Kamila Kamińska - zdjęcie

Kamila Kamińska

8,2 / 10

337 oddanych głosów

Aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej im. Leona Schillera w Łodzi, magister sztuki, pedagog, animatorka społeczno-kulturowa. Studiowała także arteterapię – edukację artystyczną na APS im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Współpracowała m.in. z Teatrem IMKA oraz Teatrem Roma. Jej pasja do teatru rodziła się przez kilka lat jeszcze przed szkołą teatralną w teatrach amatorskich: Teatr Paradox (ZHP), Teatr Przestrzeni (I Nagroda im. Tadeusza Kantora na Festiwalu Teatrów Poszukujących w Wielopolu Skrzyńskim), Ognisko Teatralne w Teatrze Ochoty, Studio Teatralne Tomasza Zadróżnego (Teatr BAZA). Debiutowała na deskach Teatru Imka rolą Heleny w spektaklu “Król Dramatu” reż. Łukasz Kos będąc jeszcze na trzecim roku aktorstwa. Dyplom zagrała u reż. Małgorzaty Bogajewskiej “Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” który otrzymał nagrodę na Festiwalu szkół w Brnie Ukończyła szkołę w czerwcu 2014 broniąc tytuł magistra sztuki.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Akt równoległy

Komedia

Perfekcyjny pomysł na spędzenie pikantnego weekendu bez małżeńskiej rutyny. Mały hotelik na peryferiach, do którego nie trafi z pewnością nikt znajomy. Przytulny pokoik, zmrożony szampan, rozpaleni namiętnością młodzi kochankowie… A jednak cały misterny plan niespodziewanie zaczyna się sypać mimo rozpaczliwych wysiłków ekscentrycznego recepcjonisty. Jak zakończy się ta hotelowa historia?

Komu pierwszemu zabraknie pomysłów na „słodkie kłamstewka”? Przekonajcie się Państwo sami!

Szczegóły

Kobiety Karamazov

Dramat

Poniżyć i zniszczyć tych których najbardziej kochamy? Jak u Dostojewskiego. Jego neurotyczny lęk przed zagrożeniem ze strony kobiet stał się inspiracją dla spektaklu "Kobiety Karamazov". Na scenę wyjdą: Pani Chochłakow, Katarzyna Iwanowna, Agrafiena Aleksandrowna-Gruszenka, Lizawieta Smierdiaszcza w kreacjach dwóch aktorek.

Szczegóły