Katarzyna Maria Zawadzka - zdjęcie

Katarzyna Maria Zawadzka

8,9 / 10

42 oddanych głosów

Aktorka, trenerka aktorstwa i rozwoju osobistego przez aktorstwo, pedagog, mama. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej oraz studium aktorskie „Lart Studio” w Krakowie. Aktorstwem zajmuje się od 20 lat. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w Teatrze Klasyki Rosyjskiej w Warszawie. W latach 2008- 2016 występowała w spektaklach repertuaru Teatru KTO. Po przerwie macierzyńskiej powraca do działalności scenicznej jako freelancerka z własnym projektem pt. One Woman Show NIEPRZYKŁADNA.
Spektakle z udziałem tego aktora:

NA JEDNYM WÓZKU One Mama Show

Komedia

To już druga część przygód NIEprzykładnej Mamy w ramach projektu znanego ludzkości pod nazwą: rodzicielstwo.

„Na jednym wózku jadą wszystkie mamy – zmęczone, zachwycone, zatroskane, wkurzone, zakochane i mające dość. W dodatku często równocześnie. Spektakl to odprężająca terapia śmiechem, która pozwoli spojrzeć na wiele codziennych problemów z przymrużeniem oka, pokaże wspólnotę rodzicielskich doświadczeń i przyniesie ulgę, płynącą z najważniejszego – dla rodziców – pocieszenia świata, które brzmi: U nas dokładnie tak samo!”
NIEprzykładna Mama 4-letniego Adasia serdecznie zaprasza na show!

📌 Scenariusz: Aneta Stokes
📌 Reżyseria i wykonanie: Katarzyna Maria Zawadzka
📌 Czas trwania: 60 minut
Twórczynie spektaklu:
👉 Aneta Stokes – autorka skeczy, scenariuszy spektakli i tekstów piosenek. Od 12 lat występuje w Grupie AD HOC zajmującej się sceniczną improwizacją komediową. Prywatnie mama przedszkolaka.
👉 Katarzyna Maria Zawadzka – aktorka, trenerka aktorstwa, wystąpień publicznych i rozwoju osobistego przez aktorstwo oraz pedagog, a prywatnie mama. Od 20 lat zawodowo realizuje się jako aktorka. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w Teatrze Klasyki Rosyjskiej w Warszawie, a w latach 2008-2016 współpracowałam z Teatrem KTO w Krakowie. Stworzyła autorski projekt sceniczny oraz wirtualny pt. NIEprzykładna Mama, w ramach którego powstał już kolejny spektakl o macierzyństwie pt. Na jednym wózku.
One Mama Show.

Szczegóły

One Woman Show NIEprzykładna Mama

Monodram

One Woman Show NIEPRZYKŁADNA.
Nieprzykładnie o macierzyństwie.
Dostała pracę przez łóżko, po dziewięciu miesiącach awansowała i została mamą... swojego szefa. Nieprzykładna, czyli każda normalna mama!
Słów kilka o nieprzykładnym macierzyństwie w wykonaniu Katarzyny Marii Zawadzkiej na podstawie bloga Żanety Odolczyk nieprzykladna.pl.
Mama na początkowym etapie swojej życiowej przygody – przeżywająca całą gamę emocji – od euforii po depresję. Zmagająca się z presją otoczenia, bo przecież „kobieta jest stworzona do bycia matką i musi godnie, dumnie, prosto (nie garbimy się, drogie Panie, nawet jak już ręce opadają) i z uśmiechem na twarzy, z uśmiechem, brać na klatę cały ten inwentarz.” Mówiąca NIE gonitwie za niedoścignionym perfekcjonizmem – „Nie słyszałam jeszcze o żadnym mężu, który umarł z głodu, bo nie miał obiadu do pracy, ani o rodzinie, która przykleiła się do brudnej podłogi.” I konfrontująca rzeczywistość z radami życzliwych doradców, zwłaszcza tych bezdzietnych – „No wiadomo. Przecież są o tyle mądrzejsi, że się w to nie wpakowali.”
W sposób lekki, inteligentny i zabawny – o macierzyństwie, nie tylko dla mam!

Szczegóły

One Woman Show NIEPRZYKŁADNA

Komedia

Opinie widzów:

"Spektakl petarda! Zabawny i "na temat". Co chwilę utożsamiałam się bohaterką, i śmiałam czasami do łez. Mój facet za to patrzył na wszystko ze swojej męskiej perspektywy i również śmiał się, gdy nagle zaczynał rozumieć pierwsze miesiące mojego macierzyństwa przedstawione z pozycji innej kobiety. Gorąco polecam wszystkim... dzieciatym i jeszcze nie, a także tym, którzy dziecka już się spodziewają. Kobietom i mężczyznom. Bomba!"

"Uważam, że każda kobieta bez wyjątku powinna obejrzeć Nieprzykładną! Nie ważne czy ma dzieci, czy jest w ciąży, czy planuje mieć dzieci, czy ich nie chce mieć! A dlaczego? Monodram ten bez ściemy pokazuje, z jakimi wyzwaniami zmierza się każda kobieta, matka. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Katarzyna Zawadzka pokazała swój fenomenalny kunszt aktorski."

"Polecam gorąco, nie tylko kobietom (mojemu mężowi też się podobało). Z przedstawienia wyszłam spłakana - na zmianę roniłam łzy ze śmiechu i ze wzruszenia.

Szczegóły

Rondo

Komedia

Bardzo zabawna, nieco surrealistyczna inscenizacja jednej z mniej znanych sztuk wybitnego polskiego dramaturga i kompozytora Bogusława Schaeffera. Perypetie sześciu kobiet i jednego multiindywiduum w redakcji nowo powstałego pisma dla pań.

"Kobiety do piór! Za naszą wspólną kobiecą ojczyznę!" tak brzmiałby współczesny slogan sześciu ambitnych kobiet – założycielek pisma dla kobiet, o kobietach i pisanego wyłącznie przez kobiety. Precz ze "starymi wygami" zajmującymi miejsca młodym i kreatywnym dziewczynom! Precz z nudnymi tematami prasowymi! A przede wszystkim – precz z mężczyznami!
Zabawna satyra obfituje w genialne dialogi. Ukazuje kobiecą naturę ze wszech stron. Przyjaźń, stosunek do pracy i do współpracowników. Zalety i wady pracy w "monopłciowym"towarzystwie. Ten z pozoru feministyczny spektakl zatacza koło – nie przypadkowo symbol kobiecości i cykliczności – pokazując jak kobiety potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji.
Z nadmiaru estrogenu chwilami nie można już oddychać. Jak dobrze, że męski pierwiastek raz po raz wyłaniający się z ciemności pozwala odzyskać równowagę. Nie tylko widzom, ale i bohaterkom spektaklu. Być może mężczyzna jednak na coś się przydaje? (...)
Marzena Rogozik, kulturatka.pl

Szczegóły