśmy tak samo poniżani, obrażani, i tak samo bywamy śmieszni i głupi w tych naszych próbach poszukiwania szczęścia i odnalezienia fragmentu słoneczka na tej ziemi. W ten sposób robi nam się żal wszystkich, którzy tak bardzo się starają. Obiecuję, że ludzie przez cały spektakl będą się szczerze śmiać, a na koniec zrobi się wzruszająco. Ponieważ wtedy okaże się, że w tej historii nie ma niczego śmiesznego”.
Nikołaj Kolada
więcej
SzczegółyJednocześnie
Griszkowiec zaprasza nas w niezwykłą podróż do świata, który – choć niewidoczny – znajduje się tuż obok. Zrywa warstwy codzienności w poszukiwaniu czegoś więcej. Czegoś, za czym wszyscy tęsknimy.
"Bohater monodramu zadaje mnóstwo pytań. Dlaczego? Jak to się dzieje? Jak to jest urządzone? Kim jestem? Gdzie jest moje JA? Czym nie jestem? Wszyscy zadawaliśmy sobie kiedyś te pytania, choć być może o tym zapomnieliśmy. Dorastając i budując poczucie tożsamości, przeżywaliśmy szok za szokiem – rozpoznawaliśmy możliwości i ograniczenia naszego ciała; rozwijała się nasza wrażliwość, emocjonalność; poznawaliśmy seksualność, przemoc i destrukcję (swoją i innych); dowiadywaliśmy się o przemijaniu i nieuchronności śmierci. Wszyscy też szukaliśmy i szukamy bezustannie leku, który uśmierzy lęki, jakie niesie życie. Bohater – z otwartością i niewinnością dziecka – przypomina nam te pytania i zaprasza do niezwykłego spotkania z drugim człowiekiem: uchyla drzwi i wpuszcza nas do swojego świata wewnętrznego. To esencja prawdziwej intymności i chyba dlatego to spotkanie jest takie przyjemne i wzbogacające."
~Danuta Golec, psycholog
więcej
SzczegółyJak zostałam wiedźmą
Co się dzieje w głowie małej dziewczynki, kiedy nie może zasnąć? Nagle w jej pokoju pojawia się głodna wiedźma, która latami wędruje po świecie i szuka niegrzecznych dzieci, by ugotować z nich pożywną zupę.
Rozpoczynają się wspólne tarapaty, czary i magiczne zaklęcia. Pojawia się cały kalejdoskop bohaterów: sępy, inna wiedźma i ożywiony czarodziejsko drewniany konik. Poemat Doroty Masłowskiej jest fascynującą i pełną współczesnych znaczeń bajką dla młodych widzów, a jednocześnie metaforyczną opowieścią o więzi między matką a córką.
więcej
SzczegółyBoeing, Boeing
Sztuka opowiada historię Maksa, którego życie uczuciowe i erotyczne regulowane jest przez międzynarodowy rozkład lotów… Maks ma aż trzy narzeczone, wszystkie są stewardesami, a każda z nich sądzi oczywiście, że to ona jest tą jedyną. Dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag służącej, Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych, które zresztą, jak twierdzi, kocha jednakowo… Co stanie się jednak, gdy z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym, wszystkie one zjawią się u Maksa niemal w tej samej chwili?
" Boeing Boeing” to komedia sytuacyjna autorstwa francuskiego dramaturga Marca Camolettiego. W 1991 roku została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień – 17 500 w 55 krajach świata. W 2008 roku zaś nagrodzona została prestiżową Tony Awards – odpowiednikiem Oscara w świecie teatru.
więcej
Szczegóły