Dawid Pelowski - zdjęcie

Dawid Pelowski

9,0 / 10

158 oddanych głosów

aktor i wokalista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim, specjalności musical. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem na Plaży w Sopocie oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Będąc na studiach, przez cztery lata pogłębiał swoją wiedzę teoretyczną oraz uczestniczył w zajęciach praktycznych, przygotowujących do wykonywania zawodu wokalisty scen muzycznych.

Już od pierwszego roku studiów zaczął osiągać sukcesy zawodowe. Pierwszym z nich była rola Eteoklesa w spektaklu dramatycznym „Antygona” w reż. Leszka Mądzika w Teatrze Miejskim w Gdyni. Kolejne z nich to rola Piotra Langmesera w spektaklu historycznym „Wesele Żuławskie” w reż. Daniela Saulskiego. Pod koniec drugiego roku studiów zadebiutował na scenie w Borzęcinie podczas koncertu muzyki filmowej i musicalowej w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą ks. Przemysława Pasternaka. Następnie związał się z Teatrem na plaży w Sopocie, gdzie wciela się w role takie jak: Jazon w spektaklu „Medea, moja sympatia”, Nerwus w „Ząb-zupa-dąb”, Kurzypielec w sztuce „Gołoledź”. Spektakle wyreżyserował Piotr Kosewski.

Będąc studentem czwartego roku wcielił się w rolę św. Piotra w musicalu „Jesus Christ Superstar” w reż. Zbigniewa Maciasa w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Kolejną premierą w tym teatrze był spektakl „Cyrano” w reż. Jakuba Szydłowskiego, gdzie zagrał jedną z głównych ról – Christiana. Oba spektakle były jednymi z większych sukcesów w jego dotychczasowej karierze.

Można go również zobaczyć na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie w spektaklu „Faraon” w reż. Adama Nalepy, wciela się w rolę Chóru Egipskiego – ludności obserwującej i komentującej bieg wydarzeń w sztuce. Będąc na studiach uczestniczył w spektaklach dyplomowych, podsumowujących poszczególne lata studiów i wcielał się w rolę takie jak: Chick Clark (Wonderful Town), Jeffrey (Godspell), Augustin Magaldi (Evita), Jose Vega (Fame). Warto podkreślić, że musical „Fame” został doceniony przez Mazowiecki Teatr Muzyczny, który umożliwił studentom wystawianie spektaklu przez rok w warszawskim Teatrze Palladium.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Rodzina Addamsów

Musical

DLA ŻYWYCH, MARTWYCH I… NIEZDECYDOWANYCH!!!

Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday – ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!

Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą Rodziny Addamsów jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu Rodzina Addamsów. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Nine, Czarownice z Eastwick). Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmą Piotr Deptuch i Tomasz Filipczak. Za choreografię odpowiadać będzie Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. W tym składzie realizatorzy przygotowali polską prapremierę Rodziny Addamsów w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę Zakonnicy w przebraniu (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Największą sławę zyskały takie utwory jak: Chcesz być Addamsem, W całkiem nową stronę, Większego świra mam czy Zatańczmy jeszcze raz – wszystkie w przekładzie Jacka Mikołajczyka.

Szczegóły

Czarownice z Eastwick

Musical

Ten musical przeniesie Państwa do małego amerykańskiego miasteczka, w którym trzy tytułowe „czarownice” odnajdą swoją kobiecość dzięki interwencji diabolicznego Darryla van Horne’a.

Wszyscy ci, którzy widzieli słynny film z Jackiem Nicholsonem, Cher, Michelle Pfeiffer i Susan Sarandon, wiedzą doskonale, co to za historia. Na naszej scenie wzbogacona została o porywające sceny taneczne choreografa Jarosława Stańka oraz wpadające w ucho numery muzyczne w wykonaniu najlepszych polskich aktorów musicalowych. Spróbujemy też poderwać siebie i Państwa do lotu – metaforycznie, a może i całkiem dosłownie.

Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.

Szczegóły