Jakub Bohosiewicz - zdjęcie

Jakub Bohosiewicz

Wiek: 44 lat

W 2002 roku ukończył krakowską PWST spektaklami dyplomowymi „Kubuś i jego Pan” (reż. J. Stuhr) oraz „Wesele. Sceny” (reż. J. Trela). Od 2002 roku jest aktorem Teatru Bagatela. Ważniejsze role w jego dotychczasowym dorobku scenicznym to Pablo w „Tramwaju zwanym pożądaniem” (reż. M. Mészáros), Mężczyzna w „Psie, Kobiecie, Mężczyźnie” (reż. A. Majczak), Robert i Frank w „Push Up 1-3” (reż. A. Majczak), Syfon w „Hulajgębie” wg Gombrowicza (reż. W. Śmigasiewicz), Janis w „Testosteronie” (reż. P. Urbaniak), Maxwell w „Seksie nocy letniej” (reż. A. Majczak), Marek w „Rozmowach nocą” (reż. K. Szymczyk-Majchrzak). Wystąpił także gościnnie w sztuce „Edukator” wg Conrada w Łaźni Nowej oraz w spektaklu „Korek” podczas festiwalu „Baz@rt” w Starym Teatrze. Ma na koncie również role w filmach pełnometrażowych oraz popularnych serialach. Lubi (i kropka).
Spektakle z udziałem tego aktora:

Carmen. Bella Donna

Komedia

Niezwykle atrakcyjna autorka poczytnych książek kucharskich, Carmen, uważa, iż „na miłość i na szampana nigdy nie jest za późno”.

Żyje wg doskonale działającego schematu: „mężczyzn co dwa lata trzeba utylizować”. Dniem morderstwa, a zarazem dniem początku nowego romansu, jest zawsze sylwester - tym razem jednak cały plan może wziąć w łeb, gdyż córka Carmen wraca przed czasem do domu, za nią zaś przybywa narzeczony o konserwatywnych poglądach, a za nim jego jeszcze bardziej konserwatywny ojciec. W dodatku kandydat na nowego kochanka może wcale nie być tym, za kogo się podaje, a na ścianie wciąż wisi portret męża Carmen.

Przypominająca nieco klasyczne „Arszenik i stare koronki” austriacka komedia kryminalna z rozerotyzowaną bohaterką i wątkiem romansowym, w podwójnie doborowej obsadzie gwarantuje wieczór pełen różnorakich wrażeń. Jak przypomniał Jerzy Pilch w „Dzienniku”, komedia, w której nikt nie umiera, zawsze będzie mniej warta od komedii z jednym tylko nieboszczykiem.

Szczegóły