Kaja Walden - zdjęcie

Kaja Walden

Data urodzenia:
15-11-1990 (32 lat)

Absolwentka Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT. Jej rolą dyplomową była Hanna w „Kamieniu” wg Mariusa von Mayenburga w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Obok aktorstwa pasjonuje się szeroko pojętym ruchem scenicznym i choreografią. Pochodzi z rodziny aktorsko-reżyserskiej, więc – jak mówi – odkąd pamięta, chciała zostać aktorką i była to dla niej naturalna kolej rzeczy. Pierwsze kroki na scenie stawiała jako dziecko w Teatrze Polskim w Bydgoszczy pod okiem ojca, reżysera Andrzeja Waldena. Zagrała jedną z głównych ról w pierwszym pełnometrażowym filmie dyplomowym w reż. Mariusza Grzegorzka „Śpiewający obrusik” (premiera kinowa: luty 2016). Nagrywa także audiobooki i seriale radiowe.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Carmen. Bella Donna

Komedia

Niezwykle atrakcyjna autorka poczytnych książek kucharskich, Carmen, uważa, iż „na miłość i na szampana nigdy nie jest za późno”.

Żyje wg doskonale działającego schematu: „mężczyzn co dwa lata trzeba utylizować”. Dniem morderstwa, a zarazem dniem początku nowego romansu, jest zawsze sylwester - tym razem jednak cały plan może wziąć w łeb, gdyż córka Carmen wraca przed czasem do domu, za nią zaś przybywa narzeczony o konserwatywnych poglądach, a za nim jego jeszcze bardziej konserwatywny ojciec. W dodatku kandydat na nowego kochanka może wcale nie być tym, za kogo się podaje, a na ścianie wciąż wisi portret męża Carmen.

Przypominająca nieco klasyczne „Arszenik i stare koronki” austriacka komedia kryminalna z rozerotyzowaną bohaterką i wątkiem romansowym, w podwójnie doborowej obsadzie gwarantuje wieczór pełen różnorakich wrażeń. Jak przypomniał Jerzy Pilch w „Dzienniku”, komedia, w której nikt nie umiera, zawsze będzie mniej warta od komedii z jednym tylko nieboszczykiem.

Szczegóły