Grzegorz Sierzputowski - zdjęcie

Grzegorz Sierzputowski

7,5 / 10

6 oddanych głosów

Data urodzenia:
26-02-1975 (47 lat)

Grzegorz Sierzputowski

ukończona szkoła

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza

Warszawa

BIOGRAFIA:

Jeszcze przed studiami debiutował rolą George’a Gippsa w „Naszym mieście” T. Wilder’a, a po studiach na deskach stołecznego Teatru Nowego rolą Młodego w „Życiu do natychmiastowego użytku” A. Burzyńskiej. Współpracuje m.in. z Teatrem Capitol w Warszawie. Od 2003 roku stale współpracuje z Sopockim Teatrem na Plaży i jego założycielką Ewą Ignaczak (główna nagroda aktorska za „indywidualne dokonania twórcze” w Horyńcu Zdrój w 2006 roku i nagroda II stopnia na Festiwalu Teatrów Niezależnych za monodram „A teraz JA!” na podstawie tekstów W. Gombrowicza). Jest laureatem stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

California

Dramat

Teatr Trans-Atlantyk we współpracy z Festiwalem Sopot Non-Fiction przedstawia „Kalifornię” – spektakl oparty na wspomnieniach i przemyśleniach reżysera – Paula Bargetto oraz biografiach osób, które wstrząsnęły światem w późnych latach 60-tych – Ronalda Reagana, Ayn Rand, Teda Kaczynskiego czy Steve’a Wozniaka.

Jest to okazja do przespacerowania się po słonecznych plażach Kalifornii, zrobienia sobie wycieczki do krwawych lasów Redwood, spróbowania wspinaczki, żeby zobaczyć położony na wzgórzu, z widokiem na musującą zatokę San Francisco Bay, dom Czesława Miłosza w Berkeley. Prezentujemy Kalifornię, która widziana jest oczami chłopca, który nie może zasnąć.

Szczegóły

Album Karla Höckera

Dramat

Spektakl Album Karla Höckera jest rzadko podejmowaną próbą zbadania tragicznej historii obozu zagłady w Auschwitz z perspektywy oprawców. Używając technik teatru dokumentalnego, improwizacji, prowadząc dogłębne badania historyczne, jak również posługując się tekstem dramatycznym, spektakl "Album Karla Höckera" przygląda się zaskakująco ludzkim zachowaniom kobiet i mężczyzn, którzy własnoręcznie dokonali ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Widzowie, będąc świadkami „ożywiania” fotografii z Albumu Karla Höckera, mogą przyjrzeć się życiu codziennemu wysoko postawionych żołnierzy SS jak i zwykłym pracownikom obsługującym fabrykę śmierci, jaką był obóz zagłady w Auschwitz.

Szczegóły