Julia Latosińska - zdjęcie

Julia Latosińska

9,8 / 10

10 oddanych głosów

Spektakle z udziałem tego aktora:

1989

Musical

1989 to spektakl w reżyserii Katarzyny Szyngiery formą nawiązujący do “Hamiltona”. Rewolucyjny musical Lin-Manuela Mirandy wprowadził rap na Broadway, proponując świeży język opowiadania o historii atrakcyjny zarówno dla młodych, jak i starszych odbiorców. Za brzmienie naszego musicalu odpowiada jeden z najlepszych polskich producentów rapowych – Andrzej Mikosz “Webber” znany m.in z wieloletniej współpracy z “Łoną”.

1989 ukaże upadek komunizmu z nowej perspektywy. Wydarzenia znane z kronik filmowych i podręczników historii ożyją na scenie oglądane oczami trzech fascynujących par. W życiu Frasyniuków, Wałęsów i Kuroniów idee rywalizują z miłością, entuzjazm zderza się z ciężarem historii, a bohaterstwo przeplata się z rodzinnymi tragediami. Widzowie będą towarzyszyć bohaterom w momentach ikonicznych – podczas strajków w stoczni i przy Okrągłym Stole – ale też w intymnych chwilach radości i cierpienia przeżywanych w zaciszach peerelowskich mieszkań lub więziennych celach.

PRAPREMIERA GDAŃSK:
GDAŃSKI TEATR SZEKSPIROWSKI, 19.11.2022r.

PREMIERA KRAKÓW:
TEATR IM. J. SŁOWACKIEGO, 2.12.2022r.

Szczegóły

Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz

Monodram

"Nazywam się Esmeralda Kreutz, mam osiemnaście lat i dwa miesiące, 1‘67m wzrostu, włosy kasztanowe, oczy piwne, bez nałogów, panna, jestem w połowie Żydówką, w połowie Niemką, a w trzeciej połowie Polką i nią się czuję.
Lubię słodycze, głównie batony marcepanowe, z owoców to pomarańcze, śmietankowe lody na patyku, a z warzyw najbardziej marchew. Lubię historię, matematykę, morze i las. I to wszystko co musicie o mnie wiedzieć. A, no i przede wszystkim – mam „złą urodę”. Po mamie."Rok 1942. Osiemnastoletnia Esmeralda Kreutz wraz z rodziną trafia do obozu Majdanek, gdzie osadzona zostaje na niesławnym kobiecym polu 5. Poddana terrorowi i nieludzkim prawom rządzącym tym miejscem, rozpoczyna opowieść o nadziei, obłędzie i tryumfie woli. I tajemnicy, która sprawi że jej przypadek będzie zupełnie inny niż miliony innych mu podobnych.


Osadzone w realiach Holocaustu intymne świadectwo pamięci młodej dziewczyny, w którym nic nie jest takim jakim się pierwotnie zdaje; wyprawa w nieznane, w której fikcja miesza się z prawdą, a realne życie z istniejącą tuż obok magią.

Prapremierowy monodram Teatru 38 w wykonaniu aktorki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Julii Latosińskiej, zbudowany wokół zagadnień dojrzewania, pamięci i transcendencji- czy pamięć istnieje tylko w głowie pamiętającego? Jaki mamy wpływ na jej kształtowanie? Czy można prawdziwie w niej przetrwać?

Szczegóły