Grzegorz Pierczyński - zdjęcie

Grzegorz Pierczyński

9,3 / 10

3 oddane głosy

Wiek: 52 lat

Aktor musicalowy, wokalista-śpiewak. Na stałe związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie.

Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W latach 1996-2001 związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Współpracował z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Zagrał m.in. Symeona i Podczaszego w musicalu "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze", Mata w "Romantycznych", Krawca Motla w "Skrzypku na dachu".

Obecnie związany z TM Roma, gdzie wystąpił: jako Custus i Perkins w "Crazy For You", w "Miss Saigon", Eugene Florczyk i Johny Casino w "Grease", Profesora Abronsiusa w "Tańcu Wampirów". W musicalu "Koty" występował jako Kara Kotek, a w Akademii pana Kleksa jako Weronik Czyścioch[1].

W musicalu "Upiór w operze", wystawianym w Teatrze Muzycznym Roma występował jako Monsieur Lefèvre (w pierwszej obsadzie), z kolei w drugiej obsadzie grał dyrektora Richarda Firmina.

W 2013 roku zaangażowany do roli Józefa K. w Procesie wg Kafki (Nova Scena).

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Jekyll & Hyde

Musical

Czołowy broadwayowski musical na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu!
Adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona, która w mig stała się jednym z najważniejszych przedstawień muzycznych XX wieku. Musical Jekyll & Hyde to niesłychana historia o walce dobra ze złem, która, jak głosi legenda, została napisana przez Stevensona w ciągu trzech dni, a następnie spalona po to, by ją ponownie odtworzyć.

To opowieść o dr Jekyll’u, który po wypiciu tajemniczego eliksiru zmienia swoje oblicze i w nocy przemienia się w Pana Hyde’a, o walce dobra ze złem, o ciemnej stronie natury ludzkiej i przejmującej miłości, która jest silniejsza niż opinia społeczna… Historia doczekała się wielu realizacji teatralnych i filmowych, m.in. z udziałem Davida Hasselhoff'a, ale największym hitem stała się jej musicalowa adaptacja z muzyką Franka Wildhorna. Musical zagrano na Broadwayu bez przerwy ponad 1 500 razy!

Szczegóły