Ewa Łobaczewska - zdjęcie

Ewa Łobaczewska

8,7 / 10

6 oddanych głosów

Dyplomowana aktorka scen muzycznych, absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku (tytuł nadany w 2015 r. z wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu w Białymstoku - kierunek filologia angielska. Pierwsze kroki sceniczne stawiała w Białostockim Studiu Piosenki Jerzego Tomzika. Od 2014 r. współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym gdzie kreuje rolę Marii Rainer w musicalu "Dźwięki Muzyki" (reż. M. Sartova) oraz występuje jako solistka w koncertach i widowiskach muzycznych. W 2015 r. została laureatką prestiżowej nagrody teatralnej ZŁOTA MASKA 2014 w kategorii rola wokalno-aktorska (za rolę Marii w "Dźwiękach muzyki"). W tym roku została również nagrodzona przez Prezydenta Miasta Białegostoku za wybitne osiągnięcia artystyczne. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu gra Emmę Carew w musicalu "Jekyll&Hyde" (reż. S. Gonciarz). Współpracuje również z Operą i Filharmonią Podlaską gdzie grała w spektaklu "Tango Surrealo, czyli nieaktualny przewodnik po miłości" (spektakl dyplomowy PSWA) oraz obecnie w musicalu dla młodych widzów "Kot w butach" (reż. B. Bielenia). Współpracuje gościnnie ze Studiem Accantus gdzie wykonuje piosenki z bajek i musicali. Laureatka konkursów wokalnych m.in. I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George'a Gershwina. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów m.in. Techniki Alexandra oraz aktorskiej techniki Stanforda Meisnera. Śpiewała u boku takich wykonawców jak Grażyna Łobaszewska, Maria Sadowska i Olga Bończyk.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Wieczór musicalowy - Broadway Babies | rewanż

Muzyczny

Wieczory Musicalowe - to cykl koncertów prezentujący największe przeboje musicalowe, realizowany już kolejny rok w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury, stanowiący przegląd najpiękniejszych i jednych z najdoskonalszych musicali jakie kiedykolwiek powstały., kończąc na najnowszych produkcjach, które pomimo, że grane już od prawie 10 lat zaliczane są do najnowszych pozycji Broadwayu w Nowym Jorku, czy West Endu w Londynie. Wieczory Musicalowe to najlepsza muzyka w takim też wykonaniu, a przy tym niepowtarzalna okazja obcowania z wybitnymi dziełami kompozytorów najsłynniejszych musicali.

Po listopadowym koncercie „Broadway Babies”, w którym panowie prezentowali songi żeńskich bohaterek musicali, pora na drugą odsłonę interpretacyjnych potyczek: scenę przejmują panie! Trzy wspaniałe wokalistki i aktorki: Marta Florek, Basia Gąsienica Giewont oraz Ewa Łobaczewska przedstawią swoje interpretacje najciekawszych i najpiękniejszych męskich partii musicalowych. Towarzyszyć im będzie znana już z poprzednich koncertów i doceniona przez warszawską widownię pianistka – Karina Komendera.

Będzie słodko, drapieżnie, wzruszająco i energicznie. Czy panie wypadną lepiej niż listopadowe Divy z „Broadway Babies”? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne – musical znów będzie górą!

Szczegóły

Jekyll & Hyde

Musical

Czołowy broadwayowski musical na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu!
Adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona, która w mig stała się jednym z najważniejszych przedstawień muzycznych XX wieku. Musical Jekyll & Hyde to niesłychana historia o walce dobra ze złem, która, jak głosi legenda, została napisana przez Stevensona w ciągu trzech dni, a następnie spalona po to, by ją ponownie odtworzyć.

To opowieść o dr Jekyll’u, który po wypiciu tajemniczego eliksiru zmienia swoje oblicze i w nocy przemienia się w Pana Hyde’a, o walce dobra ze złem, o ciemnej stronie natury ludzkiej i przejmującej miłości, która jest silniejsza niż opinia społeczna… Historia doczekała się wielu realizacji teatralnych i filmowych, m.in. z udziałem Davida Hasselhoff'a, ale największym hitem stała się jej musicalowa adaptacja z muzyką Franka Wildhorna. Musical zagrano na Broadwayu bez przerwy ponad 1 500 razy!

Szczegóły